Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 19.10.2016 v Dámske vône, Novinky, Vône | Bez komentárov

Narciso Poudrée – príbeh o zmyselnosti má novú kapitolu

Narciso Poudrée – príbeh o zmyselnosti má novú kapitolu

Flakón, v ktorom sa ocitla novinka Narciso Poudrée, nevyzerá ako krehká hračka, ale ako solídny kus skla v tvarovo i farebne minimalistickom prevedení. Že by bol použiteľný ako zbraň? Nech sa páči.

Nie je Narciso ako Narciso

Podobne ako jej staršie sestry i najnovšiu vôňu značky Narciso Rodriguez – vôňu Narciso Poudrée – chráni pred okolitým svetom mohutný a ťažký flakón. Voči bielemu číremu sklu kontrastuje so svojim púdrovým obsahom a rozhodne dokáže zaujať. Než sa však pustím do predstavovania novinky, možno by som mala predstaviť jej monochromatické predchodkyne z minulých rokov a trošku Vám ich vzájomne porovnať. Aby ste totiž pochopili, v čom je novinka iná, mali by ste poznať všetky kvetinovo – drevité pižmové krásky z tejto línie. Nuž začnime pekne po poriadku.

Rozprávanie odštartujem od zmyselnej bielej Narciso, verzia Narciso Poudrée je od nej koniec koncov odvodená.

Narciso Rodriguez Narciso EdP

Narciso Rodriguez Narciso EdP

Biela centrálna časť flakónu Narciso Rodriguez Narciso EdP hovorí pravdu, vôňa je v prenesenom zmysle biela. Dominantou celého parfumu je biela gardénia. Ihneď po nanesení je vôňa dosť ostrá a pikantná, ako keby v nej boli guličky korenia – to sa gardénia pomiešala s vlhkým vetiverom a cédrom. Mne veľmi úvodom pripomenula prísnu učiteľku s novou kriedou v ruke, ktorá poriadne zaškrípala o tabuľu.

Narciso je rázna takmer ako chlap. Vydržte však chvíľočku, oplatí sa počkať. Popri mliečnej gardénii sa objaví náznak ruže a až sladké krémové pižmo zo základu začne na pokožke pôsobiť, vôňa hodne zjemnie.  Záleží od obdobia a teploty pokožky, ako sa vyvinie. Na niekom vonia ako niečo čisté a veľmi chic. Iná dáma s ňou pôsobí zmyselne a živočíšne ako čertica.

Narciso toaletná voda

Čierna toaletná voda Narciso je na tom podobne – buď sa vám bude páčiť, alebo ju budete nenávidieť. Má rovnaký drevitý základ ako biele Narciso, ale chýba gardénia a namiesto nej bola pridaná pivonka.

Narciso Rodriguez Narciso EdT

Narciso Rodriguez Narciso EdT

Začiatok je opäť ostrejší, ale už by som povedala, že tejto mladšej šibalke ho skôr odpustíte. Bude vystrkovať rožky, táto študentka mala dobrú učiteľku (smiech), ale nie tak dlho ako parfumovaná voda. Horkastá pivonka totiž v kombinácii so zbytkom osadenstva vyvoláva dojem dievčenskej čistoty, je bližšia pokožke a prisahala by som, že cítim aj oriešky. Ak je na vás biela a krémová verzia Narcisso moc sladká, rázna, alebo vám vadí opojná gardénia, skúste zamatovú a jemnejšiu toaletnú vodu.

Novinka Narciso Poudrée

A dostávame sa konečne k tohtoročnej novinke. Narciso Rodriguez Narciso Poudrée so svojou farbou, ktorá skutočne pripomína svetlý make-up alebo púder, perfektne zapasovala k aktuálnemu „nude“ trendu. Ako som Narciso Pudrée ovoňala prvý krát, dostala som chuť sa ňou doslova natrieť ako mejkapom a vyraziť na lov. Trúfli by ste si aj na odvážnejšie oblečenie, pretože z nej ide čosi veľmi zmyselné a sexy, čo vyžaduje minimálne nejaký rafinovaný prestrih či výstrih. Táto nová kapitola zvodnosti Vás udrží viac pri zemi a aj vôňa sama sa drží viac nadol ako keď upadá jesenná hmla, ale to bol vlastne zámer.

Narciso Rodriguez Narciso Poudrée

Narciso Rodriguez Narciso Poudrée

Základom je opäť typické „narcisovské“ pižmo s drevitými tónmi známymi z oboch predchádzajúcich verzií a nechýba ani povestná ruža. Akurát gardéniu tentokrát zastúpil jazmín.

Nie som si istá, či by som súhlasila výrokom, že je Narciso Poudrée púdrovejšou verziou bieleho alebo čierneho Narcisa. Nepochybne, Vašu pokožku pokryje závojom svetlého púdru z kvetov pomaranča, jazmínu a bulharskej ruže, do ktorej som už teraz zamilovaná, pretože tonkové bôby (označované ako kumarín) túto pižmovo – kvetinovú kompozíciu prisladili a zasadili vôni teplý, vanilkový finiš. Na mojej pokožke sa vôňa Narciso Poudrée javí ako klasika orientálneho typu, nie ako jemne chladná Narciso. Padá ako hmla, drží sa pri Vás, aby podčiarkla Vašu prirodzenú krásu a zrelosť, no nie je ťažká a presne toto mnohé ženy potrebujú od pižmovej drevitej vône.

Pozrite aj ďalšie nové parfumy z ponuky parfumérie Elnino.sk

Viem viac než stopercentne, že ťažký flakón vôní Narciso Rodriguez Narciso, vrátane novinky Narciso Poudrée, by niekomu mohol poslúžiť ako ťažká úderná zbraň. (smiech) Má naozaj svoju hmotnosť a žiadnu z vôní nebudete nosiť v kabelke. Ani netreba, pretože ich výdrž je v jesennom období dosť dobrá. V chladnom počasí sa vynímajú vskutku zázračne. Ale vhodnejšia alternatíva na využitie flakónu je postriekať sa jeho obsahom. Ten obsah si však naozaj v predstihu vyskúšajte na koži a ak Vám sadnú a spravia z Vás čerticu v tele ženy, až potom vône kupujte. Novinka Narciso Poudrée nech ide na test ako prvá. Je najviac univerzálna zo všetkých.

Pripravujem pre Vás tiež zaujímavé porovnaní vôní La Petite Robe Noire, medzi ktorými je ďalšia novinka. Nezabudnite ma sledovať.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This