Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 13.5.2015 v Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Novinky na leto – horúce i studené

Novinky na leto – horúce i studené

Studené novinky by neboli za normálnych okolností zaujímavé, no voňavé novinky Issey Miyake, Prada, Dolce & Gabbana, DKNY sú iným prípadom. Chcete voňať sviežo ako málokto? Vyskúšajte!

Donna Karan a jej novinky pre dámy

Donna Karan vie, že jablká k ženám tak akosi patria a že vône DKNY v okrúhlych flakónoch sú celosvetovo najpredávanejšie. Už sme mali jabĺčka inšpirované mestami, moderným umením, jabĺčka cukríkové i so zákuskami. Tento rok Donna ostáva pri sladkostiach a svoju letnú edíciu Be Delicious rozširuje o nové letné parfumy inšpirované zmrzlinou, konkrétne sorbetmi. Pripravte sa na vlnu sviežosti.

Donna Karan a jej kolekcia DKNY Delicious Delights

Donna Karan a jej novinky v kolekcii jabĺčok – DKNY Delicious Delights

DKNY Delicious Delights Cool Swirl

Dámsky parfum DKNY Delicious Delights Cool Swirl je stimulujúca tropická zmes, ktorá ako jediná z trojice neobsahuje žiadne jablkové tóny a má v sebe minimum šťavnatého ovocia, no napriek tomu ju nazývajú kvetinovo-ovocnou, ako aj tie ostatné. Dominantnou zložkou parfumu Cool Swirl je sladká pistáciová zmrzlina posypaná kokosom, ktorej orieškovú vôňu vynikajúco doplnil heliotrop, kvietok voňajúci vanilkou a mandľami. Po rozležaní vône príde prekvapenie. Nie ovocím, ale decentnými kvetmi jazmínu a magnólie zavonia srdce novinky Cool Swirl. Nemajú však vyslovene omamnú vôňu, pretože niekto ich účinok skrotil a pridal inak sladkej vôni hĺbku. Sú to lístky fialky z úvodu a temná bodka z pačuli, ktoré sa zvykne pridávať k ovociu. Ak sú Vám blízke gurmánske vône, no žiadnu z nich ste nemohli nosiť kvôli tej sladkosti, tak táto vôňa by mohla byť Vaša favoriska, pretože patrí k tým umiernenejším. Asi tak umiernená ako vôňa La Vie Est Belle od Lancome.  Cool Swirl je ideálna letná vôňa na večerné posedenie s priateľmi pri poháriku vínka. Najmä u mužov s ňou okamžite získate pomyselné červené bodíky.

DKNY Delicious Delights Dreamsicle

Vôni Cool Swirl chýbali prvky ovocia, vôni DKNY Delicious Delights Dreamsicle pre zmenu chýbajú kvety. Povedala by som, že tento nápoj plný ovocia Vám nezavonia ako kvetinová záhradka, ale skôr ako niečo, čo by ste mohli hneď a zaraz zjesť. Má všetky vlastnosti čerstvo pripraveného smoothie. Táto letná vôňa je šumivá, šťavnatá, sladká, lahodná, skrátka mňam, ale nie studená. To by už nebolo ono. Najskôr sa zdá ako čučoriedkovo-malinová, no tieto tóny sú relatívne rýchlo vytlačené do úzadia sorbetom z marhule a broskyne. Čo ma na nej udivuje je to, že aj napriek takej silnej prevahe ovocia nepôsobí vyslovene detinsky. Farebné ovocie akoby prilákalo slnko, to si vo flakóne našlo svoj domov a láka všetkých  tvorov (rozumejme mužov, ktorí sa radi túlia), aby podišli bližšie. Nemajte obavy, nikto nezamrzne. Marhule s broskyňami si aj v mrazenom stave zachovali svoje kvality a vôňa sa tak javí ani nie ako dievčenská „svieženka“, ale skôr ako teplá a vrúcna vôňa pre ženy. Za pravdu tomuto tvrdeniu dávajú i elementy dreva a vanilkový podtón, ktorý však ucítite až v závere.  Vôňa Dreamsicle je vôňa ideálna do počasia, keď slnko nie a nie vyjsť a potešiť Vás.

DKNY Delicious Delights Fruity Rooty

Už podľa názvu by sme čakali, že vôňa DKNY Delicious Delights Fruity Rooty bude ovocná, ide však o najelegantnejšiu vôňu z trojice. Nie je taká šťavnatá ako Dreamsicle, ani romantická a exotická ako Cool Swirl, má niečo z oboch a eleganciu so zvodnosťou ako bonus. Začína osviežujúco sťa ovocný šalát z lesného ovocia (čučoriedky a černice pokvapkané šťavou z mandarínky), ktoré sa po pár minútach zmenia na niečo sladké, čo každého priláka, ako keď na deti v záhrade zakričíte: „Deti, poďte si dať zmrzlinu“. Budú letieť ozlomkrky. To sa už naplno rozvonia sladký sorbet z kandizovaného jablka. Ja tam teda to jabĺčko ani veľmi necítim, ale súhlasím, že vôňa je naozaj sladká a tento tón je jedinečný. Dáva vôni zvláštne čaro, prisladil ju, ale nie tak, že by Vás tá sladkosť mala zmôcť. Naopak, dodá človeku energiu. A to dokonca bez kalórií (smiech). Ako ide čas, vôňa sa mení z ovocnej na kvetinovú púdrovú s jemným závanom teplej vanilky. Sladkosť sa stráca, no dobrá nálada a elegancia ostávajú.

Novinky od značky Issey Miyake

Tohtoročnú jar nám budú spoločnosť robiť tiež tri voňavé novinky Issey Miyake pre pánov. Dve sú už teraz v predaji na Elnino.sk (Nuit d´Issey Austral Expedition,  L´Eau D´Issey Oceanic Expedition), tej tretej (L’Eau d’Issey Pour Homme Sport Polar Expedition) sa azda ešte dočkáme. Ani tieto nie sú, akoby ich jedna mater mala, nuž povedzme si o nich niečo viac.

Issey Miyake a nové pánske parfumy

Issey Miyake a novinky v rade pánskych parfumov

Issey Miyake Nuit d´Issey Austral Expedition

Nuit d’Issey Austral Expedition je vôňa inšpirovanej nocou na opačnej strane našej zelenej planéty. Odhaľuje krásu prírody, ale tak trošku inak. V tme sa zdajú všetky ingrediencie temnejšie, tajomnejšie. Tak to už býva, keď sa vyberiete na dobrodružnú expedíciu v noci. Stromy vyzerajú ešte ozrutnejšie, púšte rozľahlejšie a hrozivejšie, pretože nikdy ani noha a všetko je ľudoprázdne. Nuž takto si to predstavoval Loc Dong, keď zmiešal koriander, horec, ambru, vetiver a drevité tóny do jednej kompozície. Všetky zložky poukazujú na dobrodružný nočný život v pustatine, z ktorého sa zrýchľuje tep, ale súčasne tuhne krv v žilách. Ktorý chvíľkami chladí ako ten studený vietor, čo veje od Antarktídy, no tiež hreje ako pomaly prchajúce teplo púšte. Vôňa Nuit d’Issey Austral Expedition je drevitá, mierne sladká, aromatická a suchá. Ak by som jej mala dať ľudské vlastnosti, poviem, že je prirodzená a optimistická ako ten muž, čo sa vydá na takúto cestu

Issey Miyake L´Eau D´Issey Oceanic Expedition

L’Eau d’Issey Pour Homme Oceanic Expedition sa nespája s cestou po súši, ale s námornou výpravou. Ingrediencie tejto novinky pripomínajú všetko, čo môžete vidieť a cítiť na takom mori, keď Vás nehádže zo strany na stranu a keď sa Vás vlny nepokúšajú zmyť z paluby ako odtlačky topánok. Cítite vánok, ktorý sa vtipne snaží pohnúť loďou, no vytvára len vlnky. To zrejme predstavuje grapefruit, bergamot, ktorý Alberto Morillas zmiešal s cascalone (cascalone vytvára tóny mora). Od tých vlniek ide príjemný a dobre dýchateľný vzduch. Vôňu teda odľahčuje pižmo a kvietky neroli.  Akákoľvek pevnina sa zdá byť len malou čiaročkou na tej obrovskej vodnej ploche, no keď ju zazriete, pociťujete teplo domova. Alebo to na Vás len pôsobí teplý zázvor a citrusmi vôňajúci petit grain ako slnko, ktoré rozohrialo palubu a toto teplo Vás bude sprevádzať počas celej oceánskej expedície. Slnko i tóny mora Vás nabíjajú energiou presne tak, ako citrusová aromatická vôňa L’Eau d’Issey Pour Homme Oceanic Expedition.

Novinky zo slnečného Talianska

Prada Luna Rossa Sport EdT, Dolce & Gabbana Light Blue Sunset in Salina

Novinky z Talianska: Prada Luna Rossa Sport EdT, Dolce & Gabbana Light Blue Sunset in Salina

Prada Luna Rossa Sport

Aj ďalšia vôňa v edícii Luna Rossa sa tesne dotýka plavby na mori. Toto už však nie je výprava, toto sú preteky. Americký pohár je jednou z najviac prestížnych cien, aké len môžete vyhrať a keď vyslovíte pojem „The America’s Cup„, celý športový svet ho bude poznať. Preto značka Prada celú edíciu a všetky jej novinky (vrátane ich dizajnu) zladila k tejto téme. Kde sa ide až na hranice síl, tam samozrejme Taliani nesmú chýbať, takže ani v tomto dizajne nesmie chýbať červená – ich obľúbená farba. Explozívny zázvor a intenzívne tóny borievky sťa divoké vlny mora narážajú na bohatý a neobvykle sladký základ z vanilky a tonkových bôbov. Srdce vône rozvibruje levanduľa. Dodáva kompozícii energiu, silu a intenzitu, pričom zanecháva elegantný dojem. Ak chcete pôsobiť ako športovec so srdcom divocha, no súčasne elegantný námorník, nechajte ostatné novinky novinkami. Pánska vôňa Luna Rossa Sport bude Vašou srdcovkou.

Dolce & Gabbana Light Blue Sunset in Salina

Light Blue Sunset in Salina je svieža kvetinová vôňa pre dámy. Už som tu spomínala dobré vínko, nuž tu ho máme naozaj, ale len vo forme zelene, z ktorej sa tešíte, keď za súmraku posedávate na terase a relaxujete. Vôňa sa otvára tónmi viniča z rodu Malvasia, ktorý je pôvodom z Grécka, no pestuje sa i v iných oblastiach. Vinič doplnil fialkový list. V základe nájdete ambru, cédrové drevo a biele pižmo, ale tieto zložky nie sú ukričané ako typickí Taliani, len dávajú sladký drevitý akcent. Vôňa sa po tomto zelenom úvode rozvinie ako púčiky kvetov. Pomarančové kvety, jazmín, frézia sú nasiaknuté slanou vôňou slaného jazera Salina v blízkosti mesta Santa Marina. Zrejme i preto sa parfum Light Blue Sunset in Salina javí ako akvatický, hoci zloženie tomu nenapovedá. Parfum dokonale evokuje oddych a perfektnú dovolenku. Nie dovolenku, kde od mora prichádza nie veľmi príjemná vôňa rýb a rias. Dámska vôňa Light Blue Sunset in Salina prišla z končín, kde je okolie príkladne udržiavané a kam chodí minimum ľudí.

Ako vidíte, letné novinky, ktoré svetové značky uviedli na trh, sú horúce a súčasne i studené. Ani v jednej z nich nechýbajú teplé tóny a predsa Vás v lete osviežia. Páčia sa Vám voňavé novinky, ktoré som pre Vás vybrala? Podeľte sa o ne aj s priateľmi a neváhajte zdieľať tento článok.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This