Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 8.12.2016 v Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Nádielka noviniek do sviatočných dní (nové parfumy)

Nádielka noviniek do sviatočných dní (nové parfumy)

Vianoce klopú na dvere a my sa vrháme s odvahou do víru predvianočných radostí i starostí. Najnovšia nádielka noviniek poteší najmä mladých ľudí, alebo ňou môžete obdarovať špeciálnu osobu – seba.

Nádielka ako na Vianoce

Názvy týchto noviniek z ponuky Elnino.sk Vám budú určite povedomé. No u značiek Dsqueared2, Versace, Chloé, Givenchy a Christian Dior nie je nikdy nič presne také, ako sa zdá byť. Nejde o tie tie isté parfumy v nových obaloch ani o vône s malými obmenami. Znaky klasiky boli nahradené a pretvorené pod hlavičkou modernity na niečo úplne nové. Spoznajte tieto nové krásky.

Chloé Chloé Fleur

Chloé Fleur je zbrusu nová variácia celosvetovo známeho a jedného z najpredávanejších parfumov.  Novinka sa otvára zábavnou hrou citrusových plodov známych z toaletnej vody, ktorú som predstavila nedávno a svoj perlivý iskrivý akcent tu pridáva aj kvetena citrusovej verbeny. Úvody oboch vôní sa tak javia ako čerstvá snehová nádielka.

Parfumovaná voda Chloe Chloe Fleur

Parfumovaná voda Chloe Chloe Fleur je nádielka sviežich kvetov a citrusov

Do šarmantného kvetinového srdca z obľúbenej ruže v páre s čerešňovým kvetom sa nám taktiež dostáva nádielka sladkého ovocia (čierna ríbezľa a broskyňa), čo ešte viac umocňuje eleganciu okamihu, v ktorom sa srdce začne otvárať.  V snahe zachytiť kvety v plnom rozkvete parfum Chloé Fleur údajne obsahuje nielen okvetné lístky, ale aj piestiky z ruže, vďaka ktorým srdce chytilo aj ďalší pikantný ovocný podtón. Aby sa zachovala čistota a púdrový finiš predošlých ikonických vôní, základ tejto krásky tvorí cédrovopižmové kombo s pridaným ryžovým púdrom pôsobiacim ako dotyk hodvábu. Kvetinová novinka Chloé Fleur nám svojou romantikou a sviežosťou trošku prebíja eleganciu, ale stále je to sestra a právom sa radí do rodiny vôní Chloé.

Versace Pour Homme Dylan Blue

Mužná vôňa Versace Pour Homme Dylan Blue v tajomnom modrom flakóniku so zlatými doplnkami uchváti každého muža a rozhodne upúta i dámy. Čím? Reklamná kampaň novej vône Versace je plná atletických mužských postáv, ale mne vôňa viac než športovcov pripomína úradníkov s razítkami. Tí tiež potrebujú niečo svieže a ľahšie.

Versace Pour Homme Dylan Blue EdT

Versace Pour Homme Dylan Blue EdT

Aromatická fougere vôňa Versace Pour Homme Dylan Blue mi pripomína ľahšiu a sviežejšiu verziu Nuit D’Issey a o čosi sladší parfum než bol Dior Sauvage. Začína sa citrusovoakvaticky, sviežo a žiarivo a v závere dostáva slabý pižmový finiš. V tom by sa podobali. U Dylan Blue však v závere ucítite aj ambroxan, kadidlo a tonku. Korenie a kadidlo dáva vôni mužný charakter a nikdy nepoženie ostatné ingrediencie do extrému. Vôňa bude vždy pôsobiť čistejšie než tie dve. Mohla by mať na sebe nadpis „Vôňa do kancelárie“. Nie je taká nádielka sexepílu ako Diorov parfum, ale bezpečnosť na každý deň zaručená.

Givenchy Gentlemen Only Absolute

Doteraz sa medzi gentlemanmi od Givenchy nachádzali samé toaletné vody a zvodca Gentlemen Only Absolute je prvou koncentrovanejšou parfumovanou vodou. Hoci patrí medzi sladké vône, zaradenie medzi drevito – korenisté vône mi príde správne. Bergamot dáva len jemnú citrusovú stopu k bohatej aróme muškátového orieška a škorice, ktorá po utíšení pojme do trojice vanilku. Magickú vanilku. Neskôr už sladká, pikantná úžasná nádielka korenistých ingrediencií obohatí Váš večer návykovou zmesou santalového dreva a nádychom šafranu, ktorý som v tom opojení takmer prehliadla. Gentlemen Only Absolute nebude parfumom na každý deň, ale definitívne ho zvládne i muž, ktorý neholduje ničomu sladkému. Raz za čas si to sako predsa oblečiete. Nuž dajte k elegantnému outfitu túto novinku a sledujte reakcie na túto zatiaľ (podľa mňa najlepšiu) vôňu z edície.

Dsquared2 Want Pink Ginger

Novú vôňu Dsquared2 Want Pink Ginger ja vidím ako veľmi blízku Want. Zároveň je vzdialenou príbuznou vône Kenzo Amour v teple a obláčiku vanilky, ktorým Vás obklopí. To však nebol úmysel. Novinka mieri k mladším ženám s extravagantnejšou osobnosťou. Neoblečie si ružové šaty a nenaznačuje mužom: „Pozrite, aká som ľúbezná.“ Dsquared2 Want Pink Ginger si dá ružové sako a nádielka vanilky s pikantným zázvorom zakričí: „Všetky pohľady na mňa a milujte ma, lebo si to zaslúžim a želám.“ Nie všetky dievčatá musia zákonite vyzerať dievčensky. Nedajte sa pomýliť ružovým vrchnáčikom, ktorý sa mne osobne nepáči a pripomína mi nos soba Rudolfa. Prevaha korenia a víťazstvo nad kvetinami ponúka srdce na dlani a umocňuje ženský aspekt. Neviem, či by sa takéto dievča dostalo na zoznam dobrých dievčat Santu, no čo do výdrže a sily na tejto orientálno-kvetinovej kráske nenachádzam žiadne hriechy.

Christian Dior Miss Dior Absolutely Blooming

Kvetinovo – ovocná vôňa pre dámy Miss Dior Absolutely Blooming prichádza ako nádielka sladkých ovocných tónov tvoriacich sprievod pre ružu. Absolútne kvetinový, nosu lahodiaci parfum miluje život a jeho sladkosť ako pravý gurmán, ale medzi gurmánske parfumy by som ho nezaradila.

Nádielka kvetín Christian Dior Miss Dior Absolutely Blooming EdP

Nádielka kvetín Christian Dior Miss Dior Absolutely Blooming EdP

Niektorí ľudia tvrdia, že sa ponáša na parfumovanú vodu Giorgio Armani Sí. Uznávam, že istá podobnosť tu je s charakterom ovocnejšej toaletnej vody alebo najmladšou vôňou Si Rose Signature. Ešte si ale vyškrtnite pačuli a predstavte ružu ako prchavejší kvet. Vôňa má sexy a mierne pikantný drevitý základ, ktorý vyvoláva hlboké emócie a dáva kvetom eleganciu i životnosť. Miss Dior Absolutely Blooming je vôňa koncipovaná ako explózia ovocia a kvetín a jej základ je akurát sladký. Jedine pivonka a jemne pikantná ríbezľa dokáže parfum ako celok chrániť od presladenia malinou a granátovým jablkom. Ďakujem aj za pižmo. Novinka spúšťa okamžité reakcie, no vyvíja sa vďaka nemu elegantným smerom. Je stále mladistvá ako deva na svojom prvom plese, no zrelšia než Miss Chérie. Nečaká na mladších spolužiakov. Pokojne vyjde na parket a začne tancovať ako prvá. Pre jej dobrú výdrž a pôsobivý prejav jej predpovedám popularitu.

Správne namiešaná nádielka voňavých tónov môže potešiť nielen Vaše zmysly, ale môže tiež očariť každého človeka vo Vašom blízkom okolí. S novinkami týchto svetových značiek máte najvyššie šance nazbierať komplimenty. Tak ktorá z nich bude Vaša?

[Total: 1    Average: 4/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This