Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 31.3.2015 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Nasladko s Givenchy alebo DKNY

Nasladko s Givenchy alebo DKNY

Kto by nepoznal slávny bestseller od Givenchy –  dámsky parfum Ange ou Demon alebo vôňu DKNY Golden Delicious? A vedeli ste, že tieto svetové bestsellery majú aj ďalších príjemných súrodencov?

Bestsellery tak, ako ich nepoznáme

Či už máte doma vyššie spomínanú vôňu Givenchy alebo DKNY, určite viete, že značky obvykle nekončia s jediným parfumom a úspešné meno parfumu šíria ďalej v nových podobách. Aj dnes si niečo o tom povieme. Dnešný článok bude venovaný parfumom, ktoré doplnili zbierky o úžasné nové tóny. Pripomínajú jar, Veľkú noc, veselosť. Sú skrátka roztomilé, mladistvé a energické. Presne také, ako mláďatká. Kto tieto vône na Vás ucíti, ten dostane chuť Vás minimálne pohladiť po vláskoch. A možno sa nad Vami zmilujú aj šibači (smiech).

Sladká vôňa Givenchy

Značka Givenchy priniesla na náš trh už mnoho úspešných sérií vôní. Zo všetkých spomeniem Amarige, Ange ou Demon, Dahlia, Organza, Very Irresistible, pánsky rad Gentlemen. Ani jeden z parfumov však neostal ako jedináčik. Nové prichádzali buď pri nejakých príležitostiach (napr. výročie), alebo vznikali účelovo, aby odrážali rôznorodé potreby svojich zákazníkov. Pôvodný parfum Givenchy Ange ou Demon (na obrázku nižšie ho vidíte uprostred) bol napríklad vôňou orientálno – kvetinovou a bol určený prevažne na zimu, skorú jar a neskorú jeseň. Písala som o ňom v článku o rozlúčke so zimou. Jeho nositeľku obdaril záhadnou aurou a prídavkom extra zmyselnosti. Keď však prišla na trh vôňa Givenchy Ange ou Demon Le Secret, tajomstvo ustúpilo a odovzdalo žezlo úprimnosti a sviežosti ideálnej na pokročilú jar a leto. Tento parfum Givenchy je na míle vzdialený od pôvodnej kompozície a má vyhovieť dámam, ktoré uprednostnia pred Orientom svieže tóny kvetov a zelene, konkrétne čaju. No a keďže niekto naozaj ani také vône nemusí, séria sa rozrástla o vôňu Givenchy Ange ou Demon Le Secret Edition Croisiere. Takže teraz si už vyberie každá dáma.

Givenchy Ange ou Demon Le Secret Edition Croisiere

Tento dámsky parfum, teda konkrétne je to toaletná voda, sa typovo hodí na teplé leto i jar. Givenchy Ange ou Demon Le Secret Edition Croisiere (vľavo) je vôňa z limitovanej edície, citrusová, ale sladká. Jednak vďaka hojnej prítomnosti kvetov, ktoré s kyslými citrusmi urobia poriadok a jednak pre svoj základ, v ktorom nechýba sladká vanilka a ambra. Inak ako rozmarnou sa nazvať nedá. Je veselá, príjemná, teplá a určite pritiahne pozornosť minimálne tak, ako ponuka letných dovoleniek. Ambra s neroli k sebe veľmi pekne pasujú a svieži taliansky citrón prináša do kompozície trošku letného slnka od Stredozemia. Ľudia zvyknú mať problém zaradiť tento parfum. Niekto ho nosí len v lete, čo sa v pohode dá, pretože kvety nedovolia vôni zvrhnúť sa na niečo kyslé a vyslovene citrusové. Vždy bude aj jemne sladký. Iné dámy si ním doplnia outfit na jar i na jeseň a do tohto obdobia zapasuje tiež. Táto vôňa je univerzálnym doplnkom v pravom slova zmysle. Má v sebe jemné trblietky a kvalitný rozprašovač ich v primeranom množstve rozptýli. Teplo teda vyžarujú nielen jej tóny, ale i ona sama žiari. Trblietky samozrejme opadajú, no celkom solídna výdrž vône Vás na to, že ide o toaletnú vodu, milo prekvapí.

Givenchy Ange ou Demon - všetky parfumy na Elnino.sk

Givenchy Ange ou Demon Le Secret Croisiere EdT, pôvodná Ange ou Demon EdP a Ange ou Demon Le Secret Elixir EdP

Ak sa Vám táto vôňa zapáči a chceli by ste niečo podobného, ale skôr na večer, prípadne na ešte chladnejšie obdobia, vrelo odporúčam vôňu Givenchy Ange ou Demon Le Secret Elixir (úplne vpravo). Táto parfumovaná voda je o čosi teplejšia, ale v základe má pačuli a drevo z virdžínskeho cédra, ktoré dodá presne to, čo mal pôvodný Ange ou Demom parfum – tajomnosť, hĺbku a zmyselnosť.

Kliknite a pozrite si celú ponuku vôní Givenchy.

Intenzívne jablko od Donny Karan

Donna Karan každú chvíľku vyrukuje s novým jabĺčkom. Jej najslávnejšie jabĺčka sú zelené Be Delicious, zlaté Golden Delicious, ružové Be Delisious Fresh Blossom a ponúka aj červenú vôňu Red Delicious. Donna sa však nešpecializuje na rôzne skupiny dám, ale sa zamerala na tú jednu, ktorej sa páčia prevažne kvetinové a kvetinovo – ovocné vône. Ak by sa Vám práve také nepáčili, možno si vyberiete to svoje v skupine vôní DKNY Pure, o ktorých som písala minulý týždeň v tomto článku.  Jej povestné jablko nájdete vo väčšine kompozícií a keďže parfumu prinieslo slávu a samo sa stalo inšpiráciou aj pre flakón, ostáva pri ňom. Na rozdiel od Givenchy, vo väčšine DKNY vôní môžete naozaj čakať jablko a aspoň jeden ovocný tón. Pár z nich ho nemá, no ich kompozícia tak či tak ostáva svieža, ako by tam bolo. Tým však nechcem povedať, že by boli parfumy DKNY na jedno kopyto. Každý je trošku iný. Líšia sa nielen farbami, ale každá nová edícia prinesie nejaké nové vlastnosti. Be Delicious vône sú prevažne svieže, ľahké, kvetinovo-ovocné a kyslasté ako zelené jablko. Golden Delicious zosladli tak, ako sladké je typické červené jablko a vône Fresh Blossom zakvitli ako na jar. Červená Red Delicious vôňa sa naopak pozbavila dominancie kvetov, je viac ovocná.

DKNY Golden Delicious Eau So Intense

Zvláštnosťou sú vône s prívlastkom Eau So Intense. Tie majú vlastnosti celého radu, z ktorého vychádzajú, no tie najpodstatnejšie vlastnosti sa ešte viac zvýraznili. Takže čo bolo kvetinové, to kvitne ešte viac. Čo bolo svieže, to je vo verzii Eau So Intense ešte sviežejšie a v prípade DKNY Golden Delicious Eau So Intense ide o vôňu ešte sladšiu. Ponechala si úplne rovnaký základ, ktorý i v tomto flakóne tvorí pižmo, teakové drevo, santalové drevo, ale tieto ingrediencie nie sú v prípade intenzívnej vône až také silné, aby nám ju zbytočne nenadľahčovali. Zo štvorice ruža, konvalinka, orchidea, ľalia odstránila ľahkú, nežnú konvalinku a slivku nahradila oveľa šťavnatejšou a oveľa sladšou žltou blumou. S DKNY Golden Delicious Eau So Intense získavate parfum veľmi univerzálny a aj napriek tomu, že jej starší súrodenec sa hodí viac na teplé obdobie, tento môžete nosiť po celý rok, dokonca i v zime a na večer, pretože je dosť intenzívny na to, aby zanikol v chlade. Má všetko, čo milovníčky sviežich energických vôní vítajú.

DKNY a najslávnejšia vôňa Be Delicious a tie ostatné, všetky na Elnino.sk

DKNY a najslávnejšia vôňa Be Delicious + ostatné slávne vône tejto značky

Že Vy takéto ľahké letné vône s jabĺčkom nemusíte a Donna Karan Vám práve z toho dôvodu pripadá málo originálna? Nenechajte sa pomýliť. Ako som už spomínala, jablko nie je povinnou zložkou. Ak hľadáte niečo sladké, zmyselné, korenisté, niečo na noc a možno aj na zimu, vyskúšajte parfumovanú vodu DKNY Be Delicious Night.  Tento orientálno-kvetinový parfum má s ostatnými spoločný len názov a obal, no vnútro skrýva tekutú vášeň s kadidlom a myrhou.

Na Elnino.sk je široká ponuka parfumov DKNY, stačí kliknúť.

Rozhodne nesúďte celé kolekcie vôní podľa tých, ktoré sú považované za bestsellery a ani podľa jedinej vône zo série. Ovoňajte a dáte mi za pravdu. Žiadny módny dom by si nedovolil vyrobiť dva rovnaké parfumy a značka Givenchy a DKNY nie sú výnimkou. Ak chcete krásnu jarnú vôňu, tieto dva kúsky, obidva z limitovaných edícií, by mohli dostať šancu.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This