Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 19.1.2017 v Poradňa, Starostlivosť, vlasy a nechty | Bez komentárov

Najlepšie vlasové produkty pre starostlivosť v zime

Najlepšie vlasové produkty pre starostlivosť v zime

Čo reklama, to iné vlasové produkty a my sa v tom pomaly strácame. Tak teda máme kupovať kozmetiku L´Oreal Paris, alebo je lepšia značka Matrix, Kérastase či Redken? Ja Vám to poviem úplne presne.

Problém pod čapicou

Netrúfla by som si nikdy tvrdiť, že má jedna značka lepšie vlasové produkty ako tá druhá. Výrobcovia vkladajú nemalé finančné prostriedky do vývoja kozmetiky. Každý produkt má svoje jedinečné zloženie a pomer účinných látok. Z toho vyplýva aj použitie a efekt. Ale ako sa v tomto svete zorientovať? Nebude jednoduchšie nasadiť čiapku a vlasy skryť?

Načo sú nám vlasové produkty v toľkých počtoch? Čapica zakryje všetko, či?

Načo toľké vlasové produkty? Čapica zakryje všetko, či?

Neskrývajte! Radšej rozlišujte. Aby ste si vybrali tú najlepšiu kozmetiku, spoznajte potreby svojich vlasov a pozrite si tieto tipy. Môj výber zahŕňa najlepšie vlasové produkty od jednotlivých výrobcov vlasovej kozmetiky. Títo kozmetickí zástupcovia robia svojim značkám česť a dobré meno.

Hĺbkovo pôsobiace vlasové produkty

Medzi kozmetiku s hĺbkovo pôsobiacim účinkom sa bez pochybností radia masky na vlasy. Vlasy drsné na dotyk poničené mrazom zachráni cenovo prijateľná maska Macadamia Oil Extract s olejom z makadamiových orieškov. Vlasom bez života prospeje hydratačná maska Matrix Biolage Hydrasource. Výborná je taktiež maska Redken All Soft Heavy Cream, ktorá obmedzuje krepovatenie a elektrizovanie tak typické pre zimné obdobie. Ak si chcete uchovať čerstvo nafarbené vlasy zregenerované a lesklé po dlhú dobu, skúste masku Alterna Ten Perfect. Pri jej cene sa Vám možno zatají dych, no je hodná každého eura. Táto hustá maska má úžasnú vôňu, nezaťažuje a nemastí vlasy. Skvelú trvácnosť farby sľubuje (a naozaj dopraje) aj maska Kérastase Reflection Chroma Captive Shine a na veľmi zničené vlasy (napríklad neadekvátnym chemickým zásahom) odporúčam masku L´Oreal Paris Expert Absolut Repair Lipidium Mask.

Pre čo najlepší efekt by sa mali masky používať aspoň raz za týždeň. Napriek všeobecným odporúčaním nechať ich na vlasoch 5 – 15 minút by som v prípade veľkého poškodenia tento čas predĺžila. Pokojne ich ponechajte na vlasoch aj 20 – 25 minút. Ak chcete docieliť skutočne dobrý výsledok, nasaďte na hlavu i čapicu alebo mikroténové vrecúško alebo nahriaty uterák. Teplo pomôže látkam prenikať hlboko do vlasovej štruktúry.

Vlasová kozmetika s povrchovým účinkom

Chcete šetriť čas, alebo by ste radšej dopriali vlasom častejšiu starostlivosť než sú masky? Potom používajte kondicionéry, ktoré vlasy zaceľujú, uhladzujú, chránia pred nadmerným trením o kabáty i bundy a pomáhajú pri ich rozčesávaní. Pozor, vlasové produkty z tejto kategórie majú len obaliť vlas a ich prebytok sa väčšinou oplachuje, aby sa po nich vlasy nemastili a nestrácali objem. Niektoré ho dokonca vedia na vláskoch vyčariť. Presne taký je napríklad kondicionér pre objem vlasov Alterna Caviar Bodybuilding Volume.

Ďalšie odporúčané kondicionéry sú na ochranu pred ostrým slnkom i mrazom a regeneráciu (Alterna Ten Perfect Blend Conditioner), na poškodené končeky (Kérastase Resistance Ciment Anti Usure), na extrémne oslabené a precitlivelé vlasy (Redken Extreme Conditioner), proti blednutiu farby (Redken Color Extend Magnetics), alebo na poriadne vyčistenie od starých nánosov kozmetiky a skrotenie nepoddajných vlasov (Matrix Biolage SmoothProof).

Vlasové produkty bez oplachovania

Niektoré balzamy na vlasy a kondicionéry sú zložením ľahšie a netreba ich zmývať. Aby ste vedeli, s akým prípravkom máte česť, pozrite názov, či náhodou neobsahuje frázu ako „Leave-in“, alebo prečítajte návod. Máme rôzne balzamy a séra na olejovej báze, no bývajú i nemastné produkty. Buď sa do vlasov vtierajú, alebo majú rozprašovač. Či je to tak či onak, vždy dbajte na dávkovanie. Ak sa Vám vlasy príliš mastia, radšej voľte prípravky, ktoré sa oplachujú.

Pre mňa i mnohých iných patria medzi bezkonkurenčne najzaujímavejšie vlasové produkty prípravky Kérastase a Tigi. Nádherne voňajú, dávajú vlasom krásny lesk a balzam Tigi dokonca tvorí aj krásny objem vlasov, pretože je súčasne stylingom. Pokiaľ je vo Vašom hľadáčiku ochrana vlasov pred vysušovaním a trvácnosť farby, vyskúšajte produkty Macadamia. Ešte lepšie mi prídu o čosi drahšie kozmetické zázraky Moroccanoil. Pre vyššiu koncentráciu Vám vydržia dlhšie a zákazníčky tvrdia, že by ich nevymenili za žiadne iné.

Ešte viac produktov vlasovej kozmetiky nájdete na Elnino.sk

Aby ste si mohli dopriať ešte viac kozmetiky špičkovej Tigi za dobré ceny, až do 23. 1. 2017 (23:59 hod.) alebo do vypredania zásob môžete na Elnino.sk nakúpiť vybrané darčekové kazety Tigi so zľavou 10%! Nezmeškajte akciu.

Akcia na darčekové sety Tigi na Elnino.sk

Akcia na darčekové sety Tigi na Elnino.sk

Prečo sa spokojiť s priemerom a nechcieť to najlepšie?  Ako vidíte, jeden výrobca Vám na farbené vlasy ponúkne perfektnú masku, u iného máte lepšie kúpiť si kondicionér alebo balzam. Niekto Vám dá na nepoddajné vlasy kondicionér, ktorý budete oplachovať, iný Vás tejto povinnosti ušetrí. Pri kúpe sa dá aj výrazne ušetriť. No jedno je isté. Každý človek má iné vlasy. Najlepšie vlasové prípravky vybrané v súlade s typom vlasov a požiadavkami zmenia Váš pohľad na starostlivosť o vlasy. Už to nebude veda. Bude to ľahké.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This