Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 3.6.2015 v Dámske vône, Novinky, Vône | Bez komentárov

Nová vôňa = nová identita. S týmito novinkami zažiarite

Nová vôňa = nová identita. S týmito novinkami zažiarite

K Vášmu letu bez pochybností patrí nová vôňa. Nové vône a nové dievčatá totiž každý chce. Všetci chceme poznať, čo sú zač a či stojí za to sa s nimi kamarátiť. Tieto novinky Vám prinesú veľa priateľov.

Nová vôňa a nový začiatok

Nie je to o tom, že by Vás mala nová vôňa úplne zmeniť. Máme predsa svoje zvyky a za tie roky sme už azda prišli na to, ktoré voňavé tóny nám lichotia. Máte rada kvety a ovocné vône sa na Vašej pokožke menia na čosi nepríjemné? Potom určite ostaňte pri kvetoch. Nezaškodí však raz za čas medzi ne nejakú tú nôtu pridať  na prilepšenie. Keď vyrukuje speváčka so staro-novou verziou piesne, tiež jej všetci tlieskajú. Aj Vám môžu tlieskať. Poradím Vám zopár vôní, ktoré má z novo pridaných noviniek najviac oslovili. Niektoré kompozície medzi novinkami pre tohtoročné leto sú úplne nové, niektoré prichádzajú ako vynovené verzie. Vojdite do ich svetla, pridajte ich do svojho voňavého repertoáru a budete aj Vy žiarivou hviezdou.

Romantické i povznášajúce

Nová vôňa pre romantické dámy: Lanvin Marry Me Love Balloons, Estée Lauder Bronze Goddess Skinscent 2015 a Thierry Mugler Angel Eau Sucree 2015 na Elnino.sk

Nová vôňa pre romantické dámy: Lanvin Marry Me Love Balloons EdP, Estée Lauder Bronze Goddess Skinscent 2015 EdF a Thierry Mugler Angel Eau Sucree 2015 EdT

Lanvin Marry Me Love Balloons

Lanvin si s tou láskou nedá pokoj (smiech). Lanvin Marry Me Love Balloons je v poradí už piata Marry Me vôňa. Nie je to úplná novinka, no jednu dobu sa vôbec nedala zohnať a tak sa teraz tešíme, že je opäť medzi nami. Zatiaľ som ju nepredstavila, preto sa pustím do toho teraz. Nová vôňa v limitovanej edícii Marry Me Love Balloons opäť vychádza z konceptu jej staršej sestry, má preto živú a veľmi vzrušujúcu povahu, ktorú si tak muži na ženách vážia. Jej flakón sa od ostatných líši len farbou stuhy a nadpisu, zato škatuľku zdobia aj balóniky. Netuším, prečo práve balóniky. Možno boli tieto farebné lietajúce objekty detských snov svedkom romantickej žiadosti o ruku a niekto na ne napísal to vytúžené „Vezmeš si ma?“, alebo ich vypustili manželia po svadobnom obrade a niekto z dizajnérov bol pri tom, v každom prípade balónik vznášajúci sa vo vzduchu celkom vystihuje náturu tejto vône. Na rozdiel od sestry je menej púdrová, o kúštik menej sladká a má viac sviežosti. Začína sa sviežim akordom kvetu neroli, ktorý sa ruka v ruke vznáša s kyselkavou červenou ríbezľou. Vôňa zovrie Vaše srdce ako teplá nežná ruka hneď po tom, ako sa rozvonia ruža (najdominantnejšia zložka) a sofistikovaný jazmín. Proti tomuto naozaj niet čo namietať. Lanvin Marry Me Love Balloons patrí medzi vydarené kvetinovo – ovocné a romantické vône s púdrovým záverom, ktorý krásne vyznieva na ľahkom pižmovo-drevitom základe. Vari len nejakému fešákovi vďaka jej ľahkosti napadne posunúť vzťah na vyšší level a pokľaknúť na koleno.

Estée Lauder Bronze Goddess (Skinscent 2015)

Aby značka nesklamala verných fanúšikov vôní Bronze Goddess, aj tento rok máme nový prírastok. Novinka prichádza vo farebnom flakóne s farebným prechodom, ktorý má pripomínať horúci deň na pláži, keď slnko rozpaľuje kamene takmer dožerava a na každom kroku stretnete nejakého človeka so bronzovou pokožkou. Aj zloženie je síce orientálno-kvetinové, ale také letné. Kombinuje svieže ovocné tóny spolu s kvetmi i zvodnými tónmi dreva v prefíkane navrhnutom základe a výrazne zaváňa exotikou. Keď už sme pri základe, je možno menej výrazný než základ vlaňajšej vône, no sila eroticky zladenej kombinácie – kokosové mlieko, vanilka a santalové drevo – nepoľavila. Podobne ako predošlé verzie, i táto vôňa Vám pripomenie sladké nič nerobenie na pláži a natieranie sa opaľovacím mliekom s príjemnou kokosovou vôňou. Musíte si však počkať, až odoznie úvod, pretože citrusy z hlavy vône s kokosom uhrali remízu. Prvé minúty budete cítiť i koktail partnera, ktorý leží na pláži vedľa Vás. Ale to je vlastne tiež príjemné, nie? Keďže nám stíchol základ, k vláde sa dostalo aj kvetinové srdce vône. Niekto viac cíti tiaré, mne viac utkvel v pamäti jazmín, no oboje z Vás urobí bohyňu pláže. Ak ste čítali môj včerajší článok o ingredienciách na získanie letnej lásky, už ste určite pochopili, že vôňa Estée Lauder Bronze Goddess ich má úplne všetky, takže bude stačiť na získanie pozornosti, zapamätanie i na útok na jeho chuťové-čuchové bunky.

Thierry Mugler Angel Eau Sucree 2015

Že nemôže byť nič také sladké ako Thierry Mugler Angel Eau Sucree? Nová vôňa pre rok 2015 mi príde ešte sladšia a ešte viac gurmánska. Nová vôňa Angel Eau Sucree 2015 vyzerá veľmi zaujímavo. Okraje cípov hviezdy mohli byť rovnako vyváľané v cukre, ako aj poprášené krištálikmi ľadu.  Ako voda, ktorú ste pár minút dozadu vložili do mrazničky a už začína mrznúť. Túto „zmrzlinu“ si však začnete vychutnávať trošku netradične. Nie od polevy smerom k srdcu, ale naopak. Ja už od prvých momentov cítim sladkú vanilku – základný stavebný kameň, ktorá však vonia sladšie než obvykle, pretože ju sprevádza sladký tón snehových pusiniek a krémový karamel. Celá orientálno-vanilková kompozícia je od začiatku až do konca akoby výtvorom cukrára, nie parfuméra. Aby však nebola až taká sladká a aby sa dala nosiť v lete (čo u klasickej vône Angel nie je až také možné), Dorothee Piot ju odľahčila práve tým úvodom. Sviežim sorbetom z červeného bobuľovitého ovocia. Ak sa dobre sústredím, cítim v ňom maliny a červené ríbezle. Aj vďaka tomu viem, že má vôňa ovocnú zložku. Inak je však tento úvod skôr prehliadaný. Podobne ako pačuli zo základu. Prispievajú k ľahkosti a tajomnosti, no neuberajú zo sladkosti. Kto má rád sladké gurmánske vône, bude vôňu Thierry Mugler Angel Eau Sucree 2015 milovať.

Nová vôňa ako nové chápanie elegancie

Nová vôňa pre elegantné dámy: Hugo Boss Jour Pour Femme Lumineuse a Salvatore Ferragamo Emozione na Elnino.sk

Nová vôňa pre elegantné dámy: Hugo Boss Jour Pour Femme Lumineuse a Salvatore Ferragamo Emozione

Hugo Boss Jour Pour Femme Lumineuse

Gwyneth Paltrow je herečka elegantná, ktorá zažiari v každej roli. Či už stvárňuje nejakú filmovú postavu, alebo pózuje ako tvár značky Hugo Boss a tejto novej vône, všade vyzerá krásne. Aj tento rok si ju zavolali k foteniu novinky. Nová kvetinová vôňa Hugo Boss Jour Pour Femme Lumineuse svojim zložením i prejavom pripomína predvlaňajšiu verziu. Inšpiráciou k tejto vôni bola skorá ranná hodina, keď sa slnko svojimi lúčmi dotkne vrchov hôr a hladín oceánov a Vy ste v očakávaniach, čo prinesie nový deň, pretože nový deň je ako čistá strana zošita a Vy by ste ju chceli popísať slovami vyjadrujúcimi vzrušujúci zážitok.  Aj táto kompozícia sa opiera o teóriu, že každá dáma má tri stránky. Sviežu, ktorá štartuje sviežim tónom energizujúcich citrusov s kvetinovým buketom kvetov grapefruitu. Ďalej inšpirujúcu, ako krása kvetinového srdca (frézia, zimolez, konvalinka) a napokon elegantnú ako drevitý základ tejto vône, ktorý je tentokrát ešte výraznejší a viac sa nesie vzduchom, pretože ho sprevádza pižmo. Mne osobne sa táto nová verzia páči viac. Má o čosi bližšie k prírode, je prirodzenejšia, menej ostrá, ale stále dosť silná, aby Vám neunikali príležitosti cez prsty rúk a mohli ste sa ich pevne chopiť. Jour Pour Femme Lumineuse budí dojem čistoty a dobre usporiadaného života.

Salvatore Ferragamo Emozione

Vôňu Emozione  by ste možno podľa toho, čo má značka Salvatore Ferragamo v ponuke, nevedeli nikam zaradiť. Posledné roky som videla v jej tvorbe ciel oslniť skôr mladšie ročníky. Parfumované a toaletné vody Signorina a Incanto sú v populácii mladých žien veľmi obľúbené. Nová vôňa Emozione však dozrela a bude dobrá ako pre podnikateľku v chic kostýme, tak pre mamičku, ktorá sa v čiernych koktailových šatách vybrala na večierok, pre ženu na prvom rande a tak i pre mladú elegantnú nevestu. Táto cyprusovo-kvetinová parfumovaná voda s úžasnou kombináciou heliotropukosatca a semišu má totiž veľmi dobrú výdrž, eleganciu a veľmi príjemné púdrové nôty, ktoré okamžite vzbudia pocit, že ste seriózna osoba a dá sa Vám dôverovať.  Kvety podporené pižmom Vás zahalia do púdrového závoja a broskyňa s bergamotom pridajú ovocný element i dôraz. Salvatore Ferragamo Emozione sa počas svojho trvania výraznejšie nemení, nič z nej nepreráža a všetko je v perfektnej rovnováhe. Až na pačuli, ktoré v nej takmer necítim a ružu, ktorá vkráča do Vášho obláčika až trochu neskôr. Na zápästí som ju cítila ešte i na ďalší deň. Skvelá práca, Salvatore Ferragamo.

Nová vôňa možno tak úplne nezmení Vašu identitu, dodá Vám však sebavedomie a za ideálnych okolností môže vykompenzovať to, čo pociťujete ako nedostatok. Či už sa idete vydávať, ste podnikateľka, mladá mamička, alebo romantické dievča čakajúce na prvú pusu, nová vôňa bude dobrým začiatkom leta, ktoré (dúfajme) prinesie okrem krásneho počasia aj veľa úspechov.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This