Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 21.7.2015 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Nevesty The One a Lady Million v súboji

Nevesty The One a Lady Million v súboji

Čo sa čaká od nevesty v svadobný deň? Určite musí byť dokonalá, lebo sa na ňu budú upierať všetky pohľady. A rozhodne by mala voniať rovnako dobre ako parfumy Dolce & Gabbana a Paco Rabbane.

Po čom nevesty túžia…

Vieme, že do výbavy nevesty patrí niečo staré, niečo modré, niečo požičané, ďalej nejaká kozmetika a rôzne iné maličkosti, ktoré zvrátia prípadný problém. Keď príde reč na vôňu, požiadavky sú jasné. Všetky nevesty žiadajú od svojej svadobnej vône viac menej to isté. Chcú, aby bola príjemná pre každého, aby harmonizovala s ich osobnosťou, mala dobrú výdrž, bola vhodná na deň i na večer, zapamätateľná a aby sa šírila ako jemný obláčik, nie ako búrkové mračno.

Ako úplne najvhodnejšie kandidátky na túto udalosť som zámerne vybrala vône, ktoré budú presne zodpovedať vyššie uvedenému popisu. To, že by mohli byť určené aj pre nevesty, majú dokonca v názve. Tak si ich poďme predstaviť.

Elegancia a Dolce & Gabbana The One

elegantná nevesta Dolce & Gabbana The One od Elnino.sk

The One pre elegantné nevesty, Foto: Sean McGrath (Maggie Maggie & James – Wedding; http://bit.ly/1Ki4KaQ), update: Elnino.sk

Neviete si svoju svadbu predstaviť inak než v elegantných šatách? Potom určite potrebujete tú pravú elegantnú vôňu. Aj názov „The One“ môžeme voľne preložiť ako „Ten pravý / Tá pravá„. Už len pre svoje meno sa hodí k svadobnému dňu. Však s kým iným by ste si povedali svoje ÁNO?

Rozhodnúť sa pre sobáš a pre vôňu, to nie je len tak. Ani od vône The One nečakajte jednoduchosť. Parfumovaná voda Dolce & Gabbana The One je prepracovaná do posledného detailu. Zdá sa byť jednoduchá, azda pre ten výrazný vanilkový tón v základe, okolo ktorého sa odvíja celý milostný príbeh parfumu. V skutočnosti by som však o nej povedala, že sa mi podobá na elegantné svadobné šaty. Ako krajka prekrýva materiál šiat, tak ako jednoduché ozdoby prikrášľujú riasenie, tak kvetinová krajka z jazmínu, ľalie a konvalinky prekryla základ vône, ktorý odhaľujeme postupne, len pohybom tela. Nečakajte ale silnú kvetinovú vôňu. Ja by som vôbec vôňu The One neradila k orientálno-kvetinovým parfumom. Sladký Orient áno, ovocie áno, kvetiny nie. Ovocie, to je tá spomínaná ozdoba na riasení šiat nevesty a je hlučnejšie než kvety. Vždy, keď to vyzerá, že vôňa začne byť príliš kvetinová, vanilka so slivkou a vrchným tónom broskyne jej uštedria malý kopanec a príbeh môže pokračovať. Som si celkom istá, že sa Vám bude páčiť od prvého momentu až do poslednej chvíle.

Pre aké nevesty by som ju odporúčala? Určite nie pre sexy čertice ani princezné. Táto vôňa nie je sexuálny magnet, ani stelesnená romantika. Vanilke prischla úloha hlavnej hrdinky, všetkému ostatnému sa ušli len bočné role. Do vienka teda táto vôňa dostala striedmosť a decentnosť kombinovanú s úctyhodnou výdržou. Cítim z nej krásne hrejivé objatie a eleganciu. Všeobecne túto vôňu odporúčajú skôr na chladnejšie dni (jar, jeseň, zima), no určite s ňou nič nepokazíte ani v teplejšom čase. Mám odskúšané, že ani vlhkejšia klíma pri mori nezvrhne Dolce & Gabbana The One na šialene silný bolehlav. Ak sa teda mienite vydávať na pláži,  Dolce & Gabbana The One bude dobrou voľbou. Môžete ju nosiť cez deň i večer bez problémov.

Vôňu Dolce & Gabbana The One zoženiete v rôzne veľkých baleniach i ako praktický roll-on do kabelky. Nevesty určite uvítajú aj praktický set, ktorý podporí a uchová ich krásnu vôňu ešte dlhšie. Kliknite a pozrite ponuku Elnino.sk.

Romantika a Paco Rabanne Lady Million

romantická nevesta Paco Rabanne Lady Million od Elnino.sk

Lady Million pre romantické nevesty, Foto: Mac Vincente (Mai Co – Wedding Dress; http://bit.ly/1GxXum1), update: Elnino.sk

Predstavte si to zúfalstvo, keď ženích blúdi mestom a hľadá nevestu, ktorú mu uniesli kamaráti. V tej chvíli by dal všetko za to, aby našiel svoju princeznú a odniesol si ju pekne späť k hosťom. Aj názov parfumu „Lady Million“, v preklade „Miliónová pani“ preto perfektne zapadá do tohto svadobného kontextu.

Parfumovaná voda Paco Rabanne Lady Million je proste sladká. Taká sladká ako nevinný úsmev nevesty v romantických svadobných šatách s volánmi, krajkou a voľne splývavými kaderami vlasov. Pozor, k dispozícii je tiež toaletná voda Paco Rabanne Lady Million. Z veľkej časti sa tieto dve vône podobajú, obe majú perfektnú výdrž (na mne parfumovaná voda vydržala dobrého pol dňa a toaletná len o trošku kratšie), sú výrazné a romantické, ale toaletná voda má všetkého o čosi menej.  Toaletná voda vonia zeleňou, takže si ju viem viac predstaviť k svadbe v prírodnom štýle. Jednoduché svadobné šaty, v prírodnej farbe, úzky rodinný kruh. Nie je až taká romantická a šibalská ako malinou voňajúca parfumovaná voda, ktorá sa mi viac hodí pre princeznú, no keby ste chceli pobývať v menších priestoroch, alebo sa vydávať v horúcom lete, potom bude pre Vás lepšia toaletná voda. Dali by sa tiež kombinovať. Cez deň toaletná, večer parfumovaná voda Lady Million. Krásne by spolu ladili.

Paco Rabanne Lady Million EdP je kvetinovo-ovocná vôňa delikátna, mladistvá, romantická a moderná. V úvode cítiť najmä malinu a pri závere najviac dominuje jazmín. Sladký medový základ nám priostrilo pačuli a dáva medu nový rozmer. Nie je to med v pravom slova zmysle, sladký, omamný. Tento by som skôr nazvala zemitým a jeho presladenosť tlmí citrón. Tieto tri tóny nádherne splývajú s kvetinovým srdcom (jazmín, pomarančový kvet, gardénia) a dávajú vôni optimálnu dávku sladkosti a tepla. Najviac sa mi však páči asi ten kontrast medzi sladkosťou a čistotou kvetín, ktorá z nej vyžaruje. Parfumovaná voda Paco Rabanne Lady Million zmení aj upršaný svadobný deň na krásny, slnečný a teplý deň.

Aj k vôni Paco Rabanne Lady Million môžete zakúpiť rôzny doplnkový sortiment: deosprej, telové mlieko, sprchovací gél i praktické sety s miniatúrami. Kliknite a pozrite ponuku Elnino.sk.

Vaša svadobná vôňa nebude síce zvečnená na fotografii ani na žiadnom obraze, pretože vôňu nedokážeme zachytiť na plátne a ani objektívom, zato však ostane spojená s Vašim veľkým dňom a zapísaná v pamäti i vo Vašom srdci. Preto veľmi dobre zvážte, s akou vôňou budete kráčať k oltáru.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This