Pages Menu
FacebookRss

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 21.11.2017 v Dámske vône, Novinky, Vône | Bez komentárov

Mugler Aura – nový smaragd vo Vašej klenotnici

Mugler Aura – nový smaragd vo Vašej klenotnici

Dlho očakávaná novinka, Mugler Aura, je tu. Tento očarujúci zelený smaragd otvára novú éru vôní Thierryho Muglera a nespustíte z neho oči. A keby len oči. Budete si prekvapene ovoniavať zápästia.

Rok 2017 je pre parfumy skutočne magický a úspešný. Do rúk sa mi stále dostávajú nejaké novinky a jedna je lepšia ako druhá. Dalo by sa povedať, že pri nich rastiem. Doslova a do písmena. Sú totiž parfumy, ktoré lemujú históriu vôní ako mílniky. Tie sa páčia vlastne každému. A potom sú parfumy, ktoré vybočujú zo zabehaných koľají, vytvárajú novú voňavú budúcnosť a menia vkus ľudí. Medzi takéto priekopnícke značky jednoznačne patrí aj módny dom Thierry Mugler.

Thierry prináša také parfumy, ktoré delia ľudí na tábory a buď ich milujete, alebo ich nenávidíte. A práve takéto neštandardné vône si najčastejšie odnášajú ocenenia Fifi Awards. Získa nejaké i nová vôňa Mugler Aura? Uvidíme.

Thierry Mugler Aura

Thierry Mugler Aura

Ďalšia legenda začínajúca písmenom „A“

Vôňa Thierry Mugler Aura utvára už 3. hlavnú líniu rodiny Muglerovských parfumov pre ženy. Po legendárnej vôni Angel a Alien prichádza už tretia ikona, ktorá chce byť abecedne tiež na začiatku (rovnako ako slávna pánska línia A*Men). Thierry v rozhovore pre médiá uviedol, že mal dlho v pláne vytvoriť vôňu, ktorá sa bude volať Aura. Neodradila ho ani existencia vône s rovnakým názvom od značky Swarovski. Koniec koncov, táto novinka nemá so Swarovskeho orientálno-kvetinovým počinom nič spoločného. Mugler Aura totiž utvorila aj úplne novú skupinu tzv. zeleno-orientálnych (alebo ako hovorí Thierry, tak „orientálno-botanických“) vôní.

Mugler Aura a ženskosť ako podstata ženy

S príchodom novej vône prichádza aj krátky film, ktorý zachytil výnimočnú ženu v jej fantastickom svete. Táto žena nasleduje svoje inštinkty ako divoká lovkyňa a svoju energiu získava z prírody. Cíti jej jemné vibrácie, ktorými s prírodou komunikuje a práve tie ju privádzajú k zdroju. K srdcu, ktoré tlčie a dáva život.

Umelecky založený Thierry sa už neraz vyjadril, že je fascinovaný všetkými formami života. Tvrdí, že práve v tej najprimitívnejšej jednoduchosti spočíva najväčšia krása a práve to je moderné. Vydaním novej vône Mugler Aura sa nás snaží nasmerovať späť k prírode a tomu, čo nám je prirodzené, pretože práve príroda je našim domovom a práve inštinkty sú tým, čo dnes potláčame v dosahovaní iných záujmov.

Názov Aura má hlbší význam. Aura značí ochranu, energiu a samotnú esenciu bytia. Dokazuje to i svojim zložením, o ktoré sa postarala štvorica „nosov“ zo spoločnosti Firmenich – Daphne Bugey, Amandine Clerc-Marie, Christophe Raynaud a Marie Salamagne. Švajčiarska precíznosť spojila dohromady:

list rebarbory  ►nositeľ výrazného zeleného akcentu celej vône
vlčie drevo ► živočíšnosť a orientálny drevito-živicový nádych (exkluzívny tón spol. Firmenich)
vanilku z Madagaskaru ► živočíšnosť, sladkosť a zmyselnosť ženám vlastná
pomarančový kvet ► jemnosť ženy, čistota
esenciálny olej Liane Fauve ► vibrácie a botanický aspekt (pre vôňu Aura exkluzívne vyvinutá nová zložka)

Aká je nová Aura

Mugler Aura sa otvára príjemne sviežim závanom zelene s mäkkým mydlovým dotykom od pomarančového kvetu. Veľmi skoro sa objavuje aj jeho ľahko sladkastá kvetinová vôňa ideálna na jar i jeseň. Pri tomto závane myslím na Jane, ktorú doslova pohltil prales, kde čaká na svojho Tarzana a srdce jej tlčie ostošesť.

Za tento pocit zrejme môže olej z koleňa liany, na ktorého extrakcii, naštudovaní a registrácii pre použitie pracovala spoločnosť Firmenich celých 10 rokov. Tigria liana (Liane Fauve) sa do konceptu hodí rovnako ako vlčie drevo. Samotné by boli dosť drsnémocné, rozhodne nejde o jemné a už vôbec nie diskrétne tóny, ale v kombinácii s vanilkou a kvetom vyniká len ich živočíšnosť a zmyselnosť. Aura nevykresľuje krehkú Jane, ale táto dáma sa v drsných podmienkach adaptovala a je sexy ako nikdy predtým. Novinku môžu nosiť dámy cez deň, ale hodí sa i na večer.

Thierry Mugler Aura EdP

Thierry Mugler Aura EdP

Až potom, ako na sebe niekoľko dlhých hodín budete jasne cítiť hrejivú vanilku s drevitým až jemne dymovým podkladom exkluzívnych zložiek, uvedomíte si ohromnú výdrž a unikátnosť tejto vône. Od Muglera sa to samozrejme dalo čakať… Rovnako ako komplimenty a prekvapené tváre, keď som priateľom vyjavila, že ide o novú vôňu Mugler Aura. Je to proste jedinečný kúsok, ktorý nikto nebude vedieť zaradiť. Bodaj by aj vedeli. Veď niečo také ešte na trhu neexistuje.

Novinka Mugler Aura uchvacuje nielen svojím netradičným zložením, ale najmä výnimočným prejavom a fascinujúcim flakónom (extrémne komplikovaným pre výrobu) ako z iného sveta. Thierry Mugler nesklamal. Podobne ako módny dom Chanel, aj on sa snaží prepísať budúcnosť a dosť dobre sa mu v tom darí.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This