Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 16.10.2014 v Dekoratívna kozmetika, Mejkap, Poradňa | Bez komentárov

Minerálny mejkap: Áno či nie?

Minerálny mejkap: Áno či nie?

Minerály získali svoju popularitu a ich obľúbenosť stále rastie. Veľa žien sa dnes uchyľuje k prírodným riešeniam a tak minerálny mejkap za posledné roky vykročil doslova míľovým krokom. Komu tento mejkap prospeje a komu nie? To sa dnes dozviete.

Zmeny, ktoré podstúpil minerálny mejkap

Líčenie, alebo ak chcete, tak mejkap, vyšlo zo stereotypu. Niekoľko rokov späť v čase by sme neboli takíto optimisti. Keď sa na trhu znenazdajky objavil fenomén zvaný minerálny mejkap, v momente sa dámy rozdelili na dve skupiny. Dobré jazyky tvrdili, že je to vítaný návrat smerom k prírode a bol to pre ne dar z nebies, zatiaľ čo zlé jazyky kritizovali nedostatočnú ponuku produktov a farieb. Bolo veru treba na tom zapracovať. Po úspechu Bare Escentuals / Bare Minerals však prišiel doslova „veľký tresk“ a odrazu sa najväčšie svetové značky typu L’Oréal a Almay začali niesť na jednej veľkej minerálnej vlne. Dnes je ponuka široká. Z tej našej pre Vás na ukážku vyberáme minerálny mejkap značky Dermacol a Artdeco. Ako si určite všimnete, farby rozhodne nie sú žiadna nuda.

Dekoratívna kozmetika Dermacol - minerálne púdre i očné tiene z ponuky Elnino.sk

Dekoratívna kozmetika Dermacol

Dermacol a kompaktné púdre Mineral Compact Powder a očné tiene (zhora nadol) 3x Mineral Moon, 2x DUO Mineral Moon a 1x Mineral Duo

Značka Dermacol a jej minerálna dekoratívna kozmetika je dostupná na Elnino.sk

Artdeco a minerálna dekoratívna kozmetika zo širokej ponuky Elnino.sk

Dekoratívna kozmetika Artdeco

Artdeco a očné tiene Mineral Baked Eyeshadow, minerálny sypký púder Mineral Powder Foundation a kompaktný púder Mineral Compact Powder

Značka Artdeco a jej minerálna dekoratívna kozmetika je dostupná na Elnino.sk

Minerály a ich plusy

Minerálny mejkap nebol predurčený len k tomu, aby dal žene prirodzenejší vzhľad a líčenie, ktoré až tak nebije do očí, ale mal tiež pleti lepšie sedieť. Predsa len, prírodné látky pleť akceptuje o niečo lepšie než tie syntetické. Syntetické farbivá a vône vníma citlivá a aknózna pleť veľmi zle. Ak teda máte alergiu na konzervačné látky (ako napríklad parabény), potom Vás poteší fakt, že väčšina minerálnej kozmetiky nemusí byť konzervovaná takýmito ingredienciami, pretože minerály sú chemicky stále a zub času ich tak ľahko nenahlodá. Ďalšia dobrá správa je, že nezhoršujú akné, takže Vaša pleť nebude zlostne prskať, keď ju nimi poprášite. Mnohé produkty určené na tvár obsahujú tiež užitočný oxid zinočnatý a iné minerálne látky, ktoré nie sú úplne nepriehľadné a dobre odrážajú slnečné lúče. Tieto vlastnosti ocenia dámy, ktoré sa len ťažko triafajú do odtieňa mejkapu, pretože ich pleť je až príliš svetlá a má sklony vyzerať zašednutá. S minerálnym púdrom nielenže dostane zdravý lesk a porciu energie minerálnych látok, ale tiež ostane chránená pred slniečkom.

Minerálny mejkap – nevýhody

Ak naozaj ide o produkt čisto minerálny a nie produkt s minerálmi, potom by ste mali rátať s tým, že pri jeho výrobe pravdepodobne neboli používané látky, ktoré štruktúru držia pevne pohromade. Minerálna kozmetika síce môže byť dobre lisovaná a stlačená vo svojom obale, ale riziko, že bude pri aplikácii prášiť a neprežije drsnejšie zaobchádzanie, je tu vždy. Pokiaľ patríte k ľuďom, ktorých sypké prášky privádzajú do zúrivosti a potrebujete 100% krytie, radšej minerálny mejkap neskúšajte. Potrebuje dobrý podklad na to, aby držal a lepšie kryl. Za takýto prírastok do zbierky nepoďakujú ani dámy s odporom k trblietavým líčidlám. Ako sme už spomínali, čiastočky oxidu zinočnatého, sľudy a pomletých drahých kameňov odrážajú svetlo, preto s minerálmi len ťažko dosiahnete matný vzhľad.

V každom prípade má minerálny mejkap stále viac a viac zástancov a jeho mnohé výhody zatienia aj tých pár nedostatkov. Môže za to čiastočne fakt, že čoraz viac žien trpí citlivosťou pleti. Je to aj Váš prípad? Potom vyskúšajte líčenie minerálnou kozmetikou a uvidíte.

[Total: 2    Average: 4.5/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This