Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 27.5.2015 v Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Noc a deň vo voňavom podaní parfumov

Noc a deň vo voňavom podaní parfumov

Niektoré parfumy najlepšie vyniknú, keď chladná noc zahrá na Vaše zmysly. Iným najviac lichotí deň a jeho slnečné lúče. Novinky vo svete parfumov rešpektujú Váš biorytmus. Spoznajte ich!

Noc a jej tajomno

Parfumy na noc sa vyznačujú buď silno dominantným základom alebo opojným srdcom. Ich výdrž býva obvykle veľmi dobrá a tak to má byť. Keď je noc ešte mladá, nechceme ísť spať. Noc fandí zábave a nie je taká teplá ako deň. Čo by nás v dennej dobe otravovalo, zdolávalo a rušilo pri práci a štúdiu, to nám cez noc nevadí. Zabudnite na svieže vône. Noc si žiada silnejší a zmyselnejší parfum. Jej temnota i tajomný chlad pôsobí na ľudské zmysly, burcuje predstavivosť a akýkoľvek zmyselný podnet vyvoláva vzrušenie. Všetky tieto výhody treba zúročiť a preto Vám predstavím nové pánske a dámske parfumy, ktoré priťahujú nielen opačné pohlavie, ale tiež lichôtky.

Parfumy Lancome, Davidoff, Michael Kors na noc

Parfumy Lancome, Davidoff, Michael Kors na noc

Lancome La Nuit Tresor

Dámsky parfum Lancome La Nuit Tresor prišiel ako novinka vo februári a úplne trefne ho uviedli na Valentína. Dizajnér mu zjednodušil flakón a zabrúsil ho do diamantového tvaru, pretože dámy a diamanty, to k sebe pasuje. Hrdlo zdobí pôsobivá čierna stuha zakrútená do tvaru ruže. Vaše hrdlo ozdobí kompozícia, ktorá poliala čiernu ružu a tahitskú vanilkovú orchideu skvostnou pralinkovou polevou. Pre zvýraznenie prirodzenej krásy kvetov tento koncept magickej pilulky lásky obohatilo svieže ovocie liči a hruška, no ich koncert trvá len pár minút. Až sa pralinky usadia, vôňa potemnie v prítomnosti kadidla a pačuli, do vzduchu sa dostane obláčik, ktorý spúšťa u mužov túžbu s Vami flirtovať. Orientálno – vanilkový parfum Lancome La Nuit Tresor mi pripadá ako kompromis medzi gurmánskou vôňou La Vie Est Belle a príjemne koketnou vôňou Tresor Midnight Rose, obe vône vyrába značka Lancome a hodia sa na noc. Ak sa Vám páčili, potom s vôňou Lancome La Nuit Tresor neváhajte ani chvíľku.

Davidoff The Brilliant Game

Vôňa pre pánov Davidoff The Brilliant Game rozohráva veľmi brilantnú hru s okolím. Čo viac by mohli páni chcieť, než aby ich parfum voňal ako nápoj, ktorý im kedykoľvek zdvihne náladu a rozviaže jazyk v konverzácii s kamarátmi a dámami? Davidoff The Brilliant Game vonia doslova šumivo, čerstvo, chladene ako práve namiešaný drink, vibruje energiou a navyše je sladký ako pocit víťazstva. Už jej flakón vyzerá ako kopa žetónov, jackpot, ktorý ste vyhrali. Celý orientálno-drevitý parfum Davidoff sa odvíja  od pôvodnej témy dreva, no tento si dal mierny odpich a osladil sa o sladkú fazuľku tonku a nemôže chýbať ani povestný karamel – súčasť alkoholických nápojov vysokej kvality. Vďaka tejto svojej sladkosti nepripomína hlavybôľ a výpary po včerajšej párty, ale tú dnešnú, ktorá sa ide konať túto noc. Najviac sa mi do hlavy i srdca dostáva nápojová zložka (vermút a campari), ktorá pôsobí mierne kulinársky, ale neobťažuje. Od ostatných vôní v edícii The Game od značky Davidoff sa líši prídavkom ovocia (citrón, pomaranč, ríbezle), čo Vašej hre pridáva na čistote, vôni na živosti, ale neuberá zo zmyselnosti, lebo ovocie len dvíha Váš obláčik k stropu a dámy zo stoličiek.

Michael Kors Michael Kors for Men

Aj parfumér Harry Fremont sa chopil šance a rozvinul pôvodnú kompozíciu predchodcu s rovnakým menom novým smerom. Nový parfum zbavil sladkosti , ubral dymu z fajočky a on nám tak trošku omladol a zmodernel. Jeho orientálno – drevitá aróma spojila mestskú eleganciu s priamočiarym diktátom módy a mužnosťou. Nový parfum pôsobí mužne, ale podľa mňa menej násilným a omnoho prirodzenejším spôsobom. Michale Kors for Men je orientálno ladený mix pižma, santalového dreva, pačuli a drevitých tónov, ktorého pikantnosť bola podporená badiánom, koriandrom vysiela okoliu hrejivé vibrácie, erotické impulzy a vzbudzuje záujem. Dominantný tón kadidla pôsobí ako dymový signál z indiánskej rezervácie a láka opačné pohlavie k dobývaniu Vášho územia. Víťaz však berie všetko a v tomto prípade je noc i so svojou mocou na Vašej strane.

Deň s plnou dávkou svetla

Parfumy na deň sú pravým opakom tých na noc. Cez deň viac používame toaletné vody, pretože parfumovaná voda by bola možno príliš silná. Volíme si vône žiarivé, svieže, prípadne aj trošku sladké, ktoré pôsobia nenútene, aby sme sa s ich pomocou dokázali prezentovať nielen na pracovnej porade, ale tiež pred tabuľou v škole alebo na stretnutí v priateľkami pri kávičke. Tieto parfumy Vás urobia v očiach ľudí vzrušujúcu osobu bez ohľadu na to, či je skoré ráno, alebo už máte noc v pätách.

Parfumy Versace, Bvlgari a Paco Rabanne na deň, všetky od Elnino.sk

Parfumy Versace, Bvlgari a Paco Rabanne na deň

Versace Eros Pour Femme

Takže sme sa dočkali. Už aj dámy majú vôňu Eros. Eros je bohom erotiky a Donatella Versace tvrdí, že práve tá je akousi DNA celej módnej značky. Síce nie ste muž, aby ste vôňu takto prezentovali, no Vy budete pre zmenu bohyňou Medúzou, ktorá lapí Erosa a nepustí ho. Noc a nočný bar je možno jeho revírom, no cez deň nad územím preberáte kontrolu Vy. Parfumovaná voda Versace Eros Pour Femme z Vás robí v jeho očiach Femme Fatale v žiare slnka. S pánskym parfumom sa dopĺňa cez sviežosť a ľahkosť s akou zvádza. Kúpte pánsky parfum Eros partnerovi, budete spolu ladiť. Formulka dámskeho parfumu začína cez svieži sicílsky citrón, kalabrijský bergamot a granátové jablko. Duch citrusov je tu prítomný po celý čas, no proti omamnému jazmínu a pivonke nemá až také grády. Jeho eleganciu a zmyselnosť zaháji základ, v ktorom si štafetu odovzdávajú drevité tóny, santalové drevo, pižmo a ambroxan. Ale nebojte sa, nebudete nudná ani romantická, hoci ide o vôňu na deň. Žena Versace Eros Pour Femme je elegantná, ale silná, odvážna, inšpirujúca, pripravená do akcie, v ktorej si podmaní celý mužský svet.

Bvlgari Aqva Divina

Opäť zaúradovala rovnoprávnosť. Nielen mužský parfum Aqua je na svete, ale prichádza dámska kvetinová akvatická verzia Bvlgari Aqva Divina. V odkaze, ktorý táto vôňa nesie, sa prezentuje dáma ako neviniatko, ale nie až také. Aj dámy sa predsa dotýkajú prstami svojich vlasov, tváre, krku a je v tom diabolský zámer niekoho pripraviť o rozum. Vôňa Aqva Divina vo flakóne pôsobí ako neviniatko. V jej „zahrievacom kole“ cítite najmä slaný vánok od mora – bergamot, ktorému soľ dáva dýchateľnosť, úvodnú sviežosť a zázvor so svojim teplom začína víriť vzduch, aby Vás pripravil na to, čo príde. Vtedy Vás kopne múza. Srdce vonia sviežo ako dula a magnólia obklopí Vaše telo tak, že vytvára komfortnú zónu, v ktorej sa každý cíti dobre. Prilieha k pokožke dobre a príjemne ako včelí vosk, ktorý má v základe. V kombinácii so sladkou ambrou ste v stave, že by ste dokázali každému natiahnuť popod nos neskutočné medové motúzy. Tomuto ja hovorím dobrá práca. Vyvážiť sladkosť a slanosť nie je také ľahké, čo v lete určite ocení každá dáma. I muž, ktorého Vaša príjemná spoločnosť nebude dusiť, ale skôr tešiť.

Paco Rabanne 1 Million Cologne

Nová drevitá korenistá kolínska voda pre pánov 1 Million Cologne zbavila povestnú miliónovú vôňu komplikovanosti a povinnosti nosiť ju len na noc alebo v zimnom období. Táto bude pokračovaním Vašej nočnej plážovej párty. V noci ste to poriadne roztočili a teraz pokračujete sviežo do nového dňa. Kráčate a milióny závistlivých pohľadov Vás sprevádzajú ako aj tá krásna slečna v plavkách po Vašom boku. Krásna výhra a vítané rozptýlenie na dovolenke. Na tejto vôni bude vidieť, že Vás život teší a ste dobrý hráč. Žiadne suchoty. Vaša denná hra odštartuje sviežim morským akordom a nealko koktailom z citrusov okorenených sviežim koriandrom. Bez neho by žiadna vôňa 1 Million nemohla byť. Trošku hrejivého slnka a zdania romantiky dá kvetinové srdce z ruže a aromatickej borievky bijúce na tajomnom základe z kože a pačuli. V mnohom mi táto vôňa pripomína ďalší úspešný parfum s názvom Paco Rabanne Invictus. Táto je však menej sladká a možno viac zameraná na zvádzanie, než na budovanie pozície. Rozhodne neprehráte ani s jednou z nich.

Ešte viac noviniek nájdete na Elnino.sk. Kliknite a spoznajte aj ostatné nové parfumy.

Ste nočná sova alebo ranný škovránok? Má u Vás noc najvyššiu moc, alebo dáte prednosť zvádzaniu cez deň? Ak Vám tento článok pomohol nájsť si svoju ikonickú vôňu, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou zapasuje do Vášho biorytmu, budem rada, ak ho nezabudnete zdieľať.

[Total: 1    Average: 4/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This