Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 1.4.2015 v Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Novinky vo voňavom svete parfumov

Novinky vo voňavom svete parfumov

Keď si človek pomyslí, že ho už žiadne novinky neprekvapia, v tej chvíli ostane náhle s padnutou sánkou.  Značky ako Dolce & Gabbana, Calvin Klein, Chloe, Hugo Boss a Katy Perry predsa prekvapili a priniesli nám úžasné parfumové novinky.

Novinky horúce (i svieže)

Chladné počasie, vetry, ktoré sa nám ako čerti ženia za oknami, evokujú v ľuďoch rôzne pocity. Zatiaľ čo niektorí si robia chúťky na veľkonočnú lyžovačku, iní sa nevedia dočkať, kedy konečne oprášia motyky, rýle, pôjdu do záhradky sadiť rastlinky a tešiť sa zo zelene. Niekto je ešte o dobrých pár krokov ďalej. Už sa vidí pod zelenou palmou v teple so slnečnými okuliarmi na očiach a ľadovým nápojom v ruke. Svetoví parfuméri nám však tento rok žičia keď vymýšľali, aké novinky nám prinesú, mysleli na všetkých. Nechcú nás nechať bez peknej vône ani chvíľu a tak nás už od začiatku tohto roka zásobujú novými a novými kombináciami tónov. A niektoré z nich sú čertovsky zaujímavé. Urobíte radosť nielen sebe, ale možno aj niekomu blízkemu, kto je zo snehu v depresii.  Tak si tie novinky predstavme po jednej.

Dolce & Gabbana Pour Homme Intenso (EdP)

Teraz si možno myslíte: „A nech si vonku robí počasie všetko, čo len chce. Správny chlap ostane nad vecou.“ A viete čo? Máte úplnú pravdu. Vidíme to v kovbojkách, kde ostrí, chladnokrvní a vášniví chlapi tasia zbrane len vtedy, keď sa už naozaj nedá inak. Presne ako parfum Dolce & Gabbana Pour Homme Intenso. Vo svojej podstate mu nechýba nič z toho, čo mal jeho starší súrodenec a bestseller Dolce & Gabbana Pour Homme. Je to stále tá stará dobrá levanduľovotabaková a drevito – aromatická klasika, ktorou nepohrdne žiadny elegán a ani tvrdý chlapík. Avšak v Pour Homme Intenso nečakajte žiadne citrusy. Nie, nie, toto nie je The One ani Light Blue. Táto vôňa má svoju intenzitu a ľahkosť aj bez nich, o čo sa postarali vodné tóny a tóny zelene. Bazalka, nechtík, to už je stará a osvedčená kombinácia, prekvapením je tón sena, otrúb a aromatického cyprusu, čo by sme od parfumu tejto značky nečakali ani vo sne. Dolce & Gabbana Pour Intenso je suchšia, sladšia, temnejšia a tajomnejšia verzia, ktorá má skvelú výdrž (koniec koncov je to parfumovaná voda, čo sa v radoch pánskych vôní nevidí tak často) a všetko v nej je v dokonalej harmónii. Ideálna vôňa na jar, jeseň a zimu i na dlhú noc.

Calvin Klein CK One Summer 2015 (EdT)

Z ľadovej zimy rovno na pláž. Taká bola myšlienka Calvina Kleina, ktorý bude zrejme toho názoru, že naozaj netreba trpieť chlad. Už teraz sa môžete tešiť na leto a užívať si jeho krásnu vôňu CK One Summer 2015. Okrem nej priniesol aj dve ďalšie novinky, ale tie si predstavíme nabudúce. Ak ste sa pri mojich prvých slovách o snehu i teple videli na pláži s nápojom Gin & Tonic, tak toto bude presne parfum podľa Vášho gusta. Má v sebe všetko. Horkosť, kyslosť, sviežosť citrusov i ginu. A že je hrejivý ako slnečné lúče a promile v žilách? Na to môžete vziať jed! Borievka, zázvor a v opozícii svieži melón s ľadovou uhorkou, nech sa z neho hneď neopijeme a neprehrejeme (smiech). Ak existuje nejaká unisex vôňa v skupine citrusovo – aromatických vôní, z ktorej fľaštičky leto priam vykrikuje, potom je to presne toaletná voda CK One Summer 2015. Až sa vonku trošku oteplí, môžete ju pokojne začať nosiť. A čo, že je ešte len jar?

Chloe See by Chloe Si Belle (EdP)

U značky Chloe sme si už zvykli, že od istého času všetky parfumové novinky bývajú väčšinou nežné a kvetinkové. Ani kvetinová parfumovaná voda See by Chloe Si Belle nebude výnimkou. Kto čakal na jar ľahkú pižmovú vôňu, ten sa dočkal. No chceli ste tradičné kvety – kvety jablone a jazmínu, aké majú ostatné See by Chloe vône? Prekvapím Vás, ale nesnaží sa medzi ne zaradiť. Novinka je iná. Opäť raz platí, že netreba súdiť podľa flakónu, ale treba nechať rozhodovať nos. See by Chloe Si Belle sa oveľa viac podobá na iný parfum z rodinky Chloe – dámsky parfum Love Story. Neroli a pomarančové kvety majú obe vône spoločné. Zvláštnym oživením je prítomnosť silného a krásneho tónu zelene, ktorý vôni dáva breza a kvet gardénie, ktorý v sebe zahŕňa malú dávku sladkosti, no tiež originálny zelený až trošku čajový aspekt perfektný na jar i leto.

Katy Perry Spring Reign (EdP)

Dalo by sa povedať, že Spring Reign nepatrí medzi dosť predvídateľné a očakávateľné novinky. V roku 2013 Katy Perry priniesla gurmánsku vôňu Killer Queen na chladné časy. Minulý rok vniesla do svojich vôní revolúciu a dala nám veľmi univerzálnu a pre niekoho možno trošku ťažkú vôňu Royal Revolution. Na fanúšikov, ktorí chceli ľahkú vôňu bez ovocia, prišiel rad práve teraz. Parfumovaná voda Spring Reign sa radí údajne medzi orientálno – kvetinové vône, patrí medzi novinky, ktoré prišli akurát včas na správne ročné obdobie, ale z Orientu si toho veľa nepobrala. Azda len to kašmírové drevo. Katy ostáva verná kvetom a svojej povesti dámy, ktorú vnímame ako emotívnu a romantickú osôbku. Niet divu, že vsadila na tóny kvetov romantických, ako je ruža,  frézia, gardénia, fialka. Aby sme nepovedali, že na ovocie zanevrela, tak aspoň originálne tóny kvetov čiernych ríbezlí obohacujú túto kompozíciu. Síce nerobia vôňu ovocnou, ale náznak ostáva a navyše nám vôňu posunuli ešte bližšie k zeleni. Drevitý základ s benzoínom predlžuje trvácnosť parfumu Spring Reign, nech si tento typicky jarný kvetinkový parfum užijete čo najdlhšie.

Novinky (zľava): Dolce & Gabbana Pour Homme Intenso (EdP), Calvin Klein CK One Summer 2015 (EdT), Chloe See by Chloe Si Belle (EdP), Katy Perry Spring Reign (EdP), Hugo Boss Hugo Music (Limited Edition), Hugo Boss Hugo Woman EdP

Novinky (zľava): Dolce & Gabbana Pour Homme Intenso (EdP), Calvin Klein CK One Summer 2015 (EdT), Chloe See by Chloe Si Belle (EdP), Katy Perry Spring Reign (EdP), Hugo Boss Hugo Music (Limited Edition), Hugo Boss Hugo Woman EdP

Hugo Boss Hugo Music (Limited Edition)

Keď už sme pri tej muzike, rovno pri nej aj ostaneme. Ako už napovedá vizuál flakónu s equalizérom Hugo Music je parfum spätý s hudbou a ide o vôňu z limitovanej edície. Pánsky parfum Hugo Music v sebe nezaprie ducha vône, ktorou nie je nič iné ako bestseller a najpredávanejšia vôňa posledných 20 rokov – vôňu Hugo Man. Aj toaletná voda Hugo Music je zmesou, ktorej nechýba sviežosť bylín (šalvia, bazalka), šťavnatosť jablka, pikantnosť tónov lesa, konkrétne ihličia jedličky a istota so stabilitou pre cédrové drevo. Nezabudnime na temné tajomstvo pačuli, veď muzikanti zvyknú mať už čosi za ušami. Vo svete sa vôňa Hugo Music predáva už dlhšie, na Slovensku sme si museli na ňu počkať, ale čakanie sa vyplatilo. Aromatická vôňa Hugo Boss Hugo Music obohatí zbierku vôní o vzrušujúci, povznášajúci a energický parfum na jar, leto i jeseň.

Hugo Boss Hugo Woman EdP

Koľkokrát počúvam známych, ako hovoria, že parfumovaná voda na nich voňala inak ako toaletná. Nuž tak vedzte, že Hugo Woman EdP je presne ten príklad, pre ktorý by ste si nemali mýliť verzie vôní. Rozdiel medzi EdP a EdT nie je vždy len v koncentrácii, ale často aj v kompozícii. Toaletná voda Hugo Woman má úplne iné zloženie ako parfumovaná. Tá najzákladnejšia odlišnosť spočíva v tom, že toaletná voda je akvatická zatiaľ čo parfumovaná voda ani najmenej nepláva na sviežich vlnách mora. Výborne sa Vám s ňou bude dýchať, ale nebude to žiadnou šťavou z melóna či jabĺk, ale vzdušne sviežou zelenou trávou, lístočkami čaju a sladko-kyslými tónmi ostružiny a talianskej mandarínky. Vôňa pôsobí mladistvo, energicky pomyselnou sladkou bodkou je slivka a zmyselný jazmín. Ambrové akordy prelínajúce sa s drevom Vám však nedovolia úplne vychladnúť. Kampaň značka spustila so slovami „Your fragrance. Your way.„, čo v preklade znamená „Vaša vôňa. Váš spôsob.“ Mohli by sme si ho vysvetliť v tom zmysle, že sa značka pokúsila touto neobvyklou skladbou tónov vytvoriť niečo, čo je až mužsky razantné, smelé, jednoduché. Stále je však kreatívna a ultra ženská v modernom poňatí. Ak ste moderná dáma, kvetinovo-ovocná parfumovaná voda Hugo Woman vynikajúco doplní Váš jarný, letný i jesenný outfit.

Ako vidíte, parfuméri sa nám naozaj postarali o vzrušujúce novinky, ktoré nenechajú nikoho chladným. Ktorú z týchto noviniek (alebo ktoré novinky) si najbližšie vychutnáte? Alebo si pozrite aj ďalšie horúce či menej horúce voňavé novinky, ktoré parfuméria Elnino.sk neustále prináša.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This