Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 27.11.2014 v Mejkap, Poradňa | Bez komentárov

Mejkap ako od od prírody (rady a tipy)

Mejkap ako od od prírody (rady a tipy)

„Chcem krycí mejkap, ktorý vyzerá prirodzene!“ Toto najčastejšie počuť, keď si dámy vyberajú mejkap. Ich ideálny mejkap má prekryť nedokonalosti, zbavovať pleť nadmerného lesku, vyživovať  i hydratovať pokožku a hlavne chcú vyzerať, akoby ani žiadny mejkap nemali. Existuje takýto mejkap?

Mejkapov nájdete doslova tisícky, ale nie každý z nich Vám naozaj splní Vaše želania. Splní ich Vašej kamarátke, Vašej susede, Vašej kolegyni, no na Vás môže vyzerať úplne otrasne. Kľúč k prirodzenej kráse spočíva nie v tom, čo chcete Vy, ale v tom, čo chce Vaša pokožka. Poskytnem preto rady, ako postupovať pri výbere mejkapu a ako ho používať tak, aby ste naozaj vyzerali prirodzene pretože ako povedal Calvin Klein:

„Najlepšie je vyzerať prirodzene, ale od toho je tu mejkap, aby ste vyzerali prirodzene.“

Mejkap jedine na hladkú a čistú pleť

Že ste si večer vyčistili pokožku? Ak nemáte pleť, ktorá sa počas dňa ani raz nezaleskne, potom to stačí. Väčšina dám sa však takou pleťou chváliť nemôže. Odporúčam pleť pretrieť minimálne micelárnou vodou a nezabúdať na pravidelný peeling. Aspoň raz za týždeň si ho doprajte, pretože hrošia koža a mejkap dohromady nejdú. Žiadny mejkap nebude vyzerať prirodzene, ak je reliéf pokožky hrboľatý.

Základom je základ

Tak ako maliar nikdy neaplikuje farby na surové plátno neopatrené základovým náterom, tak ani profesionálny vizážista nenanáša mejkap na neošetrenú pleť. Vyhraďte si na líčenie čas. Hneď po prebudení pokožku zbavte nadbytočných nečistôt, nechajte ju na chvíľku vydýchnuť a potom ju dôkladne natrite krémom, ktorý rešpektuje Váš tip pleti. Až krém vsiakne do pokožky, potom príde na rad mejkap. Pre dlhšiu trvácnosť líčenia môžete použiť aj podkladovú bázu. Niektoré podklady obsahujú dostatok výživy i vlhkosti a s prehľadom nahradia Váš denný krém, ale nie je to vždy pravidlo. Etikety sa preto vždy oplatí čítať.

Na Elnino.sk nájdete rôzne podklady pod mejkap, stačí pozrieť ponuku

Mejkap podľa žiadostí Vašej pleti

Normálna pleť má úplne iné požiadavky ako tá citlivá alebo suchá. Dehydratovaná pokožka pýta vlhkosť, suchá výživu, mastná zasa ochranu a výživu, aby netvorila zbytočne maz. A tu sú nejaké tipy pre Vás.

Normálna pleť

nemá výraznejšie problémy. Môže občas strácať počas dňa energiu, čo však vyrieši koenzým Q10 alebo dobrá dávka hydratácie. Normálna pleť znesie väčšinu mejkapov.

Citlivá, suchšia a dehydratovaná pleť

často trpí na nedostatočnú výživu a niekedy môže byť aj podráždená. Zapamätajte si, že od dehydratovanej a suchej pleti je totiž k zvýšenej citlivosti pleti veľmi blízko. Bližšie, než by ste si mysleli. Pokiaľ je pleť vyslovene suchá, voľte krémové mejkapy. Tekuté mejkapy, ktoré sa menia z tekutej formy na púdrovú formu, radšej prenechajte normálnej a zmiešanej pleti. Hydratačný mejkap bude vynikajúcou voľbou. Citlivá pleť bez výraznejšej suchosti dobre prijíma púdrové mejkapy a pleť začervenaná so rozšírenými žilami si vyžaduje špeciálne riešenie, ako napríklad riešenie od značiek Clinique a Bioderma. Tieto mejkapy prinášajú pleti úľavu od podráždenia.

Mastná a zmiešaná pleť s leskom

potrebuje zmatniť. Pozor, tieto mejkapy majú obvykle stredne kryciu schopnosť. Nie každá dáma s lesklou pleťou totiž potrebuje prekrývať akné. Ak si vyslovene želáte krytie nedostatkov, potom jednoznačne investujte do krycieho mejkapu, korektora, poprípade mejkapu, ktorý sa dá vrstviť. Vybrali ste zle? Pomôžte si púdrom.

Aknózna pleť a pleť s nedostatkami

má najvyššie požiadavky na prekrytie. Krycie mejkapy však málokedy pôsobia prirodzene, ak pleť dobre nehydratujete. Dámy zvyknú krémy vynechávať, aby pleť nezaťažovali a nepremasťovali, ale tie nedostatky vznikajú práve vďaka tomu, že pleti niečo chýba. Hoci sa to nezdá, majiteľky pleti s čiernymi bodkami a akné by mali denné krémy používať vždy. Samozrejme, na mysli mám tie liečebné.

Zrelá pleť

má podobné nároky ako suchá a dehydratovaná. Tu už však väčšinou normálna dávka výživy a hydratácie nestačí. Pleť si žiada vypnutie, vyššie dávky antioxidantov, spevňujúce látky a látky dodávajúce pleti zdravý jas. Takéto mejkapy nezvýrazňujú vrásky, ale ich naopak vypĺňajú a minimalizujú.

Nanášanie mejkapu

Keď ste si vybrali správny odtieň, kľúčové bude, ako a hlavne čím mejkap nanesiete. Úplne najprirodzenejší efekt pri prekrývaní hrubších nedostatkov dosiahnete vklepkávaním mejkapu do pokožky, čo sa robí špeciálnym štetcom nazývaným „stippling brush“, alebo klasickým štetcom na mejkap. Výborne fungujú tiež penové hubky a posledná možnosť je nanášanie mejkapu prstami. Samozrejmosťou nech sú čisté umyté ruky. S mejkapom vždy začínajte uprostred tváre a postupujte smerom do strán. Dajte pozor, aby ste ho rozotreli dostratena a najmä na celú plochu tváre, aby ste sa vyhli fľakom.

Vyobrazené mejkapy na všetky spomínané typy pleti nájdete na Elnino.sk

Teraz už viete, aký mejkap Vaša pleť potrebuje a na svete bude hneď o niečo viac spokojných žien. Aspoň v to dúfam.

[Total: 1    Average: 4/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This