Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 11.11.2015 v Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône | Počet komentárov: 1

Nové niche vône pre neho i pre ňu

Nové niche vône pre neho i pre ňu

Všetci poznáme veľké mená ako Dior, Chanel, Chloe, Calvin Klein, no v toľkom rozruchu, čo je okolo nich, môžeme prísť o to exkluzívne, čo človeku ponúknu len niche vône.  Tieto nové vône si zamilujete.

Niche vône jedinečné ako rukopis

Úprimne, kto by si želal voňať rovnako ako hŕstka iných ľudí okolo nás? Niekedy si schválne vyberáme parfumy, ktoré nám niekoho pripomínajú. Sú však osoby, ktoré si rozhodne nechceme ničím pripomínať. Chceli by ste mať napríklad na plese rovnaké šaty ako ďalšie 2 – 3 ženy? Keď nás čaká niečo veľké, chceme sa odlíšiť, chceme vyniknúť, aby si nás iní zapamätali. Presne to majú niche vône v náplni práce. Dnes som z ponuky vybrala univerzálnejšie kúsky, pri ktorých nemusíte riešiť, či je práve vhodné ročné obdobie. Dajú sa nosiť celoročne.

Nové niche vône Penhaligon's, Atelier Cologne, By Kilian

Nové niche vône Penhaligon’s, Atelier Cologne, By Kilian

1. Penhaligon´s Bayolea

Citrusový aromatický pánsky parfum Penhaligon’s Bayolea vyzerá na prvý pohľad trošku vintage, no nenechajte sa zmiasť obalom. Táto toaletná voda vonia od začiatku až do konca moderne, mladistvo a chic. Prirovnala by som ju k vôni čerstvo vypraných a vyžehlených košieľ. Najvýraznejším elementom vône je citrónová tráva z úvodu. Dáva citrusový nádych, ale sú to falošné citrusy a ani trošku nie je spojencom pomaranču. Spolu s pačuli vytvára silný dojem zelene a nápomocnú ruku podáva čiernemu koreniu, levanduli a drevitým tónom. Prvé momenty bude Bayolea veľmi ostrá drevitá, ku koncu aj trošku zosladne a ucítite ambru. Akému mužovi sa hodí? Chce to sčítaného muža, ktorý sa vyzná. Jeho charizma, múdrosť a vôňa budú k nemu lákať dámy a dostane tisícky komplimentov.

2. Atelier Cologne Vetiver Fatal

Táto niche značka je plne zasvätená kolínskym vodám. Kto by si myslel, že drevitá aromatická kolínska voda Vetiver Fatal nebude dosť silná a trvácna, tu by ostal  padnutou sánkou. Vydrží dlhšie než mnohé parfumované vody a ponúka nový pohľad na vetiver. Tento vetiver vonia sirupovito po slivke a citrusoch a predstavte si, pasuje to spolu. To ešte nie sú popučené slivky s cukrom, ktoré by uvoľňovali priveľa sladkosti. Keď vdychujem tóny tejto niche vône, v duchu vidím usilovných ľudí, ako chystajú suroviny na miešaný lekvár. Vo vzduchu cítiť vôňu dreva a zelene, ktorá sa prelína s ovocím, ktoré cestou zbierajú a hádžu do košíkov. Už je dosť sviežo vonku a dobre sa dýcha. Ideálny čas na slivky. Z úzadia sa šíri aj dym z pod kotlíka (oud), v ktorom budú lekvár variť. Atelier Cologne Vetiver Fatal = geniálna kompozícia na celoročné nosenie, ktorú si zamilujú muži i ženy.

Niche vône od značky By Kilian

Kovový vŕšok, ťažké sklo, flakóny parfumov niche značky By Kilian sa javia ako minimalistické a klasické, kým neuvidíte ich pekný bok zdobený zaujímavými ornamentmi. Keď sa zakladateľa pýtali, aká je jeho filozofia, Kilian Hennessy povedal: „Parfum musí byť v prvom rade príbeh a až potom nejaká harmónická záležitosť pre čuch. Aj režisér / scenárista si najskôr napíše nejaký scenár a až potom začne produkciu filmu a to je presne cesta, akou som sa pustil pri vytváraní parfumov.“ Takáto cesta vzniku niche vône sa môže zdať dlhšia, ale jeho parfumy rozhodne majú čosi do seba a tá snaha, ktorú do vývoja každej jednej niche vône vkladá, sa prejavuje aj na výslednej kvalite parfum By Kilian. Predstavím tri z nich.

3. By Kilian In the City of Sin

Anjelsky nevinný biely flakón In the City of Sin ukrýva hriešne dobrú vôňu pre dámy a prináša ilúziu večného zatratenia, pretože sa ním budete chcieť nastriekať od hlavy po päty. Je to síce kvetinovo – ovocná a gurmánska vôňa, no najskôr apekne pošteklí Váš nos, pretože hneď v úvode ucítite korenie a kardamóm. Aby ten korenistý úvod nehromžil ako nervózny režisér, máme tu slivku v dosť dobrej kombinácii s ružou. Nikdy by som nepovedala, že sa budú k sebe takto mať. Keď sa vzájomne prepoja, z režiséra prejde naša pozornosť na zvodnú herečku, ktorá si nepozorovane odskočila na prestávku a práve do seba tlačí nejaký ovocný krémový zákusok. Už vieme, prečo nadával (smiech). Ona sa tvári previnilo, ale nebojí sa. Vie, že jej korenistá vôňa s prímesou sladkosti kadidla a zmyselného pačuli ho nenechá dlho zachmúreného. Tento parfum možno nepôsobí ako nejaký hriech, no je to bezpečná kombinácia tónov na hocijaký deň či noc v roku. Podobne ako Atelier Cologne Vetiver Fatale, ktorú mi čiastočne pripomenula.

4. By Kilian Smoke for the Soul

Smoke for the Soul je veľmi originálna a korenistá drevitá – aromatická vôňa. Originálna v tom zmysle, že to nie je žiadne klasické korenie, na ktoré sme zvyknutí. Márne premýšľam, ako ju popísať. Vybavuje sa mi dym, veľa dymu. Ak by ju mal na sebe Martin cváľajúci na bielom koni, každý by sa vykašľal na koňa a všetci by riešili Martina a jeho vôňu. Vôňa odštartuje svoje turné akordom grapefruitu a eukalyptu, no na rozdiel od bežných vôní, tento citrusový tón budete cítiť veľmi dlho a nevyšumí do pár minút. A nepripomína žiadnu lekárenskú mastičku, žiadne obavy. Keď sa objaví tabak v celej svojej čerstvosti a ľahkosti, ešte stále bude toto kombo živé a preto ani tabak nepôsobí dusivo ako zapálená fajka starého otca. Dokonca ako konope neukáže svoju obávanú tvár. Musím zdôrazniť, že hoci by ste túto vôňu podľa zložiek zatriedili medzi ťažké, vôbec nie je ťažká. Bylinkovo voňajúci kardamóm bráni akejkoľvek temnote a pochmúrnosti tohto dymu. Unisex parfum Smoke for the Soul neštípe v nose ako dym od bezohľadného fajčiara. Je to dym z vonnej tyčinky a radi si ho vychutnáte opakovane.

5. By Kilian Sweet Redemption

Unisex parfum Sweet Redemptions sa otvára zmesou pomarančových kvetov a vanilky. Nie je to ale veľmi presladený úvod, pretože vôňa dostala hĺbku od opoponaxu a benzoínu. Všetky tri ingrediencie obsahujú vanilín, preto je vanilka dominantou tejto vône i keď sa dá každý z tónov bez problémov spoznať. Ako beží čas, vanilkovo – kvetinová kombinácia dáva život aj dymu kadidla i myrhy a jemne sladne, ale nikdy nebude až príliš sladká, pretože tóny týchto živíc tomu predchádzajú. Sweet Redemption by som prirovnala k vanilkovému extraktu. Že nie je sladký ale horký, zistíte, až keď dáte kvapku na jazyk a on rozvinie svoje chute. Je to delikátna a optimistická vôňa, ktorá sa drží pekne pri koži a nikdy nezaplní priestor. Namiesto nejakého vyskakovania do výšin bude táto orientálno – kvetinová kráska po celý čas jemne sladká, krémová a trošku aj matná, taká púdrová.

Páčia sa Vám tieto niche vône a chcete si pozrieť aj iné? Navštívte Elnino.sk a sekciu Niche vône.

Niche vône sú ako ručne vyrábané exkluzívne doplnky, ktoré doplnia Váš štýl a ktoré zoženiete len vo vybraných butikoch a v limitovaných množstvách. Je vysoko nepravdepodobné, že by ich vlastnil čo len jeden Váš známy. Jedine, že by ste chceli niekomu poradiť a zdieľali tento článok. Potom by ich možno zopár ľudí malo. (smiech)

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This