Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 3.11.2015 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

November žehná exkluzívnym parfumom

November žehná exkluzívnym parfumom

Jedenásty mesiac v roku – november – je mesiacom parfumov. Ak sa Vám v mesiaci kníh nechcelo čítať, zapáľte si sviečku a nechajte sa unášať do krajiny fantázie exkluzívnou niche vôňou.

November vo veľkom štýle

Mesiac november začal množstvom svetiel a tichou spomienkou na tých, čo už nie sú medzi nami. Aby sme však stále nesmútili, dajme sviečke novú čestnú úlohu. Najlepšie sa predsa fantazíruje pri jej svetle. Je to romantika a keby ste chceli, môže byť aj niečo viac. Ak chcete muža svojho srdca očariť, zapáľte si vanilkovú vonnú sviečku a zlaďte s ňou aj vôňu svojho tela. Tento krásny tón nenechá žiadneho muža chladným. Vanilka lahodí zmyslom, prebúdza fantáziu a otvára obzory. Ani my sme do duelu zámerne nepostavili dve obyčajné vône, ale rovno exkluzívne niche parfumy. S takouto vôňou muž pristane na každý Váš návrh a november bude nielen mesiacom vône, ale tiež mesiacom svetla nádeje na krásne vzťahy plné nehy.

L´Artisan Parfumeur L´Eau d´Ambre Extreme

November je bezkonkurenčne najchladnejším mesiacom jesene. Mrazivý chlad sa vkráda už do takmer každého rána, všetko je postriebrené a v tom chlade človek sotva niečo cíti. Pravda okrem výraznej vône dreva a jeho živíc, vône dymu, ktorý stúpa z komínov a sladkých i korenistých vôní šíriacich sa z domácností, kde sa niečo pečie či varí. A tu nadišiel čas presne na takú vôňu, ako je L´Artisan Parfumeur L´Eau d´Ambre Extreme.

Teplý orient na chladný november - L´Artisan Parfumeur L´Eau d´Ambre Extreme

Teplý orient na chladný november – L´Artisan Parfumeur L´Eau d´Ambre Extreme

Dámsky parfum L´Eau d´Ambre Extreme od značky L´Artisan Parfumeur je presne tým, čo si november žiada a po čom srdce vonku v zime i vo vnútri v teple piští. Je to trošku korenistejšia, hlbšia a údernejšia vôňa než pôvodná vôňa L´Eau d´Ambre, ak ju poznáte. Tento novší parfum sa viac hodí na jeseň a každý si ho predstaví tam, kde sa dobre cíti. Vonku sa za Vami i okolo Vás bude vlniť ako teplý šál, vo vnútri sa bude plaziť a lákať k zblíženiu. Či už sa vyberiete na prechádzku, alebo usadnete k stolu a budete si štebotať pri plamienku sviečky a dreve praskajúcom v kozube, sotva by ste našli vôňu vhodnejšiu na chladný jesenný večer.

L´Eau d´Ambre Extreme je ambrová orientálna korenistá zmes, ktorá sa začína suchými tónmi korenia, ktoré trošku udrie do nosa, no postupne sa naladí do hladkej orientálnej atmosféry plnej ambry a príjemného krémového vanilkového podtónu. Aj svojou farbou parfum pripomína ambrovú živicu, no na niekoho pokožke sa môže vyvinúť aj do karamelovej vône. Táto ambra však aj napriek začiatku nemá nič z korenistej pikantnosti. Je tlmená, pôsobí mäkko, sladko a teplo ako dym, z ktorého väčšina ostrosti unikla komínom a ostáva len čosi sladké a príjemné, čoho sa nikdy neviete nabažiť. Ten úvod má však taký mrštný a môže niekoho prekvapiť. Ale nebojte, nie je to žiadna veterná smršť, ale slušná a mierne záhadná vôňa, v ktorej hlbinách sa muž úplne stratí a celý večer bude patriť Vám. Jej čaro navodí v miestnosti, kde sa s ňou ocitnete krásnu a dôvernú atmosféru.

Van Cleef & Arpels Collection Collection Extraordinaire Orchidee Vanille

Viac by sa Vám hodila vôňa univerzálna, ktorú by ste mohli nosiť cez deň a večer s ňou usadnúť k stolu? Potom musíte jednoznačne vyskúšať dámsku vôňu Orchidee Vanille od značky Van Cleef & Arpels Collection.  Táto vôňa patrí do kolekcie Collection Extraordinaire a hoci niekomu príde gurmánska, jej príjemné kvetinové tóny ju odlišujú klasických orientálnych – vanilkových vôní. Je to parfum kvetinový.

November a kvety - Van Cleef & Arpels Collection Collection Extraordinaire Orchidee Vanille

November a kvety – Van Cleef & Arpels Collection Collection Extraordinaire Orchidee Vanille

Jemná vlna, jesenné lístie na zemi a skoro všetko už vo farbe žltého zlata. Aj taký vie byť november. November je známym mesiacom kontrastov. Keď sa pozriete na to lístie a zubaté slniečko, máte pocit, že je teplo a potom slniečko zájde, obloha potemnie, vyjdete vonku a strasie Vás od zimy. Aj  Orchidee Vanille je kontrastný dámsky parfum. Je hrou tmy a svetla. Už na prvý dojem pôsobí, že je ťažký ako tá tma, no po chvíli zistíte, že je vlastne príjemný ako to zbytkové teplo slnka.

Kvety nájdete v každej fáze vône (úvod – ruže, srdce – fialky, základ – orchidea), nie sú však znateľné po celý čas. Váž zážitok z vône bude ako prechádzka ulicou, keď sa blížite v pasáži s obchodmi, cukrárňami a kaviarňami ku kvetinárstvu. Až keď podídete k dverám, až potom si uvedomíte, že ich cítite a ostanete v úžase, ako krásne sa vône sladkostí prepojili s kvetinovým buketom. Vôňa Orchidee Vanille má ale po celý čas mandľovú textúru a tóny čokolády. Teda ja by som ich skôr nazvala kakaové, lebo spolu s vanilkou pôsobia skôr púdrovo a nepripomínajú pralinky ani žiadnu praženú gurmánsku pochutinu. Aj s takouto výbavou mi vôňa stále pripomína niečo sladké a jedlé, ale nie presladené. Je to láska, no nie živočíšna láska na zožratie. Orchidee Vanille je perfektná, pižmová, romantická láska so sladkou vôňou púdru ako dotykom elegancie na denné i večerné nosenie. Ak by aj muž nebol dvakrát romantický, tak za týmto vanilkovým chvostíkom by kráčal za Vami a verte tomu, že by vošiel aj do toho kvetinárstva, aby Vám kúpil kvietok.

Ak sa chystáte spríjemniť si mesiac november nejakou peknou vôňou, pouvažujte o niečom, čo má naozaj prvky exkluzivity. Úplne ideálne sú niche parfumy. Takéto vône totiž nenájdete na každom rohu. Ja byť tými mužmi, bola by to pre mňa česť kráčať vo Vašom voňavom obláčiku.

Zaujímajú Vás niche parfumy? Potom si určite s radosťou prečítate tieto ďalšie články:

Ak sa Vám články páčia, neváhajte ich zdieľať aj so svojimi priateľmi.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This