Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 25.5.2016 v Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Nové farby a nové vône leta (novinky)

Nové farby a nové vône leta (novinky)

Čo leto, to nové farby a nové vône. Tvorivé „nosy“ značiek ako Viktor & Rolf, L´Occitane, Penhaligon´s, Givenchy a  Thierry Mugler o tom vedia svoje a nezaháľali. Čo pre nás majú?

Nové farby v roku 2016

Pantone a nové farby 2016

Pantone a nové farby 2016 – Serenity a Rose Quartz

Hitom roku 2016 sú opäť pastelové farby. Kto chce kráčať s módou, zladí sa v odtieni modrej PANTONE 15-3919 Serenity a jemnej pastelovej ružovej PANTONE 13-1520 Rose Quartz. To však píšem len pre zaujímavosť. Podľa mňa nie je až taký dôležitý odtieň, ale to, či je daná farba v rovnováhe s Vašou osobnosťou a či ju správne kombinujete s ostatnými. Rovnaké pravidlá platia vo svete vôní. Musíme s nimi pôsobiť harmonicky.

Keď som uvažovala, aké novinky Vám predstavím, zámerne som vybrala vône veľmi „farebné“ nielen obalom, ale aj jeho obsahom. Nevadí, že nie sú všetky navonok modré a ružové. Ich obsah totiž (až na jednu špeciálnu výnimku) presne zodpovedá symbolike sviežosti a nehy, ktorú tieto dve módne a nové farby zosobňujú.

Thierry Mugler Alien Talisman EdP

Začnime tohto sprievodcu svetom noviniek špecialitkou. Vôňa Thierry Mugler Alien patrí k najpredávanejším vôňam na celom svete a ja som Vám ju predstavila v článku Parfumovaná voda v službách čarodejnice. Ak aj Vy túto krásku milujete ako ja, potom by ste ju určite najradšej postavili na piedestál. A taká bola aj myšlienka módneho domu Thierry Mugler. Chcel svoju ikonu v rámci novej limitovanej edície s názvom „Alien Talisman Pedestal“ vystaviť na obdiv a keďže ten prvý flakónik musí byť naležato, lebo má brúsené hrany, dal mu nôžky, aby hrdo stál. Pokiaľ chcete šetriť miesto na poličke alebo sa kochať výhľadom a v zornom uhle mať aj Váš obľúbený Alien, limitka stojí za zváženie. Zloženie Alien Talisman je rovnaké, ani flakón nemá nové farby, stále je to ametystová fialová farba, ale aj tento sa dá naplniť. Limitovaná edícia bola super nápad.

L´Occitane Eau de Cedrat EdT

Milí páni, dávajte pozor na svoje dámy. Citrusová a drevitá vôňa L´Occitane Eau de Cedrat je tak krásna, že ju budú chcieť míňať aj na seba. Dokonca aj ja, čo nekupujem citrusové parfumy, nad ňou uvažujem. Bergamot sa v nej vyskytuje v perfektnej harmónii s drevom (vyniká cédrové) a koreninami (dominantný muškátový oriešok) a poskytujú úplne prirodzený pocit čistoty a voľnosti. Akoby som teraz ani nesedela pri počítači, ale stála na skalách, kričala do doliny a počúvala ozvenu svojho hlasu. Neviem, čo to spraví s Vami, ale mňa tá ilúzia slobody upokojila. Môžem ďalej pracovať a byť za elegantnú. Prvý nástrek citrusov som síce musela predýchať, ten budú lepšie tolerovať páni, pre ktorých je vôňa určená, no potom príde skutočné drevo. Jemne sladké, svieže i teplé súčasne. Tento elegantný flakónik ocenia muži (i niektoré ženy), ktorí musia tráviť deň medzi 4 stenami a veľa prírody cez deň nevidia. Už tá zelenkavá farba tekutiny hovorí, že je v ňom kus ihličnatého lesa a jeho stromov.

Penhaligon´s Ostara EdT

Kvetinová a zelená vôňa pre dámy Penhaligon´s Ostara je pomenovaná po bohyni jari a snaží sa nám sprostredkovať rast kvetu od prvých púčikov rašiacich z cibuľky až po plný rozkvet. Majster Bertrand Duchaufour pri tvorbe zašiel do obdobia detstva vo francúzskom Auvergne, kde videl každú jar kvitnúť narcisy, hyacinty a v lúči slniečka poletovať včielky.

Jeho kombinácia spomínaných jarných kvetov a včelieho vosku,  benzoínu, vanilky a omamného ylang-ylang mi vytvára obraz záhrady môjho starého otca, kde tiež kvitli tieto kvety. A hneď vedľa nej usmiaty sused včelár otvára úľ, aby skontroloval, či je všetko v poriadku. Usmieva sa, aj keď včielky zatiaľ nevytvorili med. Nemali čas a tak Ostara zotrváva na úrovni kvetov a sviežej zelene, ktorá dáva svetu nové farby. Ostatné tóny neviem spoľahlivo rozoznať a určiť, ktorý je ktorý, no sú veľmi pestré. Pritom ide o tie isté kvety a možno aj tie isté bylinky, čo v záhrade rastú každý rok, len v žiare slnka vyzerajú ich odtiene ako úplne nové farby. Myslím, že Ostara krásu jari dokonalo vystihla a dáva nositeľke rovnakú energiu ako dáva príroda svojim rastlinkám a malým stvoreniam, ktoré usilovne sadajú z kvetu na kvet a bzučia svoju pesničku.

Givenchy Gentlemen Only Parisian Break EdT

Gentlemen Only Parisian Break je vôňa, ktorú definujú ako vôňu z klasických a sviežich ingrediencií hodnú gentlemana, ktorý sprevádza dámu na prechádzke po brehoch rieky Seina. Novinka prebrala tvar flakónu Gentlemen Only, len mu dala nové farby a v obsahu použila to najlepšie z vône – elegantný vetiver. Módny dom Givenchy však chcel dať aj niečo z vône Gentlemen Only Casual Chic. Tón, ktorý vystupňuje mužnosť, ale nepotlačí sviežosť a vôňu brehov Seiny. Plánoval vytvoriť nie zasa drevitú, ale citrusovú aromatickú vôňu na každý bežný a letný deň.

Voľba padla na ambroxan. Ambroxan má niečo z ambry, je jemne sladký, minerálny a má kvality mužného pižma i ambergrisu. K nemu tvorca nakombinoval svieže tóny šalvie a ešte sviežejší úvod z mäty a citrónov. Ak budete tráviť čas v klimatizovanom prostredí, budete cítiť prevažne tie bylinky. Aj pre mňa to bola trošku nuda. Lenže pravdou je, že ambroxan v suchom vzduchu nevyniká. Potrebuje vlhký vzduch a teplo podobne ako ambergris. Ak by som vôňu vzala k vode, bol by to iný výsledok a podľa mňa aj podstatne dlhšia výdrž. Už tá grafika brehov rieky na flakóne kadečo naznačuje o tom, kam sa novinka hodí.

Viktor & Rolf Flowerbomb La Vie En Rose 2016 EdT

Parfumy Viktor & Rolf z edície La Vie En Rose nám neukazujú každý rok nové farby. Čo nový rok, to ružová. Raz je viac purpurová, inokedy viac cyklámenová. To isté jej voňavé tóny. Výrazne sa nemení zloženie, mení sa len pomer. Raz má novinka bližšie k citrusom, inokedy k nejakému konkrétnemu kvetu.

Tohtoročná orientálna – kvetinová vôňa Flowerbomb La Vie En Rose 2016 má najbližšie ku kvetom všeobecne. Pre pomenovanie „Le Vie En Rose“ necháva pravdaže vyniknúť kandizované lupienky ruží, no nie je ani priveľmi ružičková, ani príliš citrusová alebo sladká. Povedala by som, že pre lístočky zeleného čaju sa blíži ku klasickej Flowerbomb. Má tiež podobný základ z pačuli, ambry a kašmírového dreva. Predstavte si, že máte voňavé fixky. Namaľujete záhradu a jej zeleň, namaľujete hnedé hrudky pôdy a špeciálnu pozornosť venujete ružovým, červeným a bielym kvetom orchidey, ruže a jazmínu. No odrazu rukou zavadíte o hrnček so zeleným čajom, vylejete tekutinu na výkres a farbičky sa rozpijú. Vône už nie sú také ostré, ale až teraz je to vlastne tá pravá vôňa záhrady.

Z týchto noviniek ma najviac oslovil pánsky parfum L´Occitane a vôňa jarnej záhrady pre dámy od značky Penhaligon´s, no aj nová La Vie En Rose 2016 má čosi do seba. Prebúdza tvorivého ducha a mám chuť chytiť do ruky svoje nové farby a namaľovať akvarel. Ak sa tak stane, možno Vám ho ukážem v už ďalšom článku. Aké nové farby a nové vône pridáte do svojej výbavy Vy?

[Total: 3    Average: 3.7/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This