Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 29.1.2015 v Mejkap, Poradňa | Bez komentárov

Mejkap vo farbách noci a hviezd

Mejkap vo farbách noci a hviezd

Nič nového pod slnkom. Mejkap v zlatej a čiernej je stále in. Zlato svojimi žiarivými lúčmi prebíja temnú noc. Ku kvalitným plesovým šatám na mieru sa presne takáto vizáž hodí, takže poďme na to.

Mejkap ako pre filmovú hviezdu

Tento týždeň sa venujeme Haute Couture, nuž inak to nebude ani teraz. Nachystala som pre Vás tip na krásne líčenie. Na tento mejkap môžete použiť odporúčané produkty od značiek, ktoré vlastnia licenciu a ich módne doby sa môžu pochváliť titulom. Ak však nemienite investovať do high-end kozmetiky, nevadí. Siahnite po čomkoľvek, čo máte osvedčené a čo bežne používate, keď sa líčite.

Večerné líčenie s produktami od Elnino.sk, Foto: shesarii (sunsets on the east side), Zdroj: http://bit.ly/15XBXcG

Večerný mejkap, Foto: shesarii (sunsets on the east side), Zdroj: http://bit.ly/15XBXcG

Na toto líčenie budete potrebovať:

  1. kvalitný mejkap (napr. Chanel Vitalumiere)
  2. korektor na rozjasnenie a krytie nedostatkov (napr. YSL Touche Eclat)
  3. očné tiene: modrý, zlatý, hnedý (napr. YSL Pure Chromatic, odtieň 2)
  4. čiernu očnú linku (napr. vodeodolnú linku od Giorgio Armani)
  5. čiernu riasenku (napr. Givenchy Noir Couture)
  6. lesk alebo rúž na pery (napr. Guerlain Kiss Kiss Essence)

Ako na krytie nedostatkov a farebné zjednotenie pleti, to už som Vám vysvetlila v článku Rady pre dokonalý mejkap. Určite začnite mejkapom, aplikujte ho prstami, hubkou alebo štetcom a prekryte nedostatky korektorom. Teraz prejdeme k očiam.

Spodné viečko orámujte buď béžovou ceruzkou, alebo nakreslite spodnú linku modrou a hnedou farbou z paletky. Do vonkajšieho kútika príde tmavšia, do vnútorného kútika modrá farba. Prechod dobre rozotrite, aby farby splývali.

Teraz celé horné viečko poprášte zlatou farbou. Najlepšie je začať od hranice rias a postupovať smerom nahor, pričom farby bude čoraz menej. Získate tým podklad, na ktorý budete aplikovať ďalšie farby a farby sa budú lepšie miešať i spájať. Trošku zlatej môžete dať aj tesne pod obočie, ale neprežeňte to. Lepšie bude votrieť tieň prstami a vklepkať ho, aby ste nedali priveľa. Potom privrite oko a štetcom naneste trošku hnedej do oblúka, kde sa pohyblivé viečko stretáva s kosťou. Rozotierajte ho a nechajte ho splynúť so zlatou farbou pozdĺž celej hranice a pomôžte si pri tom štetcom alebo hubkou.

Na rad prichádza modrá, použiť však môžete tiež ružovú, oranžovú, fialovú… zariaďte sa podľa šiat a podtónu svojej pokožky, no ideálna farba bude určite nejaká kontrastná. Nechceme predsa nudiť. Túto farbu odporúčam naniesť prstom a jemne do viečka vmasírovať, alebo si nechajte poslúžiť nejakú kozmetickú pomôcku.

Na záver celé viečko obtiahnite čiernou očnou linkou a riasy natrite kartáčikom riasenky pekne do čierna, aby dodali očiam výraz. Perám doprajte dávku lesku alebo rúžu a Váš hviezdny mejkap je hotový.

Nechty ako od profi dizajnérky

Mejkap už máte, na rade sú nechty. Na krásny dizajn nepotrebujete veľa. Stačia Vám dva farebné laky na nechty. Jeden by mal byť čierny a druhý zlatý s trblietkami. Ak sú trblietky rôznej veľkosti, vôbec to nevadí. Zvoľte si také, aké sa páčia Vám. Berte do úvahy, že nechty budete natierať tmavým lakom. Bolo by preto vhodné použiť podkladový lak. Z vlastnej skúsenosti odporúčam lak Complete Care od Sally Hansen. Využijete ho ako podklad i krycí lak a navyše spevní Vaše nechty tak, že Vám budú pripadať ako gélové. Na samotný dizajn budete potrebovať hubku (môže byť aj špongia na riady alebo kozmetická hubka) a tenké lepiace pásiky na nechty (môžete si ich aj nastrihať z lepiacej pásky).

laky na nechty Sally Hansen a Bourjois Paris od Elnino.sk

laky na nechty Sally Hansen (Complete Salon Manicure, Hard As Nails Xtreme Wear Nail Color) a Bourjois Paris (1 Seconde Gel Nail Polish)

K tvorbe potrebujete len trošku trpezlivosti. Ak ste aspoň máličko zručná, zvládnete to bez problémov. A tu je obrázkový návod.

čierno zlatý nail art - Elegantné nechty, Foto: alldaychic.com (Elegant Nail Art), Zdroj: http://bit.ly/1DjEZSW

elegantné nechty, Foto: alldaychic.com (Elegant Nail Art), Zdroj: http://bit.ly/1DjEZSW

Jednoducho nalakujete nechty najskôr podkladovým a potom čiernym lakom na nechty. Až zaschne, vytvorte z pásikov mriežku. Na špongiu naneste trošku zlatého laku a jednoduchým pritláčaním na necht rôznou silou vytvárate akýsi zlatý dážď. Smerom k nechtovému lôžku pritláčajte menej, smerom k okraju viac. Až farba zaschne, odlepte prúžky a dizajn je hotový. Nechty môžete ešte raz natrieť bezfarebným lakom a hotovo. Vaše nechtíky budú pripomínať ohňostroj sledovaný spoza okna. To je to pravé Houte Couture.

Všetky tieto vyobrazené krásne laky pre Vaše nechty nájdete v ponuke Elnino.sk

Garantujem Vám, že takto nahodená určite pritiahnete želanú pozornosť. Váš mejkap Vám budú v tichosti závidieť a obdivovať. Než vyrazíte z domu, pripravte sa psychicky na komplimenty. Prajem Vám tú najlepšiu zábavu.

[Total: 1    Average: 4/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This