Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 16.6.2015 v Mejkap, Poradňa | Bez komentárov

Mejkap náš každodenný daj nám dnes

Mejkap náš každodenný daj nám dnes

V modlitbách ďakujeme za kadečo, no v živote každej z dámy príde čas, kedy poďakujeme, že existuje mejkap. Aby bol Váš mejkap naozaj dokonalý, mali by ste sa vyhýbať týmto častým chybám.

Mejkap k zvýrazneniu predností

Medzi klasických pomocníkov pre ideálny mejkap patrí tvárenka, bronzer, highlighter, korektor, make-up, púder, ktoré najlepšie rozotrú kozmetické pomôcky – napríklad štetce. Ako už vyplýva z tohto podnadpisu, mejkap ako taký, čiže líčenie by Vám malo dopomôcť k ideálnemu vzhľadu a dobrému pocitu zo svojho výzoru. Mejkap by nemal „dopomôcť“ k výrazu prísnej učiteľky chémie a fyziky, k získaniu vizuálnych rokov navyše a ani vzhľadu indiána na bojovej výprave. Z časopisov na nás hľadia vyretušované tváre a ich vzhľad je veľmi ťažko napodobniť bez zručnosti profesionálneho vizážistu, Vy však nepodliehajte panike. Dám tipy, ako nerobiť chyby.

1. Líčidlo, ktoré nám nesedí

Raz je v móde porcelánovo biela pleť, inokedy letia červené líčka. Pri stylingu sa však nikdy nezameriavajte výhradne na módne trendy. Nemusíme chodiť všetci hnedí len preto, že bronzery sú momentálne v kurze a používať ich vo veľkom. Namiesto toho si z módy vyberte len to, čo sa Vám hodí, čo pasuje k Vášmu životnému štýlu a čo zapadne do Vášho aktuálneho outfitu. K imidžu športovkyne a opálenej pleti sa prirodzene viac hodí bronzový vzhľad a s ružovými lícami môže byť dáma nesvoja. Červeň na líčkach by nemusela byť na škodu napríklad na takom rande. Tipy, ako tvárenku aplikovať, si môžete prečítať v článku Ustlané na ružiach. No ak sa na tvárenku necítite, nechajte ju tak. Nikdy sa nedajte nútiť k tomu, v čom sa necítite dobre, pretože najkrajší mejkap ženy je jej úsmev a dobrý pocit. Zlý pocit urobí aj relatívne dokonalý mejkap nedokonalým.

2. Nesprávny odtieň

Mejkap vo výrazne teplej farbe pôsobí na pleti s chladným podtónom násilne ako päsť na oko. Všimli ste si niekedy farebnú ucelenosť paletky našej prírody? Nikdy vedľa seba neumiestňuje výrazne teplé a výrazne studené tóny. Používa slnečné svetlo a tieň, mráz a teplo, len aby svoju krásu farebne zjednotila. Preto by dámy nemali nosiť farbu vlasov, a ani mejkap, ktorý sa farebne bije s tónom pokožky. Máte porcelánovú pleť a plavé vlasy s farbou akoby vytiahnutou od slnka? Verte mi, oranžová tvárenka nebude pre Vás vhodná a ani bronzový púder v teplej hnedej. Voľte radšej mejkap vo farbách tlmenej ružovej a chladnej hnedej. Ideálny mejkap na kontúrovanie je o maximálne o dva odtiene tmavší ako Vaša pleť a má približne rovnakú farebnú teplotu. Uveďme si aj príklad toho, ako by to malo a nemalo vyzerať.

Mejkap pre svetlú pleť a časté chyby

Mejkap pre svetlú pleť a časté chyby

Na tomto prvom obrázku máme dámu so svetlou pleťou. Vľavo je jej ideálny mejkap, vpravo vidíme ten nie príliš dobrý. Jej tvárenka by mohla mať aj chladnejšiu farbu, no s ňou neurobila až takú chybu. Najväčšia chyba spočíva v prehnanom kontúrovaní bronzovou farbou. Má krásne, žiarivo modré oči, ktoré aj pri jej svetlej pleti vynikajú a žiaria. S príliš výraznými a farebne neladiacimi kontúrami však zanikajú a tieto ostré črty jej pridávajú nielen na veku, ale zbytočne pôsobí prísne. Príliš teplá farba bronzera jej kráse a jemnosti nelichotí. Odpútala pozornosť od toho, čo je na nej pekné. Oči nevnímame, vidíme len tú oranžovú a prísnu tvár. Vľavo je žena okolo dvadsiatky, tá vpravo má tak o 5 – 10 rokov viac.

3. Mejkap vo vhodnom množstve

Keď už máme používať bronzer, korektor a tvárenku, potom ju používajme veľkoryso, aby bolo vidieť ich efekt, ale nie prehnane. Inak bude Vaša tvár skôr než upravene vyzerať špinavo. Všetkého veľa škodí. Pred nanesením líčidla na povrch pokožky treba štetec oklepať, čím strasieme prebytok líčidla. Ak nemáte istotu v množstve, nekupujte tekuté ani krémové tvárenky, ale radšej tie púdrové a menej pigmentované. Tie sa dajú vrstviť a poznáte, kedy máte dosť. Pozrime si, akú chybu robia často dámy s tmavou pleťou.

Mejkap pre tmavšiu pleť a časté chyby

Mejkap pre tmavšiu pleť a časté chyby

Dámy s tmavou pleťou majú často pocit, že bronzer ani tvárenka nie je dosť výrazná a treba jej aplikovať viac, nech je rozdiel evidentný. Ani tu však nie je nutný až taký farebný kontrast. Vľavo je mejkap prirodzený. Vďaka takémuto líčidlu kontúry pôsobia, ako keby do stredu Vašej tváre svietilo slniečko a na okolie vrhá tieň. Druhá polovica tváre síce nemá úplne nesprávnu farbu tvárenky, ale jej množstvo už pochváliť nemôžeme. Líčenie jej nepridáva  na veku, no táto brunetka vyzerá, ako keby na slniečku bola až príliš dlho a líca jej ohoreli.

Pár rád, ako na dokonalý mejkap

  • Že sa líčidlo nanáša na čistú pleť opatrenú denným krémom, to azda pripomínať nemusím. Dôležité je však nanášať mejkap na vstrebaný krém. Doprajte krému čas aspoň 5 – 10 minút, aby zbytočne neriedil mejkap a ani neovplyvňoval jeho roztieranie.
  • Ak sa bojíte, že nanesiete niekde viac a niekde menej mejkapu, bronzera či tvárenky, používajte štetec. Špeciálne pre púdrové produkty spravidla platí, že čím hustejšie vlákna, tým menej budete s líčidlom prášiť. Aj na krycie mejkapy je najlepší štetec.
  • Mejkap sa tiež dobre aplikuje hubkou alebo prstami. Pri krémových mejkapoch teplo prstov zmäkčuje krém a uľahčuje natieranie.
  • Používajte líčidlá s podobnou štruktúrou. Na púdrové mejkapy používajte púdrové tvárenky, na krémové budú lepšie tekuté alebo krémové.
  • Ak ste to prehnali, časť sa možno bude dať oprášiť štetcom a rozotrieť dostratena, no veľa dokáže napraviť aj púder. Stačí líčka jemne prepúdrovať a účinok výraznej farby sa stlmí. Navyše budete mať zamatovú pleť. Pozor, púder sa vždy rozotiera po smere rastu chĺpkov a pred aplikáciou jeho prebytok buď sfúkneme, alebo oklepeme. Z hygienického hľadiska je lepší ten druhý spôsob.
  • Ak chcete zvýrazniť svoju krásu, používajte highlighter. Tipy, ako a kam ho nanášať, nájdete v článku Drahokamy na tvári.

Na Elnino.sk nájdete veľa kozmetiky, ktorá Vám aj za málo peňazí vykúzli dokonalý mejkap. Kliknite pre kompletnú ponuku.

V budúcich článkoch sa budeme venovať technike nanášania bronzera a samostatný článok by som venovala aj náradiu, s ktorým Vám to pôjde najľahšie. Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho a dajte o ňom vedieť priateľom.

[Total: 1    Average: 2/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This