Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 5.2.2015 v Poradňa, Starostlivosť, tvár | Bez komentárov

Nechcená červeň – ako na rozšírené žilky

Nechcená červeň – ako na rozšírené žilky

Rozšírené žilky na tvári a začervenanie. Je to jeden z najviac frustrujúcich stavov pleti a čo je horšie, časom sa stáva červeň trvalou. Ste v riziku? Dám Vám rady, ako to zistiť, čo robiť a čomu sa vyvarovať.

Ako a kedy vzniká červeň

Stavy, kedy sa pokožke niečo nepáči a dáva nám to najavo cez rozšírené žilky, sú už všeobecne známe. Červeň nám „zdobí“ líčka napríklad vtedy, keď to preženieme s alkoholom alebo pikantným jedlom. Vtedy sa nám – ľudovo povedané – krv nahrnie do tváre a hneď sme červení. Čo vie len málokto, na žilky na tvári pôsobí aj alkohol, ktorý podávame cez kozmetické produkty. Ďalším faktorom sú hormonálne zmeny alebo trauma.  Nepriaznivo na nás pôsobia tiež prudké zmeny teplôt (prechody z tepla do zimy a naopak) a tepelné podnety (napríklad obľúbené opaľovanie). Všetky tieto vplyvy spôsobujú, že sú žilky nútené sa rozpínať, sťahovať, rozpínať a zasa sa sťahovať až donekonečna. Príde čas, kedy to už – zjednodušene povedané – nezvládnu a z normálnych žiliek sú odrazu úplne nefunkčné rozšírené žilky.

Ak sa teda trošku začervenáte len po požití väčšieho množstva nápoja s alkoholom, horúceho či pikantného jedla, alebo sa červeň objaví, keď sa hanbíte, ide o normálny stav. Dávať by ste si mali pozor vtedy, ak sa červeň objavuje aj za bežnejších okolností a ak pretrváva dlhšie. Vtedy je nutné okamžite zakročiť a problém riešiť, kým sa prepracujete k horšiemu. A poslúchnite moje rady – vyvarujte sa všetkých extrémov, ktoré som spomínala vyššie. Nerobte pleti to, čo nemá rada.

Rozšírené žilky vs. citlivá pleť

Nemýľte si začervenanie s podráždenou a citlivou pleťou. Existuje veľa typov citlivej pleti a nie každý človek s citlivou pleťou bude mať rozšírené žilky. Žilky nebolia. Podráždenie sa pridáva v čase, keď Vaša pokožka pociťuje nejaký diskomfort. Napríklad ju opaľujete alebo vysušujete (napr. zapnutou klimatizáciou). Vtedy môže byť začervenaná a tiež podráždená, môžete pociťovať návaly tepla, svrbenie i pálenie, ale to sa stáva väčšinou v štádiu, kedy červeň prechádza do horšieho stavu – ochorenia zvaného rosacea, kde sú prítomné aj ďalšie komplikácie: akné, čierne bodky, cysty, trvalé začervenanie. Samozrejme, podráždenie samotné tiež treba riešiť. Citlivosť je fenomén, s ktorým sa stretáva veľa ľudí na svete, ale to už je téma pre iný článok.

Krémy účinné na rozšírené žilky

Asi Vás nepoteším, keď napíšem, že keď raz začnete mať problém, je to často celoživotný boj. Červeň, trvalé začervenanie i rozšírené žilky sú tvrdým súperom a čo pomáha jednej dáme, to nemusí pomáhať druhej. Ak Vás červeň pričasto zarmucuje svojou prítomnosťou a nejaké žilky ostanú natrvalo, s tými si už poradí len odborný zákrok. V každom prípade je nutné pomôcť si i kozmeticky, aby nevznikli nové. Mám za to, že táto investícia nikdy nebude márna. Pleťová kozmetika pôsobí na Vaše žilky i cievky ako ochrana.

Salus Regeneračný pleťový Olej Avenia

Tento prírodný kozmetický olej Vám poradia odborníci po zákrokoch na odstránenie už nefunkčných žiliek, po ktorých často prichádzajú nepríjemné pocity. Nie je to vyslovene liečba, lebo ak raz žilka nefunguje, už ju nevzkriesite, no rozhodne tým predídete zhoršeniu stavu a ochránite svoju pleť. Olej pleť zvlhčuje, robí ju pružnou a navyše doňho boli pridané zdroje flavonoidov (napr. šípky a borák lekársky), ktoré pôsobia priaznivo na steny žíl a ciev – posilňujú ich. Nebudú praskať a robiť problémy.

Mixa CC krém (Soothing CC Anti-Redness Cream SPF15)

Krém od značky Mixa dokáže predchádzať vzniku trvalého začervenania. Ak sa červenáte častejšie a mávate pleť podráždenú, bude Vám nápomocný. Obsahuje výťažky z arniky, ktorá pôsobí protizápalovo, upokojujúco a ďalšie extrakty s podobnými účinkami. Aj tento produkt je skôr prevenciou. Keď však žilky spod pokožky presvitajú permanentne, zelený pigment dokáže červeň mierne neutralizovať, čiže pôsobí i korekčne. Preto sa nazýva CC krémom, hoci nie je pigmentovaný vo farbách pokožky.

Krém na Bioderma Sensibio AR

Ochranno-liečebný krém značky Bioderma si na pomoc povolal látky, ktoré si berú na starosť žilky i obranyschopnosť pokožky. Bráni jej reagovať precitlivelo na bežné podnety a vďaka množstvu výživných látok a látok podporujúcich obranyschopnosť sa pleť učí sama sa chrániť pred vplyvmi vonkajšieho prostredia. Výťažok z čajovníka a ginkga pôsobia na žilky, ktorých cievy ešte celkom nestratili svoju pružnosť a funkčnosť – zužujú ich. Produkt sa používa v každom štádiu začervenania, vrátane toho trvalého. Je mimoriadne vhodné používať ho spoločne s micelárnou vodou, ktorá účinky podporuje a nedráždi pleť. Zapamätajte si, pleť s červeňou sa v žiadnom prípade nesmie hĺbkovo čistiť peelingom a ani vysušovať i dráždiť prípravkami s alkoholom a agresívnymi penivými látkami! Používajte zásadne len jemné a šetrné prípravky na čistenie.

Produkty z radu Clinique Redness Solutions

Aj v Clinique myslia na potreby citlivej pleti so sklonmi k začervenaniu a vo svojom portfóliu ponúkajú produkt na korekciu (prekrytie červene), podklad pod mejkap, jemný odličovač a klasický pleťový krém. Vďaka pôsobeniu výťažkov z čaju i extra pridanému kofeínu priamo pôsobí na zužovanie ciev. Nezabudlo sa ani na prísun výživných a hydratačných látok, aby krémy poskytovali pleti ochrannú bariéru. Denný krém je určený špeciálne pre dámy, ktoré nevedia zabrániť vysušovaniu svojej pleti a ich pleť má tendenciu stávať sa drsnou a napnutou (napríklad v pracovnom prostredí). Môže pomôcť i pri červeni trvalejšieho charakteru.

Týka sa tento problém aj Vás a Vašich priateľov? Rozšírené žilky a červeň netešia nikoho. Nenechajte si tieto informácie pre seba a zdieľajte článok.

[Total: 4    Average: 3/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This