Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 11.12.2014 v Dámske vône, Pánske vône, Poradňa, Vône | Bez komentárov

Najlepší parfum na Vianoce (TOP 10)

Najlepší parfum na Vianoce (TOP 10)

Darovať na Vianoce parfum, ktorý vybočuje od všedného priemeru, to je vždy dobrý nápad. Vianočný čas je totiž obdobím, ktoré chce človek prežiť trošku inak, aby tieto dni odlíšil od všedných dní. Práve vďaka parfumu si môže Váš blízky privolať pekné spomienky vždy, keď bude potrebovať trošku radosti.

Dnes mám pre Vás tipy na naozaj výnimočné parfumy, ktoré Vám s istotou budú pripomínať Vianoce. Parfumy, ktoré urobia každý dôležitý okamih Vášho života ešte jedinečnejším a špeciálnejším. Všetky ste ich mohli vidieť v albume na našej fanpage, tu si však o nich povieme niečo viac, aby bolo jasné, prečo práve tieto vône patria k nastávajúcim sviatkom a prečo by z nich boli vynikajúce darčeky.

TOP parfum pre dámy alebo 5 najlepších parfumov

Guerlain Shalimar Parfum Initial pre zmyselné dámy

Značka Guerlain myslela i na dámy, ktoré bol parfum Shalimar v pôvodnej verzii príliš ťažký. Hrejivá a typicky vianočná vanilka ostáva, no element veľmi výrazného kadidla nahradil zlatistý karamel. Vôňu nadľahčujú citrusy a zelené tóny v hlave. Nebyť elegantného kosatca, je celkom možné, že by parfum pripomínal nejaké maškrty z Vašej kuchyne, možno griláž, avšak kvetinové srdce zvrháva vôňu na niečo šarmantné, potešujúce, skrátka niečo, čo človek veľmi rád okúsi. Vôňa je stále rovnako zmyselná a Thierry Wasser, ktorý vôňu Shalimar Parfum Initial skomponoval ako symfóniu, nesklame dámy ani typicky guerlainovskou a výdržou parfumu.

Hermes Eau Des Merveilles – parfum plný spomienok

Spomínate si na svoje detstvo, keď ste do izby priniesli stromček, zasadili ho do stojana a miestnosťou sa niesla nádherná a intenzívna vôňa? Tak presne taký pocit budete mať z vône Eau Des Merveilles. Parfum je svieži po citrusoch, ale bude i pikantný zároveň. Ako to ihličie, ktorého tóny Vás šteklili v nose. Kombinácia elementov pripomínajúcich Vianoce s ambrovým srdcom a citrusmi je tak neobvyklá, že by ste mohli parfum Eau Des Merveille nosiť v podstate po celý rok a mať Vianoce kedykoľvek. Pokojne sa ním môžete nastriekať aj uprostred horúceho leta.

Etat Libre D’Orange Divin’Enfant ako večné dieťa

Tento unisex parfum Vás bude očarovať intenzívnou vôňou kávy, ktorú si na Vianoce sladíme o trošku viac. Cukríky marshmallow a pomarančové kvety dodávajú arómu, ako keď si kávu vylepšíte troškou nastrúhanej pomarančovej kôry. Ak by sme ho mali pripodobniť k nejakej bytosti, ako už názov napovedá, bolo by to dieťa. Dieťa vie byť hotový anjelik, no keď začne vymýšľať, stojí to za to. Ani parfumu Divin’Enfant nechýba fantázia. Vôňa prepája tóny opojnej ruže a jemnej ambry s tabakovými nuansami a tónmi kože, ktoré priam volajú po blízkosti.

Chanel Allure Sensuelle – parfum evokujúci vášeň

Keď sa niekto zmieni o vôni Allure, každý si vybaví kvetinový orientálny parfum. Dámska vôňa Sensuelle je však mladšou sestrou a hoci i táto patrí do tej istej rodinky, nedýcha kvetinami a citrusmi, ale viac sa v nej presadzuje jej korenistá stránka. Orientálny, zamatovo hrejivý akord vychádza zo spojenia vanilky s ambrou, pačuli a vetiveru. Keď sa do toho ozve jej kvetinové srdce okorenené ružovým korením, žiadneho muža nenecháte chladným.

Miller Harris Terre d´Iris sťa hrejivé objatie

Vôňa Terre d´Iris sa nazýva síce kosatcovou, no v skutočnosti dokáže vyvolať oveľa viac emócií než prostú radosť z krásneho kvetu. V úvode budete cítiť citrusy. Vôňa Terre d´Iris potom plynulým krokom prechádza k vôni byliniek a to všetko na podklade s  intenzívnými tónmi živice a ihličia. Je to presne tá vôňa, ako keď sa vrátite s vianočného koledovania premrznutí, navaríte bylinkový čaj, posadíte sa okolo svojej jedličky a pustíte sa s chuťou do ovocia na stole. Zaplaví Vás vlna energie, sviežosti s hrejivým pocitom na srdci.

Pánsky parfum – výber z 5 najlepších vôní na Vianoce

Christian Dior Homme – pre pána elegána

V Dior Homme sa tradície okolo Vianoc stretávajú s moderne založeným mužom, ktorý to všetko dokáže skĺbiť a ulahodiť všetkým členom rodiny ako rodený diplomat. Presne pre takýchto mužov je vytváraná väčšina vôní Dior, vrátane tejto. Srdcom vône Homme sa stal intenzívny kosatec, ktorý na pozadí kakaa vytvára spolu drevitými tónmi a tónom kože zaujímavú, no taktiež vskutku harmonickú skladbu plnú elegancie. Práve bylinky v úvode dodávajú vôni moderný a energický švih. Každé Vaše slovo bude mať náležitú váhu.

Rochas Desir – parfum pre starostlivého ocina

Nepatríte k tým mužom, na ktorých by sa mala zvrhávať všetka pozornosť? Možno ste rodený ocino a pravý opak muža Dior Homme. Ak ste tichý, láskavý a taký dobrý, že by Vás vedeli na chlieb natrieť, vôňa Desir by mohla byť Vašou srdcovkou. Stále je dosť mužná a sexi, má totiž podobné srdce, ale tiež zdržanlivá a príjemná vôňa pre príjemného gentlemana. V tónoch dreva a vanilky sa rozpustilo kakao mierne prikorenené a osviežené citrusmi. Parfum Rochas Desir je absolútne nekomplikovaná vôňa, s ktorou Vás budú deti milovať.

Thierry Mugler Amen – parfum, s ktorým sa nestarne

Už pogumovaný obal vône Amen s blýskavou hviezdičkou uprostred (alebo správnejšie A*Men) napovedá, že s týmto parfumom nebude žiadna nuda. Podobne ako dámska vôňa Divin’Enfant i  pánsky parfum Amen sa prezentuje s priam detinskou nevinnosťou. Chvíľku je tichý, ako keď dieťa stojí pred stromčekom a ráta hviezdičky, no o chvíľu nahodí svoj šibalský úsmev a pán, ktorý ho nosí, je odrazu na zožratie. Môže to robiť i tá káva s vanilkou a karamelom, ktorú prilepšili bylinky. Káva možno ulahodí, upokojí, no vleje do Vás energiu a chytíte druhý dych.

Cartier Santos de Cartier pre odvážnych mužov

Orientálno-drevitá pánska vôňa Santos de Cartier spája v sebe odvahu používať ostré tóny a oslnivú eleganciu. Už jej veľmi elegantné balenie vo farbe tmavého jantáru hovorí o tom, že to nebude nejaká svieženka, ako by sa mohlo zdať podľa sviežeho úvodu z byliniek a bergamotu. Áno, úvod bude sviežo korenistý, no po pár minútach sa parfum rozohreje a premení na plamienok skrytý vo fľaštičke. Na dôležité večery, ako je ten štedrovečerný, je to vôňa Santos de Cartier priam stvorená pre zmyselného muža.

Paco Rabanne 1 Million Intense – v pravý čas intenzívny

Rozdiel medzi vôňou 1 Million a 1 Million Intense je dosť markantný. Parfumy majú podobné srdce s elegantným tónom ruže a vôňou výraznej škorice, obidva sú skôr sladšie, no príchod 1 Million Intense je intenzívnejší, grandióznejší ako moment prekvapenia pod stromčekom, keď dávate priechod radosti, čo je veľmi silná emócia. A tiež nezabudnuteľná a nezameniteľná ako vzácny šafrán a kosatcový koreň. Vôňa potom zjemnie a premení sa na horúce objatie, ktoré venujete svojim blízkym za to, že Vás tak potešili. Nehľadiac na to, čo budete zvyšok Štedrého večera robiť, parfum 1 Million Intense stáva s Vami až do samého rána ako príjemný spoločník.

 Tak čo? Aký typ ženy či muža ste Vy? Ktorý parfum by bol pre Vás najlepší darček a bol by schopný Vám urobiť naozaj veselé Vianoce?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This