Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 19.9.2016 v Vône | Bez komentárov

Noc a jej čarovná moc s vôňami Calvin Klein a Davidoff

Noc a jej čarovná moc s vôňami Calvin Klein a Davidoff

Ako sa dni krátia a tajomná noc preberá svoje velenie, človek sa pod oblohou plnou hviezd ľahšie oddá snívaniu. Aké sny Vám prinesú tieto parfumy inšpirované nocou a ktorý z nich vlastne vyhrá duel?

Keď nás leto pomaly opúšťa, denného svetla máme čoraz menej a noc naberá na dĺžke, všetky emócie sú silnejšie. Niekto sa môže cítiť clivo, že čas letných dovoleniek skončil. Keď však príde jesenná noc a my vyjdeme vonku, vtedy nikto neľutuje, že je doma. Ľudia sú si akýsi bližší. Noc na jeseň totiž pozorovaniu oblohy vo dvojici prajú. Predĺžujúca sa noc nám ponúka čarovné divadlo a odkrýva krásu jesenných súhvezdí. Na ten moment sa ocitneme v akoby inom svete.  Farebnosť sa stráca, teoreticky by sme mali byť nespokojní, že sme ochudobnení o žiarivé odtiene a všetko vidíme temné modré, šedé, dymové…, ale nám to vôbec nevadí. Mesačným svetlom zaliata krajina a tieto dva parfumy Calvin Klein a Davidoff sú schopné uniesť človeka do krajiny snov a sme opäť na dovolenke. 🙂

Noc v prímorskom meste

Mestská, sladká a maximálne ženská. Presne taká je kvetinová dámska vôňa Calvin Klein Eternity Night. Musím však taktiež podotknúť, že s pôvodnou Eternity má tento novší parfum z roku 2014 – ideálny na chladný deň, večer a čarovnú noc – pramálo spoločného. Okrem zmyselného santalového dreva a jazmínu je parfumovaná voda Eternity Night výrazne sladšia a kvetiny, hoc si našli svoje miesto v samotnom srdci vône, Vám chvíľkami budú miznúť z dohľadu. Ako bezpečná pôda pod nohami, keď Vás niekto blízky objíme a ako mesto, ktoré stratí Vašu pozornosť, až slnko zapadne za obzor a na chvíľku sfarbí oblohu v odtieňoch žltej, fialovej a červenej.

Calvin Klein Eternity Night

Calvin Klein Eternity Night EdP

Calvin Klein Eternity

Verzia Calvin Klein Eternity Night ponúka šťavnatú slivku, ktorá v zahrievacom kole s guličkami ružového korenia načisto ovládla kompozíciu a je presne rovnako temná ako noc. Ani neskúšajte škrtnúť zápalkou. Netreba. Tento úvod má dosť tepla aj iskričiek a naštartuje aj Vás. Okrem slivky sa v úvode zbiehajú aj plody lesného ovocia, ktoré ešte viac prikláňajú vôňu na sladkú, ovocnú stranu, no dávajú aj kyselkavý nádych, čo sme u Eternity nepoznali vôbec. Eternity a ovocie? V žiadnom prípade. Kvety nepustili medzi seba nič také. To ovocné nôty mladšej sestry sú dokonalo vyvážené s kvetinami jazmínu, frangipani, zmyselným pižmom a vytvárajú akýsi večerný plážový chic.

Calvin Klein Eternity Night sa nechce podobať na Eternity Now, Eternity Moment a ani nič iné. Ona má svoju osobnosť a jej názov sa k nej hodí. Pokojne by ste noc mohli začať prechádzkou na pláži a skončiť v bare. Vôňa mi vôbec nepríde presladená a nie je ani ťažká, hoci osoby náchylné na bolesti hlavy a ktoré poznajú parfumy z tejto edície, by mohli tvrdiť opak. Je to predsa len niečo silnejšie. Inak by si Vás v noci sotva niekto všimol. Ak máte byť viditeľná pod hviezdnou oblohou, musíte byť jednou z hviezd. Tou najžiarivejšou.

Noc na palube lode

Svetlo mesiaca sa najlepšie odráža od hladiny vody. Ak ste vodný živel, žiadna náhoda, pokiaľ sa dáte zlákať orientálnou drevitou vôňou Davidoff Cool Water Night Dive, ktorú inšpirovala noc a energia vody. Dámska toaletná voda Davidoff si stále drží svoj efekt morskej vody, no kombinuje ho s neobvyklou eleganciou, pre ktorú by ste si ho mohli vziať aj na párty na luxusnej jachte, kde by Vás väčšina akvatických vôní potopila. Nebojte, nehodia Vás cez palubu a nenaplní  sa podstata názvu „Night Dive“ (nočné potápanie). Tým chcel stvoriteľ naznačiť, že vôňa je taká sexy, ako keby ste práve vyšli z vody. Vlasy mokré a telo posiate miliónom kvapiek, ktoré noc a svetlo mesiaca premenia na ligotavé hviezdy. Ale nie akvatická!

Davidoff Cool Water Night Dive

Davidoff Cool Water Night Dive toaletná voda

Cool Water Woman Night Dive EdT

Keď som vôňu Davidoff Cool Water Night Dive šla skúšať prvý krát v roku 2014, čakala som prvoplánovo sviežu citrusovú vôňu alebo typický akvatický efekt (melón, lekno, cyklámen). Namiesto toho ma novinka doslova poslala k zemi, presnejšie povedané k drevenej palube lode. Čerstvo vybrúsenej, čerstvo nalakovanej a vyleštenej citrusovou leštenkou. Údajne mala vôňa vzbudiť mandarínkovým tónom moju pozornosť a zvedavosť, no ešte trošku cédrového dreva a rozbije mi nos. Hneď som si pomyslela: „Veronique Nyberg, čo si to vyviedla? Toto má nosiť žena?“, no verdikt som si radšej nechala pre seba. Taký podobný dojem vo mne na prvý nádych vyvolala vôňa Thierry Mugler Alien a aká to sexy čarovná zbraň sa z nej nakoniec vykľula?

Obrat k lepšiemu nastal, keď sa objavil pistáciový drevitý tón a zmyselný jazmín. Kombinácia, s akou dovtedy nikto neprišiel. Až o rok neskôr recept na úspech okopčila Donna Karan, ktorá ale v skladbe ešte čo to pomenila a dala viac ovocia. Zatiaľ čo bežné citrusovky sa na mojej pokožke menia na čosi neznesiteľné, tu sa tóny dreva prehĺbili a ambra a jazmín spravili vôňu sladšou. Už to nie je pánsky parfum, ale vcelku unisex vôňa, o ktorú Vás bude chcieť Vaša láska obrať. Presne tak, ako zje pri televízore väčšinu orieškov z misky.  K tomu si pridajte už len pačuli, ktoré mne ale z Davidoff Cool Water Night Dive príliš nevytŕča, dobrú výdrž parfumu a žiadna noc sa nebude zdať príliš dlhá. Keď ráno stúpite nohou na pevnú pôdu, aj Vám bude ľúto, že noc skončila, lebo parfum ešte stále vonia.

Snívať s vôňou Davidoff a Calvin Klein vôbec nie je ťažké. Obe nás zavedú presne tam, kam nás srdce ťahá. Pod nebo plné hviezd. Otázka znie, ktorej z nich dáte svoj hlas a ktorý štýl si zvolíte?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This