Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 4.5.2016 v Dámske vône, Novinky, Vône | Bez komentárov

Novinka Givenchy vo Vás prebudí nezbedné dievča

Novinka Givenchy vo Vás prebudí nezbedné dievča

Len nedávno sme sa rozplývali nad krásou vône Live Irresistible a dnes naše srdcia dobýva ďalšia novinka Givenchy. Nová toaletná voda Live Irressistible je veselá. Ktoré vlastnosti zdieľa so staršou sestrou?

Live Irresistible alebo Very Irresistible?

Táto otázka je na mieste. Vieme, že predstavitelia značky Givenchy sa veľmi radi pohrávajú s myšlienkou o neodolateľnosti ženy. Za tie roky som už napočítala celkom 28 prírastkov.

Very Irresistible a Live Irresistible sú dve samostatné kolekcie vychádzajúce z konkrétnej predstavy toho, čomu dámy neodolajú. Každá novinka Givenchy s prívlastkom „Irresistible“ má určitý zámer. V predstave figurujú kvety ruže, pivonky i šťavnaté červené ovocie. Nezabudnime ani na primeranú dávku korenia, lebo bez neho by vôňa nedokázala stúpať do nebeských výšin a vysielať signály. Práve korenie dáva ovociu a kvetom nový, svieži rozmer.

Každá kolekcia však prezentuje neodolateľnosť inak. Very Irresistible je určená pre šarmantné dámy, ktoré sa pohybujú pomaly, ladne, usmievajú sa, sú nežné a romantické. V každom flakóniku čakajte kyticu nežných kvetov a toho ostatného len primerane. Live Irresistible sa naopak sústredí na dámy v pohybe a ich sympatický zjav charakteristický večným optimizmom. Neusmievajú sa na niekoho a pre niečo, ony sú proste také a nepotrebujú dôvod k veselosti a nezbednosti. Dominantou Live Irressistible je energické ovocie, ktoré každého ihneď dostane do nálady a možno i do pohybu. Kde sa koná párty, tam sa tieto vône perfektne hodia. Najlepšie kolekciu i novinku vystihuje toto video.

Novinka Givenchy a jej prechodkyňa

Porovnajme sestry Live Irresistible navzájom a dospejeme k zaujímavému výsledku. Čerstvá novinka Givenchy, ktorou je toaletná voda, sa ukazuje ako dokonalý príklad toho, čo si ľudia často o koncentrácii vôní myslia a v čom sa veľmi mýlia. Nie každá parfumovaná a toaletná voda sa líšia len v koncentrácii. To, že novinka Givenchy patrí do tej istej rodiny kvetinovo – ovocných vôní, z nej ešte nerobí dvojičku či mladšiu sestru, ktorá tej staršej akoby z oka vypadla. Má inú osobnosť.

Parfumovaná voda Live Irresistible

Parfumovaná voda prišla v roku 2015, čiže vlani. Vôňa sa mi zdá na prvotný nástrek pomerne ťažká. Nie každý sa vie preniesť cez jej ostré tóny ovocia. Pripomínajú nejakú živicu. Nebolí z nich hlava, nie sú veľmi (alebo lepšie povedané takmer vôbec) sladké, no predsa sa len prejavujú hlučne. Ananás, ktorý ucítite, sa veľmi neponáša na ananás známy z iných ovocných vôní (napr. Escada). Ani citrusy. Viete, že ide ovocie, no nemá práve tú charakteristickú sirupovú sladkú vôňu, ale je v ňom aj čosi drevité a zelené, ako keby ho niekto zabudol olúpať a odstrániť zelené listy. Ozýva sa aj ambra, ktorá dáva úvodu potrebné teplo, ale prvé minúty boli pre mňa skutočne rozpačité.

Až po reštarte od tónov korenia začne vôňa s Vami flirtovať. Zvláštny efekt ananásu ustupuje a mení sa v niečo ďaleko ďaleko príjemnejšie. Vôňa asi potrebovala len vycítiť teplo kože, aby sa rozvinula v mladistvú a púdrovú vôňu ruží. A ono je to celkom logické. Ruža Live Irrestistible EDP ako zrelá dáma nie je hlúpa a nebude otvára svoj kalich, keď prší. Kompozícia začne ukazovať svoju hĺbku, keď to uzná za vhodné. S postupom času sa rozvíja kvet a vôňa sa mení na krémovú. Už cítim aj pralinkový závan a vanilku ako ľahkú gurmánsku stopu, ktorá otočí hlavy Vašim smerom, ale nemá hlavné slovo. Stále je tu spomínaná ruža. To je prekvapujúci zvrat, ktorý Vám dá chuť žiť, baviť sa a presne tak by som vôňu aj chápala. Live Irrestistible EDP má srdce romantickej dámy, ktorá si želá slniečko a hoci oblakom sa rozkazovať nedá, každý muž jej znesie hoci i modré z neba, len aby sa naňho usmiala a ukázala, aká vie byť. A keď sa usmeje i rozšantí, stojí to za to. Tak ako sa mi úvod Live Irrestistible EDP nepáčil, tak som milovala tie ďalšie momenty.

Novinka Givenchy – toaletná voda Live Irresistible

Mladšia sestra a novinka Live Irresistible EdT sa správa úplne inak. Nemá pre Vás nachystané žiadne prekvapivé zvraty. Naopak, ja som sa do nej zamilovala hneď. Od momentu, ako som ovoňala vrchnáčik, ako som ju nastriekala na papierik, na zápästie a tešila ma do posledného okamihu. Už druhý deň som nevedela dočkať chvíle, kedy kúpim celý flakónik a budem ju vlastniť.

Novinka Givenchy - toaletná voda Live Irresistible

Novinka Givenchy – toaletná voda Live Irresistible

Pre mňa je Live Irresistible EdT istota ako vrecúško ovocného čaju. Čo je napísané na obale, to aj dostanem. Po prvom kontakte s teplou pokožkou sa začína uvoľňovať očarujúca vôňa malín, červených bobúľ (cítim aj ríbezle a brusnice) a ananásu, no nie toho zeleného. Táto novinka Givenchy poistila ovocnú sladkosť hruškou. Ibaže ja nemám rada multivitamínový džús bez osvieženia a zaujímavej príchute, preto vítam v tejto kompozícii aj guľôčky čierneho korenia. Kompozícia je sladká a ovocná, no má veľmi ďaleko od vyslovene sladkých ovocných vôní, ako má trebárs Nina Ricci (a moja obľúbená cukríková Les Delices de Nina). Live Irresistible EdT má povahu jemne pikantného koktailu, ktorý dáva koketným ženám príležitosť, pútať pozornosť mužov na ich pery a uvažovať nad bozkami, nie cukrová vata, pri ktorej začnú rozmýšľať, koľko má dáma rokov.

Táto novinka Givenchy právom patrí do rodiny Live Irresistible. Je síce mladšia vekovo i svojím hravým prejavom, no rozhodne nie detinská. Ani v daždi Vás nezahanbí. Bude jej všade plno, vo vlhkom vzduchu sa rozšantí ešte viac než v teple, ale nezahanbí Vás skákaním do kaluží ani hlučnosťou. Je primeraná pre dámy každého veku.

Korenie a pižmo sú veľmi dobrou dvojicou. Už sa osvedčili aj u vône Givenchy Hot Couture. Novinka Givenchy i jej staršia sestra sa vďaka nim tešia veľmi dobrej výdrži a veselému prejavu. Vône sa pekne uvoľňujú do vzduchu a želala by som si byť tým človekom, ktorý za mnou bude kráčať. Chcela by som vedieť, ako by som na ne zareagovala ako okoloidúci. Novinka je však na trhu krátko a ešte ju nevlastní veľa žien. Ani staršiu sestru som doposiaľ na nikom necítila. Zatiaľ si teda budem musieť vystačiť s vyjadrením priateľov, ktorí zhodne tvrdili, že sú obidve perfektné a že investovať do novej toaletnej vody bol dobrý nápad. Ak máte radi kvetinovo – ovocné parfumy, vrelo ich odporúčam.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This