Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 8.8.2016 v Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Novinka Hugo Boss či známa športovkyňa Burberry?

Novinka Hugo Boss či známa športovkyňa Burberry?

Koná sa ďalší ťažký duel a čerstvá novinka Hugo Boss Hugo Woman Extreme a stará známa športová vôňa Burberry Sport budú súťažiť. Výhrou im však nebude zlatá olympijská medaila, ale Vaše srdce.

Športový párik Burberry Sport

V roku 2010 priniesla značka Burberry k už existujúcej športovej kolekcii oblečenia, okuliarov, tašiek a iných doplnkov niečo špeciálne. Medzi elegantnými a istým spôsobom rebelskými vôňami na policiach parfumérií si urobila miesto nová športová edícia. Párik dynamických, živých a energických vôní Burberry Sport for MenBurberry Sport for Women, ktorý sa inšpiroval pohybom v krásnej britskej prírode.

Pánska a dámska toaletná voda Burberry Sport

Pánska a dámska toaletná voda Burberry Sport

Aby bolo jasné, že sú to športovci telom i dušou, športovú tému podporili použité materiály. Duše parfumovej dvojky – kompozície – sú ľahké, šťavnaté a plné slniečka. Telá – obaly – krvavo červených flakónov chránia vŕšky vyrobené z materiálu podobného gume s gravírovanými logami. Len chmatnúť do ruky a vyraziť napínavým zážitkom v ústrety, pretože športové vône Burberry patria medzi najlepšie Značkové a lacné parfumy plné adrenalínu. Nestoja celý majetok, no športovať s nimi je zábava. Sú motiváciou.

Dámska a pánska novinka Hugo Boss

Aj keď sa v kampaniach niektorých vôní značky Hugo Boss objavili tváre známych športovcov, dámska vôňa Hugo z roku 1997 a pánska vôňa Hugo (z ktorých každá ďalšia novinka Hugo Boss Hugo vychádza) boli prezentované ako freestylové a nie športové vône. Ani tohtoročné novinky nie sú výnimkou.

Hugo Boss Hugo Woman Extreme

Dámska kvetinovo – ovocná vôňa Hugo Boss Hugo Woman Extreme je po dizajnovej stránke verná vlaňajšej novinke Hugo Boss Hugo Woman EdP (v článku Novinky vo voňavom svete parfumov). Flakón má rovnaké tvary, rovnaký font, zmenila sa len farba tekutiny vo vnútri. Nová vôňa má ružovkastú farbu.

Novinka Hugo Boss Hugo Woman Extreme

Novinka Hugo Boss Hugo Woman Extreme EdP

Čerstvá novinka Hugo Boss sa nedá považovať za silnejšiu, ako by sa mohlo zdať podľa prívlastku „Extreme“. Ja by som skôr povedala, že mi pripomína svieži máj, keď sa vo vzduchu vznáša vôňa rozkvitnutých kvetov ovocných stromov, ich sladký nektár, zeleň a láska je na každom kroku. Jej úvod je veľmi podobný ovocný a energický. Chýbajú tu len citrusy. Zelené nôty sú evidentné už v prvom momente, ale pôsobia veľmi harmonicky a nijako nerušia ten sladko-kyslý ovocný pôžitok z černice. Ako sa rozvíja srdce, ovocný pôžitok pretrváva. Sláva ovocia vybledne až v prítomnosti čierneho čaju a jazmínu, ktorý dá vôni sofistikovanosť. Základom parfumu je zmyselný osmantus (osmanthus) so zamatovým hladkým finišom. Vôňa tejto kvetiny pripomína vôňu pokožky čerstvo natretej marhuľovým telovým olejom a kvet nám svojou vôňou úplne nahradil drevitý základ i sladký slivkový tón z predošlej parfumovanej vody. Chýba tu tiež púdrový kosatec, ktorý ma ale v predošlej verzii trošku rušil, preto túto zmenu oceňujem.

Obidve parfumované vody sa podobajú minimálne vo svojej sladkosti a ovocnom dojme. Tohtoročná novinka Hugo Boss však dáva silu ovocným, kvetinovým a zeleným aspektom. Je sviežejšia a vnímam ju ako máličko ostrejšiu, ale tiež vyváženejšiu a čistejšiu – nie ako takú všehochuť.

Pánska vôňa Hugo Boss Hugo Extreme

Ani pánska novinka Hugo Boss Hugo Extreme svojim vzhľadom neodskočila od pôvodneho parfumu Hugo Boss Hugo. Čo ma na parfumoch Hugo baví, sú ich uzávery so závitom pripojené k hrdlu. Fľaštička vyzerá ako niečo, čo má niekoho zachrániť. Pre muža, ktorý nerád naháňa rozkotúľané vrchnáky, to akiste záchrana je. 🙂

Pánska vôňa Hugo Boss Hugo Extreme EdP

Pánska vôňa Hugo Boss Hugo Extreme EdP

Vôňa začína sviežo, zeleným jabĺčkom s veľmi dobrým pomerom sladkosti voči sviežosti. Je to prese ten štart, aký sa mi páči aj v dámskych parfumoch, len v pôvodnej verzii Hugo bolo jabĺčko rozriedené ďalšími bylinkami a tak sme boli svedkami niečoho všestranne zeleného. Novinka Hugo Boss Hugo Extreme všetku silu koncentrovala na jabĺčka s prímesou niečoho pikantného a zeleného, čo sa naplno prejaví až neskôr. Po pár minútach zisťujem, že sa vôňa vykryštalizovala do bylinkovej vône levandule a šalvie. Tu už prichádza na scénu aj jedľová živica a ja chápem, z čoho bola tá sviežosť a ostrosť. Ostrosti sa nebojte. Ako sa cédrovo – jedľový základ rozvíja, vôňa zjemnie. Tohtoročná verzia je definitívne menej ovocná, energickejšia a mužnejšia. Hoci má o čosi slabšiu výdrž, páči sa mi viac.

Burberry alebo novinka Hugo Boss?

S Hugo Boss Hugo Women Extreme je len a len na Vás, či budete naháňať loptu, lepší čas na dráhe, súperky, alebo budete naháňať chlapov. Hodí sa na každú príležitosť a v porovnaní s vôňou Burberry nejde o životabudič. Hugo Woman Extreme patrí do výbavy dámy, ktorú by ste ani nenazvali športovkyňou. Je to skrátka žena, ktorá už nepotrebuje žiadny stimulant, lebo ona samá je ako dynamo – vždy v pohybe a vždy veselá.

Novinka Hugo Boss Hugo Woman Extreme ukáže Vašu energiu, vyskúšajte ju.

Čo môže kvetinovo – drevitá a pižmová dáma Burberry Sport for Women – ponúknuť milovníčke športu? Nuž ja by som tvrdila, že tento parfum ani nie je nutne určený pre športové typy. Môže po ňom siahnuť i dáma sedavejšieho typu (ako ja), ktorá by len športovať chcela  a nevie sa k tomu dokopať. Burberry Sport for Women je zmesou sviežosti, sladkosti, tepla i chladu. Dajte si ju po aktivite a osvieži Vás. Dajte si ju ráno a vytiahne Vás z postele.

Osvedčená dámska vôňa Burberry Sport for Women Vás nabije energiou. Zistite cenu.

Ktorá vôňa vyhrá duel a dostane Váš hlas? Bude to čerstvá novinka Hugo Boss alebo športovkyňa Burberry?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This