Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 7.3.2016 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Miss Dior – príbeh slobodnej dámy

Miss Dior – príbeh slobodnej dámy

Miss Dior je parfum, ktorý si Christian Dior dlhšie podržal vo svojom módnom dome a chránil predtým, než ho pustil do sveta. Je to vôňa, ktorá je má tvár i závoj. Chcete o tejto legende vedieť viac? Zoznámim Vás.

Hlavná idea Miss Dior

Vedeli ste, že tou Miss Dior v skutočnosti bola Catherine, mladšia sestra Christiana? Aj najčernejším dňom prežitým počas vojny, aké môže žena prežiť, bola táto dokonalá osoba stále plná životnej energie, srdečnosti a odhodlania. Jej vrúcne srdce bolo v roku 1947 inšpiráciou k vytvoreniu potešenia žien na celom svete. Značka Christian Dior priniesla parfum, ktorý zdedil po Catherine lásku k slobode.

Módny dom na jeho adresu povedal:

Aby mal parfum dlhotrvajúcu výdrž, musí si najskôr podržať srdce svojho tvorcu.

Čo za touto myšlienkou hľadať a ako ju chápať? V tomto prípade nejde o žiadnu metaforu i keď nejaké to spojenie s Catherine a vojnou tu pri hlbšom zamyslení nájdeme. Tu ale nejde o temnú minulosť. Ide skôr o prístup k tomuto parfumu.

Než sa vôňa Miss Dior objavila na očiach verejnosti, musela byť dokonalá, aby mala rovnako žiarivú budúcnosť. Módny dom Christian Dior ju chránil, ako keby šlo o jeho vlastnú dcéru. Vypovedá o tom aj film nakrútený Antonom Corbijnom s Natalie Portman a pesničkou Janis Joplin v pozadí.

https://www.youtube.com/watch?v=ELNVV1oKNtA

Tento kratučký film presne vystihuje cestu i dámu, ktorá parfumy Miss Dior nosí.

Otec si hrdo vedie svoju dcéru a pyšne kráča pred oltár, kde ju má konečne odovzdať ženíchovi. Nevesta je úplne dokonalá a je pripravená na svoju budúcnosť. Je to Miss Dior. Vôňa prepracovaná do posledného detailu. Dokonalý vzhľad a kytica voňavých kvetov, nič iné by Miss Dior lepšie nepredstavilo svetu. A predsa to bol aj úplný hazard a pobyt na tenkom ľade, lebo v porovnaní s predošlými parfumami Dior bola Miss Dior úplne iná. Šok, ktorý nikto nečakal. Závan slobody v parfumérstve, ktoré predtým poznalo len ťažké parfumy.

Druhá časť filmu sa nám nesnaží ukázať dámu, ktorá potrebuje čas, aby dozrela. Ukazuje, že skutočná Miss Dior je zrelá, no pripravená pre iný život. Život, v ktorom má svoju slobodu a môže otvorene hovoriť, čo si želá. Miss Dior hovorí ÁNO a tiež NIE. Má tvár, ktorú ochotne každému ukáže, šíri okolo seba nádhernú vôňu a keď sa rozhodne odísť, budete za ňou stále cítiť jej voňavý závoj.

Pieseň „Piece of my heart“ vo filme je akoby hymnou lásky. Aspoň tak sa javí na začiatku. Dámy Miss Dior hovoria láske a kvetom svoje ÁNO.  Všetky Miss Dior parfumy sú predovšetkým o kvetoch. Zamilovaná pieseň a kompozícia ale ukáže povahu slobodnej a rozhodnej dámy, ktorá prepíše knihu pravidiel a zvolí si svoj vlastný osud. Kvety sa vyvinú do cyprusovo – kvetinovej vône.

Christian Dior Miss Dior 2011

Christian Dior Miss Dior 2011

Christian Dior Miss Dior 2011

Úplne prvá vôňa Miss Dior parfumovaná voda sa pochopiteľne za tie roky zmenila. Už nie je až taká vintage ako verzia z 1947. Nová vôňa má priamočiare jednanie. Predstavte si Coco, ale ako mladú ženu, sofistikovanú a predsa romanticky sladkú. Hlava plná snov a plánov do budúcnosti, ale úplne jasné vízie. To je ona. Miss Dior je vôňa sladšia a viac kvetinová než Coco Mademoiselle. Hlási sa s veľmi jasnou jazmínovou nôtou a jemným tónom ruží súhrnne nazvaným ako „kvetinový akord“. Nie je to ale indolický mix, omamný, ťažký až orientálny, ale žiarivý. Taký, ktorý víta ľudí svojim teplom a svetlo mu dáva aj úvodný ovocný švih od prevažne citrusového ovocia. Ale že by Miss Dior bola mladá adolescentka? To teda nie. Nie je ukričaná a ani sa nesnaží vzbudzovať pozornosť. Správa sa elegantne, ale rázne. K tomuto výsledku prispieva aj základ z pačuli a pižma. Dotyk Orientu.

Miss Dior z roku 2011 vo svojom úvode pripomína Miss Dior Chérie, no je tu menšia modifikácia v ostrosti a teplote. Predošlá MDCH sa javí ako chladnejšia, drzejšia, viac drevitá a má v sebe zvláštny nádych, ktorý niekomu môže pripomínať aj popcorn. Za to zrejme môže iná ovocná skladba a základ, v ktorom prevládajú drevá s ambrou.

Christian Dior Miss Dior Eau Fraiche (z 2012)

Christian Dior Miss Dior Eau Fraiche (z 2012)

Christian Dior Miss Dior Eau Fraiche

Pridajte do Miss Dior 2011 k jazmínu živicu, kvet gardénie a jar zaklope na Vaše dvere. Presne s týmto ročným obdobím koketuje Miss Dior Eau Fraiche. Galbánum prinieslo so sebou silný závan zelene. Gardénia prispela jazmínu a dala mu charakter ešte väčšej čistoty. Cítite sa, ako keby ste práve vyšli zo sprchy a rozbehli sa po lúke plnej kvetín. Super vôňa na jar.

Christian Dior Miss Dior Le Parfum

Miss Dior Le Parfum, to Vám je už úplne iná pesnička. Koniec leta, koniec babieho leta, začiatok jesene a pomalý príchod zimy. Ja v tomto parfume ešte stále cítim stopu jazmínu, no jazmín v zložení uvedený nie je. V tejto kompozícii dominuje zvodná a vskutku elegantná ruža. Vôňa MD Le Parfum je bohatšia na teplé tóny v základe a ostáva bližšie pri koži, no o to dlhšie zotrvá.

Christian Dior Miss Dior Le Parfum

Christian Dior Miss Dior Le Parfum

Opäť tu šípim podobnosť s Miss Dior Chérie. Základ mali podobný drevitý, no dáma MDLP je dáma zrelá a tak trošku vintage. Viac ambry v základe a štipka vanilky rozvíja kvety ruže do menej ostrej, teplejšej a viac sexy vône. Opäť máme česť s kvetinovo – cyprusovou vôňou, no v podstate zo všetkých MD parfumov tento najviac inklinuje Orientu.

Christian Dior Miss Dior Blooming Bouquet 2014

Aby nebolo všetko len o devách na výdaj, máme tu niečo aj pre mladšie ročníky a dámy, ktoré sa dobre cítia aj bez snubného prsteňa. Chcete, aby Vás ľudia brali vážne, no nemienite sa vzdať svojho mladistvého elánu a entuziazmu? Miss Dior Blooming Bouquet 2014 je ako čerstvo zamilovaná MD. Možno predstavuje len ten vzácny moment, keď sa jej pohľad stretol s jeho pohľadom a jej líčka očerveneli ako pivonky.

Christian Dior Miss Dior Blooming Bouquet 2014

Christian Dior Miss Dior Blooming Bouquet 2014

Ruža a pivonka v centre pozornosti je podporená marhuľou, broskyňou a opäť poetickým chvostíkom z pižma. Táto jemná, sladká, zamatová a veľmi nadčasová vôňa nebude nikoho obťažovať. Ani jeho. Hneď po žene sú kvetiny vône Miss Dior Blooming Bouquet tým druhým najnežnejším stvorením na tomto svete. Nepochybne.

Ako vidíte, s vôňami Miss Dior si naozaj môžete vyberať svoju budúcnosť. Ponuka je široká a to svoje si v nej nájde každá dáma. Bez ohľadu na vek alebo príležitosť. Tak sa navoňajte a nastražte uši. Až začujete, ako mužom naokolo búšia srdcia, budete sa cítiť príjemne.

Pozrite kompletnú ponuku parfumov značky Christian Dior

[Total: 1    Average: 5/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This