Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 18.5.2016 v Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Na streche (nové parfumy ideálne na párty)

Na streche (nové parfumy ideálne na párty)

Na streche jedného z mrakodrapov sa dnes chystá párty. Budú tam páry, ktoré nesmú chýbať na žiadnej akcii, ale i športovci, ktorí práve zhodili dresy a zmenili sa v elegánov. A takto budú voňať!

Prečo práve na streche?

Nie je v tom len moja utkvelá predstava, že na streche niektorého z domov v New Yorku môže byť najlepšia zábava. Ale uznajte, že myšlienka je to pekná. Ak to bude naozaj mrakodrap, tak existuje reálna šanca, že na streche budete nielen veľa súkromia, ale tiež uvidíte hviezdy. To pri aktuálnom množstve neónových nadpisov a svietidiel nebýva v meste až taká samozrejmosť. Ja som však chcela dejiskom párty na streche poukázať na otvorený priestor. Na streche, ale tiež na pláži, na zelenej lúke, či pri jazere si môžete dovoliť akýkoľvek parfum. Keď sa kalichy kvetín zavrú, slnko zájde za obzor, doprava stíchne (teda len ak nie ste v meste New York, ktoré nikdy nespí), už nie je také dusno. Váš parfum pokojne môže byť výrazný a prenikavý, ako jedna z týchto noviniek z ponuky Elnino.sk.

Gucci Guilty Diamond

Začneme dámou, pretože dámy majú prednosť. Vôňa Gucci Guilty Diamond nie je vlastne úplnou novinkou. Je to len limitovaná edícia, ktorá sa konečne objavila aj u nás a medzi párty novinky v tomto článku perfektne zapadá. Viem, čo som tvrdila o jej staršej sestre, ktorú som považovala za celkom bežnú, ale výbornú vôňu na večer (viď článok). Guilty Diamond má kompozíciu podobnú, no túto musím naozaj pochváliť a srdečne ju pozvať na párty na streche.

Je odlišnosť spočíva v odpovedi na otázku, čím sú diamanty výnimočné. Diamantom ide najlepšie odrážanie svetla a žiarenie. Aby bolo možné uskutočniť tento plán, pôvodná vôňa Guilty – obviňovaná z prítomnosti príliš ťažkého tónu broskyne a pačuli – musela prehodnotiť svoj pôvodný koncept a vykonať zámenu. Ja som toho názoru, že plán vyšiel. Prvoplánová citrusová sviežosť i sladká broskyňa je preč. Pikantné guličky červeného korenia a kardamóm ladia s kvetom orgovánu na dostatočne sviežu nôtu a nikto nemôže nadávať, že je novinka len nudná a ovocná pačuli svieženka. Cítim viac ambry i korenia, no všetko spolu harmonizuje, preto sa mi orientálno – kvetinová limitka Gucci Guilty Diamond páči oveľa viac než tá predošlá verzia.

Dupont Paris Saint-Germain Eau des Princes Intense

Drevitý aromatický pánsky parfum Dupont Paris Saint-Germain Eau des Princes Intense predstavuje futbalového hráča francúzskeho tímu, ktorý sa po zápase odel do elegantného oblečenia i obláčika vône a teraz sa prišiel zabaviť.

Jabĺčko Granny Smith, bergamot a korenie osviežili i rozohriali jeho telo. S takýmto úvodom vône to celé vyzerá na dobrý štart večera. Futbalista je perfektne pripravený na zamdlievajúce dámy, ktoré ho spoznajú aj bez dresu s číslicou a menom. A keby aj nevedeli, jeho francúzsky šarm znásobený aromatickým levanduľovošalviovým srdcom vône Paris Saint-Germain Eau des Princes Intense ich poženie vpred, akoby boli plachetnicami,ktoré neznáma sila posúva až do cieľa. Tým víťazom ich srdca a cieľom je samozrejme on, pretože ani sako neskryje dobrú figúru a výrazný magnetizmus tejto vône s dobrým základom. Na streche chudák chlapík nikam neutečie. Jabĺko a levanduľa sa perfektne dopĺňajú s drevitými tónmi cédra, santalového dreva a divokej ruže. Sľubujú prítomným slečnám istotu a večer strávený s maximálnou exkluzivitou. Nuž čo by teda nespravili pre zoznámenie s ním?

Giorgio Armani Code Profumo

Na túto orientálnu korenistú novinku od Armaniho som sa tešila najviac. Intuícia mi našepkávala, že vôňa Code Profumo sa bude v otvorenom priestore na streche vynímať najlepšie. Hneď na prvé nadýchnutie mi pripomenula predošlú novinku Dupont i vôňu Intenso od značky Lamborghini, ktorú som dávnejšie kúpila priateľovi.

Svieži jablkovocitrusový úvod s kardamómom, na ktorého pozadí od začiatku cítim sladkosť živice, mi bol povedomý. Tonkové bôby a vôňa ambry totiž nečakali na pozvanie a ani odoznenie jablka. Pre toto spojenie by ste možno pomysleli, že máte česť s gurmánskym parfumom. Armani však nezostal nič dlžný svojmu menu a už o pár minút pridal nečakaný púdrový akcent neroli, levandule a živočíšny tón kože. Týmto sa parfum Code Profumo bez problémov zaradil do rodiny parfumov Code a odlíšil od Intenso. Ani to nebola zlá vôňa, stavila na osvedčené zložky, ale ostáva viac menej rovnaká a nemá až takú výdrž. Prirovnala by som ju k platonickej láske. Zamilujete sa, páči sa Vám, ste spolu celý večer, ale nevytvoríte pár. Giorgio Armani Code Profumo je Talian so srdcom Rómea, no vytrvalosťou športovca. Balí dámy efektívnejšie. Aj keď párty na streche skončí, on ešte stále bude mať plno energie. Skvelá vôňa na nezabudnuteľné rande.

Thierry Mugler Amen Pure Tonka

Vôňa Amen Pure Tonka je už pätnástym kúskom, ktorým Thierry Mugler doplnil kolekciu vôní Amen. Teda, aby som bola presnejšia, názov kolekcie sa píše ako „A*Men“ a prišla ako partner k dámskej gurmánskej kolekcii Angel. Z toho už zrejme šípite, že svoju gurmánsku povahu nezaprie, hoci patrí medzi orientálne fougere parfumy.

Čím mi hneď vyrazila novinka dych, je sviežosť, ktorú by som ani vo sne nečakala. Silne svieži levanduľový mentolový závan mi dal pocit, že som na streche, dvíha sa víchrica a mala by som sa skryť. Potom ale prišla gurmánska tonka, káva a tie levanduľu stiahli na primeranú intenzitu. Nebezpečenstvo zažehnané a úlet odpustený. V tejto ďalšej fáze prichádza aj sladká krémová vanilka a môj nos sa potešil, lebo mi to pripomenulo cukrovú vatu. Som si istá, že sa pre tento svoj charakter novinka stane v niektorých domácnostiach erárnou a dámy si ju budú požičiavať. Páni sa však nemusia báť. Amen Pure Ronka nepripomína tú ulepenú sladkosť dobrú pre mamičky a detičky. Toto je vôňa pre chlapa. Pražené kávové zrná, skaramelizovaný vanilkový cukor a zemité pačuli zmenili levanduľu na sušinu s vlastnosťami sladkého tabaku s kakaovými nuansami. Pred očami tak nemám chlapca, ktorému sotva narástli prvé fúzy, ale zrelého gentlemana, ktorý sa na streche vzdialil z centra hlučnej spoločnosti, aby si v chill-out zóne vychutnal cigaru a šálku kávy.

Aká by to bola párty na streche bez VIP hostí?

Vôňe Carolina Herrera 212 VIP Wild Party a 212 VIP Men Wild Party prichádzajú na scénu práve v týchto dňoch. Nie sú však určené na posedávanie v nočných podnikoch, ale na tanečnú zábavu, ktorú precítite v každej svojej žilke ako prílev energie. Novinky sú oslavou nočného života v New Yorku, takže kde inde, ako na exkluzívnej párty na streche, budú môcť zažiariť najlepšie?

Na streche sa najlepšie pozerá na hviezdy vo dvojici

Na streche sa najlepšie pozerá na hviezdy, zoznámte sa s VIP párikom

Carolina Herrera 212 VIP Wild Party je svieža vôňa s kvetinovo – ovocnou príchuťou exotiky. Dáma, na ktorej ju ucítite, je spontánna a zanietená milovníčka života v meste. Dievča z prostriedka tanečného parketu, ktoré vyhadzovači milujú. Iní musia stáť v rade, no ona len prejde okolo nich a nechá za sebou chvostík z tónov ananásu a citrusových tónov. Ten citrusový finiš má vlastne na svedomí úvodný tón grapefruitu a kvet pomarančovníka zo srdca. Srdce sa neskôr rozvinie v nežnú ženskú kvetinovú vôňu ruže a orchidey na bezpečnom drevito-pižmovom základe.  Vôňa sa skrýva v podobnej kapsuli ako ostatné „dvestodvanástky“, no táto je pre svoj lesk o čosi luxusnejšia. Boky má flakónik členité, aby pripomínal palmu a trópy. Naozaj krásny.

Carolina Herrera 212 VIP Men Wild Party patrí extrovertovi a neskrotnému lovcovi žien v meste. Jeho korenistá drevitá vôňa je spojená s pikantnými príhodami, ktorými dámy fascinuje. Tento silou primeraný a výdržou výborný mix začína čiernym korením, ktoré rozbúši srdce z fialkových listov a aj drevitý základ dostane nový život. Ten ananás, čo cítim, ale v kompozícii nie je a ani sa nikde neuvádza. Výrobca však prezradil, že úvod vylepšil aj o jablko naložené v liehu, limetku a kaviár. Keď sa tieto vône zmiešajú, výsledkom je divočina a tá naozaj vzdialene pripomína stroskotanca žijúceho na opustenom ostrove, ktorý si za rána spraví smoothie do vydlabaného ananásu. Ale pozor, nechápte ma zle. Muž, ktorý vôňu nosí, nie je stroskotancom. On sa len cíti byť tým hlavným mužom ostrova na streche, užíva si svoj tropický raj a tancuje. Tomu bol prispôsobený i čierny vyleštený flakón s dotykom luxusu a tajomna.

Už viete, ktorú novinku vyskúšate?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This