Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 1.8.2018 v Dámske vône, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Mini set alebo Prečo milujeme všetko maličké

Mini set alebo Prečo milujeme všetko maličké

Čo je malé, to je milé, ale taký mini set, ten môže byť i praktický. Ponúka priam geniálne riešenie, ako do kufra zbaliť parfumy na rôzne príležitosti a predsa v ňom ušetriť veľa miesta na suveníry a iné radosti.

Veľa vecí, málo miesta

Už poznáme triky, ako sa vyzbrojiť na dovolenku a nič doma nezabudnúť. Možno ste dokonca takí šikovní, že dokážete napchať všetko oblečenie do príručnej batožiny a môžete odcestovať naľahko. Na internete som pre vás jedného takého experta našla. Nemčinu ovládať nemusíte, stačí sa pozerať a osvojiť si jeho spôsob skladania vecí.

Skúsení dovolenkári však vedia, že z obvykle zabalených vecí ostane až tretina nevyužitá. To sa týka ako oblečenia a obuvi, tak aj kozmetiky a parfumov. A teraz si vezmite, koľko taký parfum váži. Skúste si vybrať aspoň dva, položiť ich na váhu, pripočítajte hmotnosť fľaštičky telového mlieka, sprchovacieho gélu, ďalších kozmetických nevyhnutností a voilá. Houston, máme problém. Viac parfumov si isto so sebou nevezmete, hoci by ste chceli, inak sa neodnesiete. Čo teraz?

Riešenie číslo 1 – plniteľné flakóny

Funguje to jednoducho. Jednoducho natankujete atomizér vašou obľúbenou vôňou a váš parfum je rázom prenosný. Je tu len jedna nevýhoda. Plniteľné flakóny (spravidla) nejde umyť a teda odporúčam mať na každý parfum jeden atomizér.

Riešenie číslo 2 – malé flakóniky vôní

Nový systém e-shopu Elnino.sk disponuje radom funkcií, medzi ktoré patrí hľadanie podľa veľkosti flakónika. Šikovné a spratné malé flakóniky nájdete v samostatnej sekcii Miniatúry parfumov. Tieto vône Boucheron a Moschino budú na leto ako stvorené.

Alebo zvoľte kategóriu Vône a v menu vľavo použite filter podľa pohlavia a objemu. Mnohé značky vyrábajú i malé balenia. Takto môžete nájsť aj mnohé darčekové kazety, v ktorých je malý flakónik s vôňou a nejaký bonus v podobe krásnej darčekovej taštičky, sprchovacieho gélu či nejaký iný darček. Tento rok najviac zaujali zákazníkov Taliani. Darčekové kazety Giorgio Armani a sety Versace v príťažlivých obaloch idú na dračku. Výborne sa predávajú i malé balenia parfumov Calvin Klein.

Berte však do úvahy, že aj tomu najmenšiemu flakóniku zo skla s objemom 25 – 30 mililitrov môže váha ukázať dobrých 80 – 100 gramov. Každý parfum, dokonca aj ten najmenší, niečo váži. Dva ešte odnesiete, ale tri či štyri už asi nie. Jedine, že by to boli už spomínané miniatúry a nakúpite si ich viac.

Riešenie číslo 3 – mini set

Mini set vám balenie batožiny uľahčí. Opäť ide o miniatúry, preto kufor bez problémov prejde aj letiskovou kontrolou. Ani ich netreba vliecť so škatuľkami. Stačí vložiť mini flakóniky medzi odevy, aby sa navzájom jeden o druhý nepotĺkli a každý deň vášho pobytu môžete voňať inak. Na fotkách vidíte sety, ktoré som kúpila sebe i priateľovi.

Iné tipy

Na stránkach sety ich nájdete tak, že do vyhľadávania zadáte pojem „Mini set“. Neradno však dlho váhať, pretože je o ne veľký záujem.  Dnes sú, zajtra byť nemusia. Mini set je totiž nielen vychytávkou na letné cestovanie. Niektorí ľudia si ich kupujú namiesto vzoriek, aby mohli vyskúšať viacero parfumov jednej značky naraz. Väčšinou sa oplatia viac než vzorky, ktoré na seba streknete len raz.

Však pozrite napríklad balenie miniatúr od Lancôme. Ikonická Hypnôse, parfumovaná voda La Vie Est Belle, Trésor, Trésor in Love a Miracle. Takýto parádny mini set by mohol byť i krásnym prekvapením na narodeniny / meniny / výročie. Samé legendy a všetky pekne pokope. Uznajte, kto by taký exkluzívny darček mohol odmietnuť? Ja teda rozhodne nie. 🙂

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This