Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 24.11.2016 v Novinky, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Nové pánske parfumy s vôňou korenia

Nové pánske parfumy s vôňou korenia

Ako sa blíži koniec roka 2016, módne domy sa predháňajú s novinkami. Nuž pozrime sa, akí pikantní fešáci stihli túto jeseň doraziť na predajné pulty. Nové pánske parfumy s hrejivým korením sú tu.

Nové pánske parfumy, ktoré nás nenechajú chladnými

Posledné týždne som na tomto mieste predstavovala prevažne dámske vône. Aby bola spravodlivosť, zaujímavé a úplne nové pánske parfumy z ponuky noviniek vyberám i pre Vás, milí páni. Nech sa páči, novinky od značiek Diesel, Guess, Paco Rabanne, Jil Sander a David Beckham Vám ponúknu vo svojom úvode poriadny korenistý nábeh a rozprúdia krv v žilách.

Diesel Bad

Nový parfum Diesel Bad sľubuje efekt zlého chlapca a exkluzívny tón kaviáru. Z predstavy drsného chlapa v koženom saku, ktoré vonia surovou kožou a pižmom by veru nejednej dámy zovrela krv. Čo dokáže Bad? Budem úprimná. Zabudnite na kaviár. Je pravda, že vyvažuje sladkosť tabaku a v kompozícii tak zacítim jeho čokoládovo-vanilkové nuansy len veľmi okrajovo, no nedáva parfumu takú údernosť. Vôňa kože tohto krásavca (myslím samozrejme parfum, nie obal), hoc neprítomná v podobe tónu, je moderná a nie až taká silná na to, že ide o zlého chlapca. Ani revolučná. Veľa ľudí by vôňu pre sladko-pikantný kardamóm, šalviu a bergamot prirovnalo k množstvu iných. Nové pánske parfumy od roku 2010 väčšinou vsádzajú na podobné osvedčené kombinácie v úvode a tento sa po rozvinutí mení v drevito – aromatickú vôňu, ktorá síce nezaniká popri iných novinkách, ale zaslúžila by si „viac koní pod kapotou“. Nemôžem však povedať, že by ma novinka vyslovene sklamala. Na moderné zloženie, mladistvé vyžarovanie a výdrž Diesel Bad sa nedá povedať jediného krivého slova.

Guess Dare

Minulý rok značka Guess priniesla až dve dámske vône do edície Dare, no nové pánske parfumy stále nikde. Až teraz. Novinka pre pánov Guess Dare už od začiatku vyžaruje to, čo by ste čakali od vône, v ktorej názve je slovo „trúfalosť“ Guličky korenia kombinované s príjemnou vôňou borievky a dreva sľubujú mužnosť, silu, slobodu muža žijúceho v divokej prírode. Jazmín, kašmírové drevo a pelargónia nie sú veľmi dominantné tóny, no dopĺňajú nám základ i úvod vône o ďalšie mužné prvky. Záver tejto kompozície patrí opäť drevu, pižmu a pačuli. Tento štýl drevito – korenistej vône sa nedá nazvať ani hrejivým, ale ani vyslovene chladným. Vôňa Guess Dare taktiež nepatrí k tým, ktoré silou prebijú všetky nové pánske parfumy z tejto sezóny, ale má skvelú výdrž, je univerzálna, dobre nositeľná do práce i na voľný čas a pozrite aj jej cenu. Za tak nízku cenu získavate skvelú kvalitu.

Paco Rabanne Black XS Los Angeles

Tento rok je na novinky Paco Rabanne bohatý. Nedávno som Vám predstavovala nové pánske parfumy i dámske vône v miliónovej edícii, novinkou bola aj edícia Aqua a v nej vône Olympea a nový Invictus. Novinka Black XS Los Angeles je v poradí už šiestou a vidieť, že má vo svojej kompozícii DNA pôvodnej Black XS vôňu. Minimálne pre svoj výrazný tón škorice a sladkosť vzdialene stále pripomína pikantný život rock’n’rollovej hviezdy priamo v kolíske tejto muziky – v Los Angeles. Aj rocker je však len obyčajný muž, ktorý má popri povinnosti byť na koncertných šnúrach aj úplne bežné úlohy v živote. Táto limitovaná edícia je teda výrazne ľahšia, akoby chcela pánom umožniť bezproblémové výjazdy do mesta a poskytnúť parfum na bežné nosenie. Ak teda milujete sladšie parfumy a chcete orientálnu – drevitú vôňu, v ktorej so sladkosťou bojuje šťavnatý pomaranč a šalvia, toto môže byť ona.

Jil Sander Strictly Night

The Beat. To bola pánska vôňa, na ktorú som si okamžite spomenula po ovoňaní novinky Jil Sander Strictly Night. Je tu ale jeden podstatný rozdiel medzi nimi. Burberry The Beat predstavuje bandu šarvancov. Čerstvých maturantov, ktorí sa v sakách snažia vyzerať dospelo, ale stále v nich vidíte chlapcov. Strictly Night preskočila prvé roky po škole, prvé pracovné pohovory, randenie s dievčatami a odrazu je pred Vami chlap, pred ktorým sa črtá sľubná kariéra. Žiadne svieže citrusy ani citrusový muškát. To nie je zelenáč. Pikantný korenistý úvod, elegantné púdrové fialkové srdce a sexy vetiver v základe. Jednoduché až tak, že by drevito – korenistá Strictly Night mohla patriť k dress code nejakej spoločnosti, kde sa muži musia obliekať elegantne, aby pôsobili dôveryhodne. A funguje to na večierkoch vo vyššej spoločnosti, v ktorej sa oni pohybujú, i v pracovnom prostredí.

David Beckham Beyond Forever

Je tomu viac ako rok, čo som Vás v článku o parfumoch celebrít zoznámila s vôňou Beyond. Po úspechu tejto drevito – korenistej vône Beckhamovci predstavujú svetu jej ľahšiu aromatickú fougere sestru v svetlejšom flakóniku s rovnakým dizajnom. Tieto parfumy však majú podobný jedine základ, v ktorom pačuli prelína sa tónmi kože. Novinka Beyond Forever zavelila korenistým citrusom na ústup a ako správna fougere vôňa otvorila cestu papraďovitej zeleni a sviežemu bergamotu. Victoria Beckham by nedopustila, aby sa z parfumov vytratila elegancia a preto je najdominantnejším prvkom celej kompozície vetiver, ktorý krásne zladili s kvetom slamienky a fialky v srdci. Uvítala by som len dlhšiu výdrž tónov, ktorú žiaľ u tejto novej vône musím vyhodnotiť len ako priemernú. No na druhej strane, za takéto elegantné kombo by sa nemuseli hanbiť ani páni Giorgio Armani a Tom Ford a tá jeho cena je pochopiteľne niekde úplne inde. Stojí za vyskúšanie.

Pozrite si všetky nové pánske parfumy pre pánov a kliknite pre kompletnú ponuku

Nové pánske parfumy, o ktorých dnes bola reč, majú len jedinú spoločnú vlastnosť. V úvode Vás zahriali korením od výmyslu sveta a po krátkom zahrievacom kole sa všetky rozbehli iným smerom. Jedna bola orientálna, jedna fougere, ostatné prevažne drevité. Ktorá z nich bude Vaša?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This