Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 4.7.2017 v Vône, Zaujímavosti | Bez komentárov

Na cestách po stopách Frais Monde

Na cestách po stopách Frais Monde

Vydali sme sa do slnečného Talianska zistiť niečo viac o tradičnej značke prírodnej kozmetiky Frais Monde! Koho sme stretli, čo sme zistili a čo sme hlavne zažili na cestách touto malebnou krajinou?

Našim sprievodcom po stopách značky Frais Monde nebol nikto povolanejší, než pán Oreste Gualtieri! Veď kto by nám už len dokázal ukázať z Talianska viac než jej usmievavý majiteľ, ktorý je tu doma? Poďte s nami na virtuálny výlet, na ktorom sa dozviete, čo si o kozmetike Frais Monde myslia Taliani.

1. zastávka Lavena ponte Tresa

Len hodinka na cestách lietadlom a razom sa človek ocitne v pulzujúcom Miláne, ktorého ulice sú rozpálené a prevoňané slastnou vôňou leta. Naša prvá dlhšia cesta však viedla na hranice so Švajčiarskom, ktoré začínajú doslova čo by kameňom dohodil hneď za Lago di Lugano. A tu sme zastavili. 🙂

Prvá zastávka na cestách - mestečko Lavena ponte Tresa

Prvá zastávka na cestách – mestečko Lavena ponte Tresa

V sympatickom mestečku Lavena ponte Tresa si tri milé dámy Teresa, Anna a Monica založili voňavý obchodík Floraluna. Podobným obchodíkom sa v Taliansku hovorí „erbosteria„, čo znamenáobchod s bylinkami. Vo vnútri obchodíka sme našli nielen výživové doplnky, aróma sviečky, interiérové parfumy a čaje, ale tiež ošetrujúcu i dekoratívnu kozmetiku, ktorá načerpala svoju silu práve z prírody.

Bylinné extrakty, prírodné oleje a jemné zloženie  zásadou, ak sa má značka umiestniť v tejto predajni. Nenájdete tu žiadnu konvenčnú kozmetiku, ale len vybrané a vyskúšané výrobky. Dali sme sa s dámami do reči a tie nám prezradili, že majú najradšej hydratačný rad Hydro Bio Reserve s kyselinou hyalurónovou, make-up Thermal Mineralize, ktorý krásne vyhladí pleť (a ktorý mimochodom používam aj ja) a medzi vôňami majú úspech svieže vône Sea Breeze a Seaspray, Orange and Berries. Popravde, nečakali sme od južanských krások nič iné! Bestsellerom v ich predajni je Acqua di Repole, termálna sírna voda, ktorú nájdeme i v ošetrujúcej kozmetike Frais Monde.

2. zastávka – večer v Miláne

Piatkový večer na cestách Talianskom sme zakončili v centre Milána v erbosterii La Bottega della Natura, kde na nás ochotne počkala usmievavá slečna Agata di Martino. My sme totiž uviazli v doprave, ktorá je v Taliansku trochu živelnejšia než v našom slovenskom kráľovstve„. S Agátou sa úžasne rozpráva a tak sme prebrali všetko možné. Jej obchodík je síce maličký, ale naplnený až po strop.

Ľudia za Agátou chodia nielen pre rady, ale tiež prídu len na kus reči, ako ide život. Taliani sa totiž neponáhľajú ako my, užívajú si každý moment naplno a sú radi, keď môžu svoje zážitky zdieľať. Agáta taktiež veľmi chválila hydratačný rad Hydro Bio Reserve a osobne vraj najradšej zo všetkých vôní Sultan Flowers – no, nie je divu. Táto nežná orientálna kráska si omotá okolo prsta takmer každú ženu.

Večer sme si dali zaslúženú vynikajúcu pizzu v legendárnom podniku pizza Marruzella, ktorá by si snáď zaslúžila i nejednu michelinskú hviezdičku. Večer by nebol úplný, keby sme si nedali ešte poriadnu porciu vynikajúcej zmrzliny v Gelateria Porta Romana.

3. zastávka na cestách – Janov

V sobotu sme skoro ráno vyrazili v ústrety mestečku Genova – to poznáme skôr ako Janov. Atmosférou Talianska dýchajúci prístav je plný horúceho vzduchu, neuveriteľných stavieb, obrovských lodí a historických budov. Vo vnútri mesta je veľa ľudí, zvierat a vôní nechýba ani všadeprítomné Pesto Genovese, ktoré je tu vo svojej domovine. Krátko sme sa zastavili pri stánku s juhotalianskym výrobkami a ochutnali sviežu bergamotovú limonádu z Kalábrie.

Uličkami sme prebehli a dostali sa na cestách historickým mestom do bylinkového kráľovstva San Giorgio. Vo vnútri vládnu dve veľmi charizmatické dámymamička s dcérou Alessandra a Loredana

Pochopili sme, že nie sme v hocijakej erbostérii, ale v „antica erbosteria„, totiž v tradičnom bylinkárstve, ktoré sídli v 500 rokov starom dome. Milá a veľmi múdra dáma Loredana nás previedla okúzľujúcim skladom, kde sme si pripadali ako v románe o alchymistovi, ktorý hľadal na cestách svetom recept na večnú lásku. Pani Loredana ukázala na prastaré dvere a my sme sa ocitli v historickom výklade obchodu. Dá sa povedať jediné – bol to magický pocit! Cítili sme obrovský obdiv voči znalostiam, ktoré musí dobrý predajca bylín, liečiv, kozmetiky a čajov mať, aby naozaj dokázal zákazníkom dobre poradiť.

Obchod má nádherné výklady, v ktorých je hrdo prezentovaná práve kozmetika Frais Monde z južného Talianska. Vo vnútri sme našli snáď všetky produkty z portfólia. Vraj sa najlepšie predávajú vône White Musk, Red Rose, Almond a Lily of the Valley. Zdá sa, že Taliani majú rovnaký vkus na vône ako Slováci s tým rozdielom, že White Musk v Taliansku používajú úplne bežne aj muži. Pani Loredana potom prezradila, že sama používa ružový rad pre zrelú pleť Pro BioAge!

4.zastávka – Caravaggio

Aj keď sa nám nechcelo odísť, na cestách nás čakali ďalšie príjemné zážitky, tak sme vyrazili smerom do mestečka Caravaggio. Úžasná pani Susanna tu má jednu zo svojich erbosterií Cascina Arbarito. Už na prvý pohľad je jasné, že táto dáma miluje kvety, vône, kozmetiku a predovšetkým ružovú farbu! V jej obchode sú všade krásne dekorácie, živé i umelé kvety, darčeky, keramika Skrátka obchod pani Susanny je ideálnym miestom, ak chcete potešiť seba alebo svojich blízkych.

Hneď vedľa značky L’Occitane sme našli i mnoho výrobkov od Frais Monde. Príjemná pani majiteľka nám prezradila, že do svojho obchodu všetko vyberá sama a výhradne len to, čo by si sama kúpila. Jej optimizmus a radostná povaha sa vznáša medzi regálmi, policami a stolíkmi, kde sú vystavené nádherné darčekové kazety.

Posledný večer v Miláne

Na našu smolu čas utekal míľovými krokmi a my sme museli vyraziť na cestách Talianskom späť do cieľovej destinácie – opäť do Milána. Tam sme prebehli známu Galériu Viktora Emanuela a aspoň pár pohľadov venovali prekrásnej katedrále Duomo. Chcelo to chvíľku pokoja a osvieženie a potom už nás čakala pravá talianska večera v skvelej reštaurácii – Bruschetta al pomodoro a Spaghetti aglio, olio e peperoncini a nakoniec Frutti di bosco – teda lesné ovocie.

Naše krátke putovanie tu bolo na konci a naša zvedavosť uspokojená. Toto je lepšie zažiť priamo na cestách, než stokrát o tom čítať či počuť. Videli sme na vlastné oči, ako si Taliani vážia kozmetiku Frais Monde, ktorá má v ich domovine svoje korene a Taliansko nás inšpirovalo na celý život. Nádherné vône, skvelé jedlo, prírodné produkty a radosť zo života boli všade okolo, a my si ten krásny pocit uchováme v pamäti! Keď si budeme chcieť zážitky pripomenúť, stačí pričuchnúť k niektorej z vôní Frais Monde. Ani fotky nedokážu vystihnúť Taliansko tak dobre ako ony!

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This