Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 23.5.2017 v Poradňa, Starostlivosť | Bez komentárov

Nohy perfektne pripravené na horúce leto

Nohy perfektne pripravené na horúce leto

Neupravené nohy rozhodne nie sú tým, čo by sme chceli vystavovať. Chodidlá so stvrdnutou či popraskanou kožou a nepekné nechty totiž nie sú dobrou vizitkou. Tu sú tipy na perfektnú domácu pedikúru.

Nohy – zahrabať do piesku a neukázať

Okrem toho, o čom budem teraz písať, existuje už len jedno riešenie. Ak máte to šťastie a pôjdete na piesočnatú pláž, nohy namáčajte a obaľte nahrubo pieskom.

Samozrejme žartujem. Takéto riešenia zachránia trápnu situáciu len na krátky okamih. I ten piesok pravda spraví svoje. Aspoň peeling máte na pláži úplne zadarmo. Stačí pobehať naboso a nohy sa Vám za to poďakujú hladkosťou. Dnes Vám však ukážem aj ďalšie spôsoby starostlivosti o nohy s minimálnymi nákladmi na pedikúru.

Príkladná starostlivosť o nohy

Tešíte sa na otvorenú vzdušnú obuv? Ja tiež. Ale ruku na srdce, venujete sa svojim nôžkam pravidelne, alebo použijete raz či dvakrát do týždňa maximálne krém na nohy a pemzu vo vani? Ak je odpoveďou na túto otázku druhá možnosť, pred letom to bude chcieť rýchlu vzpruhu a trochu intenzívnejšiu starostlivosť, aby ste sa za nohy v sandáloch nemuseli hanbiť.

Potrebné vybavenie pedikérky

Čo na jar pre svoje nohy kúpite, to využijete po celú letnú sezónu a ešte dlho dlho po nej. Aby bola chodidlá jemné a krásne už na pohľad, nezaobídete sa bez:

Kúpeľ na odplavenie stresu a rôzneho iného

Stanovte si minimálne jeden deň v týždni, kedy sa o svoje nohy kvalitne postaráte. Doprajte im kúpeľ s kúpeľovou soľou. Ja rada používam aj obyčajnú penu do kúpeľa, urobí rovnakú službu. Z dostatočne odmočených nôh ľahšie odstránite zrohovatenú a stvrdnutú kožu.

Kúpeľ odplavuje toxíny a kožu dostatočne zmäkčí. Jeho vôňa zasa dopraje potešenie zmyslom. Vyskúšajte kúpeľovú soľ s vôňou ruží, vanilky, alebo spojte príjemné s užitočným. Taká rozmarínovokamilková soľ do kúpeľa udrží nohy voňavé – pomáha proti nadmernému poteniu. Uhorková pena zasa pekne osvieži. Po 10 – 20 minútovom kúpeli pôjde zrohovatená koža dolu jedna radosť. Aj nechty sa vám budú lepšie upravovať. Len ich ešte nelakujte. Lak na rozmočených nechtoch nevydrží dlho. Iba ich skráťte, vyhlaďte okraje pilníčkom a pozatláčajte nechtovú kožičku. Zvlčená a nahriata koža tiež výborne príjme nechtovú starostlivosť v podobe oleja či séra.

Kozmetická bodka pre nohy

Pokiaľ Vaše nohy dostávali dlhodobo zabrať a nemali pravidelnú starostlivosť, radšej sa nespoliehajte na telové mlieko. Doprajte im výživnú masku alebo vrstvu krému. Špeciálny hydratačný krém na nohy udrží pokožku jemnú a hebkú.

Keď už Vaše nohy vyzerajú ako tak k svetu a nie sú na dotyk drsné ako rašpľa, najvyšší čas pustiť sa do záverečnej masáže. Len tak medzi nami dievčatami, taká masáž nôh od drahé polovičky môže byť viac než len príjemnou intímnou chvíľkou. Bonusom krémov na nohy sú výťažky z rastlín ako levanduľa či mäta, ktoré dajú nohám pocit sviežosti a okamžitej úľavy.

Pomyselnou čerešničkou na torte je napokon farebný lak na nechty. Počkajte, až sa krém dobre vstrebe a poďme na to. Ja osobne vrelo odporúčam laky Astor a Rimmel London. Majú široký štetec, s ktorým to lakovanie pôjde veľmi rýchlo a dostatok odtieňov v paletkee. Červená a ružová je klasická farba, ktorou sa nedá nič pokaziť. V sandálikoch pekne vyzerá i fialová a modrá. Už nám treba len to slniečko a leto…

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This