Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 18.1.2017 v Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Najlepšie parfumy a novinky z roku 2016

Najlepšie parfumy a novinky z roku 2016

Nový rok akiste prinesie plno noviniek. Než sa tak stane a ja Vás s nimi zoznámim, pripomeňme si najzaujímavejšie, najúspešnejšie a podľa recenzií tie najlepšie parfumy, ktoré nám dal rok vlaňajší.

Rok 2016 bol plný sladkých gurmánskych prekvapení, zaujímavých flakónov, kvetinových vôní i noviniek s dlhšie avízovaným príchodom, pri ktorých očakávaní sme sa museli obrniť trpezlivosťou. Len ťažko môžem objektívne určiť, ktoré novinky od vychytených módnych značiek sú tie naj. Môžete mať iný vkus než ja a radšej si teda počkajme na vyhlásenie cien FiFi. Pri vytváraní rebríčka som teda vychádzala z ohlasov od fanúšikov na domácich i zahraničných portáloch. A tieto hodnoteniami najlepšie parfumy si získali najviac pozornosti.

Rok 2016 a najlepšie parfumy pre dámy

Na pomyselné prvé priečky by sa usadili tri výrazné a sladké krásky. Určite tam patrí gurmánska vôňa Carolina Herrera Good Girl, ktorá svojim príchodom spôsobila pred vianočnými sviatkami veľký rozruch (viď článok). Jej nevšedný, unikátny flakón, sladkosť a fenomenálna výdrž nielen mňa privádza do nežných rozpakov. Jedným slovom nádhera. Hneď v tesnom závese prichádzajú a medzi najlepšie parfumy sa radia parfumy predstavené v článku Zásah do čierneho. Sú to vône Christian Dior Poison Girl a  Yves Saint Laurent Black Opium Nuit Blanche, novinky zo začiatku roka, ktoré mali úspech najmä u mladších dám.

Že Vy radšej kvetinové parfumy? Nebojte, kvetinám rok 2016 prial. Najskôr sme tu mali Jarné ikony krásy a medzi nimi krásnu kvetinovú verziu LVEB – Lancome La Vie Est Belle Florale. Kontom leta sa objavila Talianska elegancia a romantika. Zo stredozemia prišla ružová kvetinová kráska Dolce & Gabbana Dolce Rosa Excelsa. Rok zavŕšila a Vianoce len tak tak stihla nová variácia celosvetovo známeho a jedného z najpredávanejších parfumov – Chloé Chloé Fleur. Dámy očarila svojou romantickou náladou a sviežosťou a predstavila som ju v článku Nádielka noviniek….

Nesmieme zabudnúť ani na Legendy v novom šate. Bude patriť posledne predstavené trio Bvlgari Rose Goldea, Chanel No 5 L’Eau a Lancôme La Nuit Trésor Caresse medzi najlepšie parfumy roka 2016? Bez najmenších pochybností hovorím ÁNO.

Posledne predstavené najlepšie parfumy Bvlgari, Chanel a Lancôme

Posledne predstavené najlepšie parfumy Bvlgari, Chanel a Lancôme

Medzi veľmi osobité novinky z roku 2016 radím i žiarivú a iskrivú mladšiu sestru Decadence (viď článok Divine Decadence). Novinka Marc Jacobs Divine Decadence údajne vytvorila u niektorých dám závislosť. To isto sa hovorí o vôni Paco Rabanne Lady Million Prive (článok Privé – nová edícia…) a dámskej novinke Hugo Boss Boss The Scent For Her (článok Sneh z lupienkov kvetov…) s gurmánskym závojom z kakaa.

Aby ani športovkyne neodišli s dlhým nosom, značka Lacoste rozširuje kolekciu L.12.12. a v roku 2016 nám predstavila nie jednu, ale rovno tri novinky. Každé vydanie Lacoste Eau de Lacoste L.12.12 predstavuje inú náladu a iný temperament.

Značka Lacoste rozšírila kolekciu L.12.12 o dámske parfumy

Značka Lacoste rozšírila kolekciu L.12.12 o dámske parfumy

Najlepšie parfumy pre pánov

V roku 2016 sú vo veľkej obľube u mužov všeobecne aromatické parfumy. Asi najviac zarezonovala aromatická fougere vôňa Christian Dior Sauvage (článok Pánska volenka). V hanbe neostal ani drevitý aromatický pán Burberry – Burberry Mr. Burberry (článok Mr. Burberry…) a citrusový aromatický džentlmen Givenchy Gentlemen Only Parisian Break (článok Nové farby a nové vône leta…).

No. 1 roka 2016 sa však stala úplne iná značka a úplne iná vôňa, z ktorej je zjavné, že aj muži tento rok uprednostňovali sladké a hrejivé vône. Medzi najlepšie parfumy pre pánov sa zaradila elegantná, vzrušujúca a vysoko sofistikovaná vôňa Giorgio Armani Code Profumo. Symbol mužskej príťažlivosti a dokonalosti predstavený v článku Na streche…. Z tých ostatných vôní, ktoré zaujali, spomeniem ešte vône Thierry Mugler Amen Pure TonkaJohn Varvatos Dark Rebel (článok Love story, temný rebel)

Najnovšie a najlepšie unisex parfumy

Unisex vône sú podľa môjho skromného názoru neprávom označované za druhoradé. Títo traja zástupcovia rozhodne patria medzi najlepšie parfumy.

Najväčším hitom roka 2016 sa stal unisex parfum Calvin Klein CK2, ktorý som predstavila v článku Duch svetla…. Ak však chcete skúsiť vskutku netradičné, čím nevonia každý človek vo Vašom okolí, otestujte i novinku Hermes Eau de Rhubarbe Ecarlate (článok Novinky Hermes) a nový niche parfum L´Artisan Parfumeur Rose Privée (článok Vyjdi, vyjdi, slnko…).

Hoci nie všetky ich zložky sú vyslovene unisex, tieto parfumy nesú v sebe veľa zaujímavých a netradičných vonných spojení, s ktorými sa inde nestretneme. Ani s jedným z nich nešliapnete vedľa.

Ktoré vône by ste označili za najlepšie parfumy Vy? Podeľte sa i Vy o svoje skúsenosti s parfumovým novinkami z roku 2016.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This