Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 26.8.2015 v Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Nové parfumy do školskej lavice i pred ňu

Nové parfumy do školskej lavice i pred ňu

S príchodom nového školského roka potrebujeme svieži štart a nové parfumy samozrejme nesmú chýbať. Dnes Vám predstavím novinky od značiek Marc Jacobs, Armani, Stella McCartney a Carolina Herrera.

Nové parfumy pre študentov i vyučujúcich

Či už ste osoba, ktorá pred tabuľou skúša, alebo skúšajú Vás, nová vôňa sa Vám určite zíde. Veď je len málo ľudí, ktorí sa po dlhých letných dňoch tešia do školy. Chce to nejakú motiváciu, sľubný začiatok prvého školského dňa, pretože práve v tento deň si o Vás okolie tvorí úsudok. Potrebujete niečo, čo Vás ráno preberie, osvieži, navodí dobrú náladu, aby sa Vám vôbec chcelo vyjsť z postele. Nové parfumy by mohli byť skvelým štartom. Kvetinové novinky, ktoré som pre Vás vybrala z ponuky nových vôní parfumérie Elnino.sk, majú presne taký „wow efekt“. Niektoré nové parfumy obsahujú sladké ovocné tóny, iné citrusy či pralinkovo – vanilkové nuansy, z tejto ponuky si určite vyberie každý typ osobnosti.

Ako vyberať nové parfumy

Pamätajte na zlaté pravidlo, že všetkého veľa škodí. Nechcete svoje okolie udusiť. Vždy dávajte pozor na dávkovanie a koncentráciu. Do menších priestorov je vhodnejšia toaletná voda (EdT), parfumovaná voda (EdP) so svojou vyššou koncentráciou lepšie zapadne do veľkých prednáškových miestností.

nové parfumy pre dámy od značiek Marc Jacobs, Armani, Stella McCartney a pánsky parfum Carolina Herrera, všetky dostupné v obchode Elnino.sk

Nové parfumy pre dámy od značiek Marc Jacobs, Armani, Stella McCartney a pánsky parfum Carolina Herrera

1. Marc Jacobs Daisy Sorbet EdT

Značka Marc Jacobs tento rok priniesla niekoľko noviniek a všetky nové parfumy majú mená odvodené od najslávnejšej vône Daisy. Táto nadčasová vôňa si našla na svete obrovské množstvo fanúšikov a kvetinovo – ovocný parfum Daisy Sorbet preberá štafetu. Richard Herpin, tvorca vône, sa snažil pôvodný koncept odľahčiť a vytiahnuť na povrch nie drevitý podtón vône, ale ovocie. Hruška, grapefruit, marakuja z úvodu vône však nebude dominantou. Ovocné tóny prepožičali vôni sladkosť a úvodnú sviežosť. Ako vo všetkých vôňach z tejto série, hlavnú rolu hrajú kvety. Ostal osvedčený jazmín, ponechaná bola i fialka, akurát ju pohltil pižmovodrevitý základ. Už nie je v srdci parfumu. Novinkou je kvet vistérie so svojou špecifickou vôňou podobnou orgovánu a vždy príjemná konvalinka. Ak ste študentka, nehrozí, aby sa na Vás skrz túto vôňu niekto škaredo pozeral. Vôňa Marc Jacobs Daisy Sorbet tak pôsobí kultivovane, elegantne, čisto, nekomplikovane a nekonfliktne. Ideme mať teplé babie leto, takže Daisy Sorbet by mohla byť jasná voľba pre každú milovníčku sviežich vôní a slniečka.

2. Giorgio Armani Emporio Diamonds Violet Edp

Nové parfumy Giorgio Armani z radu Emporio Diamonds vždy vedia prekvapiť. Výnimkou nie je ani parfum voňajúci po fialkách Emporio Diamonds Violet. Nečakajte fialku, akou voňajú babičky a zrelé ženy. Táto fialka Vás „nepopráši“ dusivým púdrom ako nejaký parfum z bohvie ktorého storočia. Je to najmladistvejšia a najsviežejšia fialka, akú som kedy videla. Azda ide o prvú jarnú fialku, ktorej kvet postriebrila ranná rosa, v tomto prípade šťava z liči a lúče zubatého slniečka uvoľňujú tú krásnu vôňu do vzduchu. Vôňa teda začína veľmi sviežo a kvetinkovo. Po chvíľke zosladne a naberá teplo. To sa už prejavuje účinok sladkej maliny a základu, z ktorého sa derie na povrch pralinkový tón jemne prikrášlený vanilkou a pačuli. Je to gurmánsky aspekt vône Emporio Diamonds Violet, ktorá sa radí do rodinky kvetinovo – ovocných gurmánskych parfumov. Zloženie taktiež uvádza marakuju a kvet ruže, no tieto tóny som ja osobne nedokázala v kompozícii identifikovať. Určite je však exotická, teplá, sladká a má primeranú silu. Emporio Diamonds Violet sa hodí aj ako vôňa na večer.

3. Stella McCartney Stella toaletná voda

Sláva ružovej vône Stella z roku 2003 navrhnutej slávnou dcérou Paula McCartneyho zrejme nikdy nevyhasne. Pravá, nefalšovaná vôňa ruží a moderný štýl okamžite prezrádzajú, že od svojej staršej sestry neodbehla príliš ďaleko. Sviežu ružičku, zeleňou voňajúcu pivonku a teplý ambrový základ dodávajúci hĺbku vyvážila vyššia dávka sviežosti citrusov a tón frézie. Stále je to tá Stella, akú som poznala, akurát jej trvá o čosi dlhšie, než sa rozvonia. Rozvíja sa pomaly ako ružový púčik. Musíte si trošku počkať. No zato má solídnu výdrž. Na oblečení som ju cítila aj na ďalší deň. Tento rok priniesol viaceré nové parfumy s vôňou ruží (o ďalších sa dočítate v článku Ako trpezlivosť ružové parfumy priniesla) a tento kvetinový parfum rozhodne patrí k tým vydareným.

4. Marc Jacobs Daisy Dream Forever EdP

Aj táto vôňa z edície Daisy je pokusom o iné vnímanie kvetinových tónov. Ak by som Vám mala poskytnúť jasnejšiu predstavu, v čom sa líšia, poviem, že originálna vôňa Daisy vníma kvet z pohľadu včielky – sladký nektár, peľ z kvetov a zelené lístočky, na ktoré si včielka sadne počas hostiny. Daisy Sorbet je perspektíva plachej mladej srnky. Srnka vníma pestrú paletku tónov, sviežosť a sladké ovocie, ktorým by sa osviežila. Daisy Dream Forever predstavuje elegantnú labuť plávajúcu vo vode. Akvatický tón liči a hrušky doprevádzajú tóny šťavnatých černíc tak akurát do zobáčika. Opakuje sa tu motív vistérie a jazmínu, tentokrát však víťazí voda, čiže jasná prevaha ovocia a dreva, ktoré voda podmáčala, preto sa aj táto vôňa dosť podobá na originálnu vôňu Daisy. Aj v nej je drevo cítiť. Daisy Dream Forever je ako splnený sen o elegancii, no nie ťažkopádnej. Vôňa má mladistvý elán, veselosť, jemnosť a čistotu tak typickú pre celý rad. Charakter snívania medzi rozkvitnutými kvetmi pod modrou oblohou, ktoré pripomína nádherný flakón, je už len bonus. Túto kvetinovo – ovocnú vôňu si zamilujete. Bude Vám stále pripomínať letné prázdniny a dovolenku.

5. pánska vôňa Carolina Herrera CH Men Prive EdT

Rad CH sa rozrastá o nové parfumy a prichádza nová verzia vône CH Men. Azda by som hneď na začiatok podotkla, že pánska novinka Carolina Herrera CH Men Prive patrí do rúk skôr profesorovi než študentovi. Je to silná vôňa, s ktorou si muž okamžite získa rešpekt a pozornosť. A je dosť možné, že sa doňho zbláznia všetky študentky, ale tak to už býva, nie? Vôňa CH Men Prive odhaľuje vzrušujúci mužský svet, kde sa snúbi  elegancia, luxus a vášeň pre vec, ktorej sa muž venuje. A toto funguje na všetky ženy. Pod vrchnými tónmi whiskey, grapefruitu a pomela rafinovane fúzujú mocné tóny kože s drevom a k sladkosti prispel najmä benzoín s tonkovými bôbmi. Svieži úvod presmeruje všetku pozornosť ku srdcu, ktoré sa inak ako klasikou ani nedá nazvať. Na bylinkách ako šalvia, levanduľa, tymián okorenených kardamómom naozaj nemôže byť nič zlého. Výsledný drevitý aromatický mix Vás ohromí dokonalou súhrou všetkých tónov, ktoré vytvoria prirodzene vzrušujúci a veľmi sexy koktail, ktorému sa ťažko odoláva a ktorý odoláva času. Vôňa má vynikajúcu výdrž, dá sa nosiť na jeseň, v zime a určite s ňou nezostanete v kúte ani na večierku. Ak sa necítite na zvádzanie, tak ju radšej neskúšajte, pretože Carolina Herrera CH Men Prive je magnet na ženy.

Páčia sa Vám tieto nové parfumy? Ešte viac nových vôní nájdete na Elnino.sk. Kliknite a pozrite si ponuku.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This