Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 30.5.2019 v Dámske vône, Novinky, Vône | Bez komentárov

Narciso Rodriguez predstavuje nový rozmer pižma i kvetín

Narciso Rodriguez predstavuje nový rozmer pižma i kvetín

Zvodné pižmo je srdcom každej vône Narciso Rodriguez. Sonia Constant ho so svojim vycibreným vkusom kombinuje s kvetinami už od roku 2015. Dnes vám predstavím dve z jej najnovších kreácií, ktoré vytvorila pre tento módny dom.

Parfumy Narciso Rodriguez, ktoré mám vo svojom wishliste, sú detsky nevinné, hravé, ale zároveň i čertovsky rafinované a zvodné. Čomu vďačia za svoj úspech na slovenskom i svetovom trhu?

Ako povedala samotná Sonia Constant, byť parfumérom pre módny dom Narciso Rodriguez je výzva. Vône Narciso Rodriguez sa absolútne nepokúšajú riadiť modernými trendmi. Pri svojej práci preto musíte rátať so všetkým. Napríklad aj s tým, že váš výtvor pán Rodriguez niekoľkokrát zmetie zo stola, lebo sa mu nebude zdať výnimočný. Známy návrhár americko-kubánskeho pôvodu je vskutku náročným objednávateľom. Údajne nemá rád ovocné svieženky ani gurmánske parfumy. V parfumoch si želá eleganciu a decentnosť a jeho žiadostiam zodpovedajú i najnovšie prírastky.

Narciso Rodriguez Fleur Musc

Unikátna parfumovaná voda Narciso Rodriguez Fleur Musc poukazuje na podstatu kolekcie  Narciso Rodriguez for Her. Pán Rodriguez našiel očarenie v elegantných budovách, oslnivých svetlách a slobodnom duchu veľkomesta New York City. Ružová farba flakónika sa inšpirovala nezávislými ženami s temperamentom a schopnosťou priťahovať opačné pohlavie jemným, nenásilným spôsobom. Vôňa mala evokovať slobodu, vitalitu a sebavedomie. Veď do ružových šiat sa oblečie iba taká žena, ktorá si verí. A také bolo zadanie, ktoré dostala Sonia.

Osobne mám veľmi rada vône s tónom ruží a pivoniek. Nie je však ľahké nájsť taký parfum, ktorý by ich mal v srdci a dokázal nositeľku dostatočne odlíšiť v dave a kvetinových záhonov. Smelá žena nechce splývať, chce byť videná. Podarí sa to novej vôni?

ZLOŽENIE

Hlava ► ružové korenie
Srdce ► pižmo, ruža, pivonka
Základ ► pačuli, fialka, ambra

Parfumovaná voda Fleur Musc sa otvára ako celofán, v ktorom je zabalená bohatá kvetinová kytica z neskorej jari. Už z pohľadu na flakónik vytušíme, že bude vôňa kytice príjemne výrazná, kvetnatá a z môjho pohľadu aj trochu púdrová, elegantná.

Napriek očakávaniam mi ale nepríde kvetinovo-drevitá pižmová Fleur Musc ako vyslovene jarná vôňa.  Kvety ruže a pivonky síce obklopujú dôverne známu a základnú nôtu pižma, ktoré je atraktívne v každom ročnom období, no chýba ovocie. Kvetnatosť a sladkosť pižma ešte viac umocňuje aromatické korenie a zemitá hrana z pačuli. Dáva vôni prirodzený šarm, eleganciu a súčasne vášeň. Vôňa Fleur Musc sa perfektne hodí do panorámy veľkomesta, kde si želáte byť povšimnutá. Ťažká nie je, ale ani vzletná a má naozaj veľkorysú výdrž. Pre mňa je to absolútny hit medzi pivonkovo-ružovými vôňami.

Narciso Rodriguez Narciso Rouge

Jasná červená farba flakónu Narciso Rodriguez Narciso Rouge na prvý pohľad evokuje moderný životný štýl a možno trošku tvrdú, nekompromisnú osobnosť, ktorá si ide za svojim. Narciso Rouge ná byť tou najzvodnejšou verziou vône Narciso. Okamžite sa nám tu doslova natíska predstava vášne až jemnej agresivity. To by ale nebol štýl Narciso.

„Chceli sme vytvoriť živú, elegantnú, telesnú a zmyselnú ženskosť.“ – Sonia Constant

ZLOŽENIE

Hlava ► kosatec, bulharská ruža
Srdce ► kvet pomarančovníka, pižmo, tuberóza
Základ ► vetiver, fazuľa tonka, vanilka, santalové drevo, extrakt z bieleho cédra

Poznáte ten pocit, keď sa idete napiť mlieka a zistíte, že je z neho kyška? Ja som to mala rovnako s Narciso Rouge. V očakávaní mi figurovala pižmová vôňa a -namiesto nej ma privítal iba púdrový aspekt s náložou sladkosti. Zaskočilo ma to. Nebude na najbližších pár mesiacov až príliš ťažká?

Odpoveď znie: Ani náhodou. Parfumovaná voda Narciso Rodriguez Narciso Rouge sajaví ako príjemne čistá a svieža, zmyselne sladká. Ale nie tak moc, aby tým obťažovala vaše okolie. Prebúdza sa kvetinovými tónmi iskrivej červenej ruže a neodolateľného kosatca – preto ten púder. Aj biele kvietky tuberózy a pomarančovníka s pižmom si zamilujete. Pižmo sa však tentokrát muselo prispôsobiť zvyšku vzorca. Nemalo byť v popredí. Kvetinovo-drevitá pižmová verzia Narciso Rouge vybočila z radu. Je ideálna pre každodenné nosenie, či už do práce, na romantické stretnutia alebo nekonečne dlhé prechádzky.

Téma zvádzania sa prenáša z kvetov a srdca na základ, kde vanilka a tonkové bôby prispievajú k zmyselnému teplu tejto vône. Presne neviem, čo z tejto kompozície malo predstavovať vášeň, to však tejto trvácnej vôni rada odpustím. Je rovnako zvodná ako jej rozkošne červený flakón.

Veľmi príjemné a citlivo vyvážené zložky oboch noviniek úžasne dopĺňajú ich vonné kompozície obkrútené okolo pižma. Kto vie vytvoriť niečo takéto a ešte splniť náročné požiadavky zadávateľa, musí byť macher. Keď navrhujete odev, môžete si v duchu predstaviť strih, vyrátať množstvo materiálu aj počet ozdôb. Avšak v tvorbe vône nejestvuje žiadna logika. Doladenie parfumovanej vody Narciso Rodriguez Narciso Rouge do dokonalosti vraj trvalo rok a ja sa už teraz teším, čo prinesie značka Narciso Rodriguez nabudúce.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This