Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 3.8.2016 v Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Novinky Hermes vyjadrujú začiatok i koniec

Novinky Hermes vyjadrujú začiatok i koniec

Nie som jediná, kto sa zaujíma o novinky Hermes. Tento módny dom patrí k vôbec najsledovanejším domom v parfumérskej brandži. Už sme si zvykli, že čo novinka, to unikát. Čo mysleli tým koncom?

Horúce novinky Hermes a koniec jednej éry

V úvode článku spomínam nové parfumy, no dnes to nebude len čisto o nich. Dve voňavé novinky Hermes, o ktorých dnes bude reč, symbolizujú koniec jednej a začiatok novej éry.

Tú hlavnú zmenu hľadajme hlavne v oblasti personálnej. Módny dom už minulý rok najal novú odborníčku, ktorá sa chopí kormidla, keď sa perfumér Jean-Claude Ellena rozhodne ukončiť svoju veľkolepú kariéru. Jean-Claude pracuje pre Hermes už 10 rokov a je to postarší pán. Raz určite príde ten deň, keď odíde, aby si užil zaslúžený dôchodok. Či už ten deň „D“ prišiel, to zatiaľ nevieme naisto, no až dve novinky Hermes v rade „Les Colognes“ naznačujú, že by to tak mohlo byť. Jean vytvoril len jednu vôňu.

Ani nová avizovaná kapitánka a tvorkyňa ten druhej vône však nie je v tomto odvetví žiadnym nováčikom. Je to Christine Nagel, ktorá už s Hermes spolupracuje dlhšie a ktorá má na rováši aj iné skvelé parfumy. Spomeňme napríklad parfum Jimmy Choo Flash London Club, Giorgio Armani Sì ,alebo ikonickú Versace Woman. Tento rok priniesla značke Hermes až dve novinky, no v ponuke nových parfumov je zatiaľ len jedna. Na tú druhú si budeme musieť na Slovensku ešte počkať.

Koniec éry a koniec kariéry teda podľa všetkého neznamená, že do tohto radu už nepribudnú žiadne parfumy. To by som Vám teraz predstavovala len jednu a nie rovno dve novinky Hermes, ktoré farebne i vôňou krásne pasujú medzi tie ostatné.

Pozrite celú ponuku parfumov značky Hermes

Kolínska voda Hermes Eau de Néroli Doré

V ďalšom prírastku v rodine kolínskych vôd –  Hermes Eau de Néroli Doré – dáva Jean-Claude Ellena plný hlas kvetom neroli, ktoré sú považované za mužský i ženský prvok. Princezná Nerola si ním zvykla navoňať rukavice, podľa nej sa aj volá. Neroli má ľahkú citrusovú a nahorklú vôňu. Spoľahlivo viete, že ide o citrusovník. Kvet horkého pomaranča sa totiž podobá na kvet klasického pomarančovníka, ktorý je taktiež výrazne citrusový. Ucítite dokonca aj stopu sladkého medového nektáru. Pôsobí to veľmi romantickým dojmom. Vďaka akcentom zelene (podobným petitgrain) a horkosti však nikdy nevystúpa do hlavy ako sladký pomarančovník. Jeho horkosť a aromatickosť dáva vôni silu a čistotu. Zrejme preto teraz dostal možnosť zapadnúť medzi novinky Hermes.

„Nakoľko sa v bežných parfumoch tón neroli vyskytuje len v malom množstve, teraz som ho použil veľa, aby som vykročil preč od ľúbivých a všedných vôní. „

– Jean-Claude Ellena

Vizuál novinky Hermes Eau de Néroli Doré EdC, zdroj: oficiálny web Hermes

Vizuál novinky Hermes Eau de Néroli Doré EdC, zdroj: oficiálny web Hermes

Aby Jean-Claude ešte umocnil tú čistotu a aromatickosť neroli, zmiešal kvet s esenciou zo samotných plodov horkého pomaranča a preplietol ich arómu s horko-sladkým šafranom. Vytvoril tak modernú unisex vôňu, no s príznačnou eleganciou a vznešenosťou typickou pre módny dom Hermes.

Jean-Claude sa na míle vzdialil od moderných svieženiek. Hermes Eau de Néroli Doré je síce citrusová, no výrazne teplá, aromatická korenistá a elegantná vôňa s výdržou, ktorá sa v mnohom odlišuje od priemerných citrusových kolínskych vôd. Jej výdrž (3 – 6 hodín) by som skôr priradila k o čosi koncentrovanejším toaletným vodám. Ak ju mám k niečomu prirovnať, tak mi napadá pomarančové mydlo a kúpeľňa plná horúcej pary. Mydlo síce nevonia sofistikovane, po umytí naň do pár minút zabudneme, no považujeme ho za niečo intímne, očisťujúce a tolerantné k pokožke. Uznajte, toto naozaj neurazí nikoho, veď čistota – pol života.

Zistite cenu novinky Hermes Eau de Néroli Doré.

Hermes Eau de Rhubarbe Ecarlate EdC

Navzdory skúposti módneho domu na slová popisujúce vône sa od Christine dozvedáme o druhej novinke, ktorou je kolínska voda Hermes Eau de Rhubarbe Ecarlate, vcelku dosť informácií. Dominantné postavenie vyhrala rebarbora. V parfumérstve i v potravinárstve sa dlho viedli diskusie, či je rebarbora ovocie alebo zelenina. Nakoniec ju zaradili k zelenine, no i tak jej vôňu pre lahodné jahodové a citrusové nuansy považujeme za ovocnú.

„Vždy som milovala dualitu rebarbory. Dualitu vizuálnu a čuchovú. Zelená farba sa premieňa na červenú. Začína kyslo a ostro, no potom jej vôňa zjemnie a stáva sa zamatovou.”

– Christine Nagel

Vizuál novinky Hermes Eau de Rhubarbe Ecarlate EdC, zdroj: oficiálny web Hermes

Vizuál novinky Hermes Eau de Rhubarbe Ecarlate EdC, zdroj: oficiálny web Hermes

Možno sa Vám pri zmienke o rebarbore a červenom ovocí vybaví pred očami rebarborový koláč od babičky. Môžem Vás ale uistiť, že to nebol zámer a že by ste sa zmýlili. Táto unisex vôňa nie gurmánska. Som si istá, že o vôňu kompótu alebo koláča by páni ani nezakopli. Táto novinka sa radí medzi zelené svieže parfumy a definuje ju práve ten príznačný zelený finiš.

Ako Christine Nagel dodáva, ostrosť a šťavnatosť rebarbory bolo potrebné zjemniť a zmäkčiť bielym pižmom. Ona totiž naozaj začína dosť ostro, mocne a viac než ovocie a sladkosti pripomína tú naozajstnú zeleno-červenú a hrubú stonku. Kyslú, až Vás z toho strasie. Po pár minútach zjemnie a už príliš nevyskakuje. Zdá sa mi, že cítim aj náznak nejakých kvetov a drevitosť stoniek.

Novinka má priemernú výdrž, no niekto by mi mohol aj oponovať. Nejde veľmi do vzduchu a nos si na ňu rýchlo zvykne. Ovocnými plodmi chcela Christine podtrhnúť len sviežosť vône a pižmo nám vytvorilo akýsi krém pre lepšie spojenie s pokožkou. Nie ťažký korpus ovocného koláča, ktorý by to ovocie priklincoval. To by Christine použila skôr tonkové bôby, pralinky alebo iný sladký materiál. Takže nie, Eau de Rhubarbe Ecarlate rozhodne nie je sladká. Pripomenie babičku, ale nie koláče, lebo rebarbora nie je úplne taká (viď článok Rebarbora a 5 vôní ako z babičkinej kuchyne). S koláčom sa Vám spojí len v prípade, že Vaša babka piekla koláče bez cukru. 🙂 Česť máme so skvelou osviežujúcou vôňou na jar a leto. Ak  milujete rebarboru, nie je čo váhať.

Zistite cenu novinky Hermes Eau de Rhubarbe Ecarlate

Z tejto dvojice ma viac nadchla vôňa neroli. Môžem však povedať, že obidve novinky Hermes sú veľmi zaujímavé a nedzi ľuďmi si poľahky nájdu svojich fanúšikov. Ja osobne nepoznám jedinú vôňu Hermes, ktorá by ma niečím neoslnila. Vyskúšajte a dáte mi za pravdu.

Zdroj úvodnej fotogragie: Philippejarrigeon.com (http://goo.gl/F6r6Le), Update: Elnino.sk

[Total: 1    Average: 5/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This