Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 16.8.2017 v Novinky, Vône | Bez komentárov

Christian Dior, Chloé, Lacoste… a všetky ružové novinky

Christian Dior, Chloé, Lacoste… a všetky ružové novinky

Dizajnéri módnych domov Christian Dior, Chloé, Lacoste, Lancôme a Marc Jacobs budú zrejme zamilovaní. Odmietajú používať inú farbu ako ružovú. Žeby to bol nejaký zámer? Preskúmajme túto situáciu.

Keď som v piatok pozerala ponuku najnovších hitov na Elnino.sk, mala som podozrenie, že ma klame zrak. Dívam sa a nový parfum Christian Dior celý ružový. Ale nebol sám. Ako prvé mi napadlo, či v tom nebude letná láska. Zaláskovaným dizajnérom uniklo trošku ružovej a bolo vymaľované. Ale zdanie klamalo a už je jasné, koľká bije. To sa iba história opakuje. Bez ružovej by nebolo leto, preto prinášam tipy na tie najlepšie tohtoročné ružové novinky.

Chloe Love Story Eau Sensuelle

Ľubostných príbehov Chloé Love Story sa nikdy nevieme nasýtiť. Ženy sú fascinované touto témou, len sa tu nesmie pričasto opakovať rovnaká zápletka. Preto si Anne Flipo – tvorkyňa pôvodnej Love Story – prizvala na pomoc Domitille Bertier a vytvorili nový koncept zmyselnosti. Kvetinovú novinku Chloe Love Story Eau Sensuelle.

Chloe Love Story Eau Sensuelle

Chloe Love Story Eau Sensuelle

Nový príbeh sa síce opäť odvíja okolo kvetu pomarančovníka, ktorý je jeho hlavným motívom, ale prišli i zmeny. Aby dámy vytvorili ideu západu slnka nad Parížom, pridali vanilkový heliotrop, kvet mučenky a arómu už známeho ovocia, ktorú kvety pretvorili tak, aby pôsobilo akosi zrelšie, sladšie. Presne ako keď slnko počas dňa vytiahne z ovocia kyslosť. Pri súmraku (resp. v záverečnej fáze) sa všetky vône premiešajú tak, že základ z pižma, santalového dreva a ambry vytvorí tmu s mliečnym oparom, ktorý prichádza od rieky Seiny, zatiaľ čo kvet pomarančovníka žiari ako jasné hviezdy a Vaše biele šaty. Akoby sa vôbec nebolo zotmelo.  Vskutku vydarený kúsok.

Lacoste Pour Femme Légere

Ikonická a pôsobivá klasika Lacoste Pour Femme má mladšiu sestru. Vidieť, že sú príbuzné, ale nová kvetinovo – drevitá pižmová vôňa Lacoste Pour Femme Légere sa chce páčiť hlavne mladším ženám. Christian Dior urobil to samé, akurát tam prebehla i zmena zovňajšku. Tu sa menilo iba vnútro naružovo, preto som novinku tak trošku nepochopiteľne vybrala medzi svoje ružové tipy. Klasika tu ožíva v novom modernom štýle.

Lacoste Pour Femme Légere

Lacoste Pour Femme Légere

Úvod tejto novinky Lacoste je iný. Pikantnosť sa zmiernila prechodom od čierneho korenia na jemnejšie ružové. Toto korenie cítim v kompozícii po celý čas, jemne mi šteklí nos a kým sa rozvinú kvety v srdci – opäť je to jazmín, heliotrop a ibištek, akurát bez toho prídavku púdru – ružové korenie dáva novinke iskru a chuť do života. Čo vôňu odlišuje je práve dominancia citrusov a podradenosť drevitých tónov, čím sa dostávajú na piedestál kvety s ovocím, zatiaľ čo drevitým tónom bol umožnený iba jemný dotyk. Bol to odvážny počin od tejto značky, ale myslím, že sa vyplatí. Nad Lacoste Pour Femme Légere žiadna sebavedomá dáma neohrnie noštek.

Christian Dior J´adore In Joy

Christian Dior J´adore In Joy

Christian Dior J´adore In Joy

Sláva ikony Christian Dior J’Adore posmelila parfumérov, aby pokračovali v línii. Dámam, ktoré striehli na jej príchod, aby mohli skritizovať sladkosť, sa nevyhovelo. Nový Christian Dior nezdedil všetky gény. Kvetinovo – ovocná vôňa Christian Dior J’Adore In Joy má evokovať potešenie, ale nie také, ktoré vyústi v cukrovku či hlavybôľ. Sladkosť nektáru z čerstvo odšťavenej broskyne nijako nezdoláva pomyselný vrchol, na ktorom sú kvetiny posypané kryštálikmi soli. Všetci máme v čerstvej pamäti, ako soľ zvýraznila kvetinové aspekty vôní Bvlgari Aqva Divina, Paco Rabanne Olympea alebo púdrovitosť kvetov Calvin Klein Reveal. Rovnako soľ zafungovala i v novinke Christian Dior. Jazmín Sambac, tuberóza, neroli a ylangylang sú si v tejto symfónii seberovné ako 4 ročné obdobia a doslova spievajú. Bravo, maestro Demachy. Skvelá práca. Chce sa mi plakať radosťou, že nová elegantná vôňa Christian Dior J´adore In Joy už (snáď) ostane neošomraná.

Lancôme La Nuit Trésor

Lancôme La Nuit Trésor

Lancôme La Nuit Trésor

Opäť tu máme nový diamant z tvorby značky Lancôme. Čierna stužka ostáva, farba ružičky sa mení na purpurovú. Hľadať v pastelovej farbe význam? Ale áno. Podobne ako La Nuit Trésor Caresse, nová toaletná voda Lancome La Nuit Trésor (alebo Lancôme La Nuit Tresor L’Eau) vo svojom srdci nesie tóny ruže z Damasku, nie ruže čiernej, ktorá sa nám predstavila na začiatku. Ostala tiež vanilka z Tahiti a šťavnatá červená malina. Novotou pokračovateľky ságy je svieža konvalinka a pivonka, ktorej ešte bohatší koktail ovocia doprial iskrivosť, ľahkosť a nenútenú hravosť. Elegantná ruža v nich nemá silnú konkurenciu a nezostala potlačená v srdci, ale pekne vyniká od samého úvodu. Je tu hádam jasné, že sa táto novinka neradí medzi orientálne vône, je to kvetinovo – ovocný typ, ktorý vytvoril ucelenú zbierku. V nej máme vôňu na chladné dni (pôvodná vôňa), teplejšie dni (Caresse) a odteraz i niečo ľahké na leto. Radím vyskúšať, fakt skvelá.

Marc Jacobs Daisy Dream Kiss

Odbočme ešte k letným láskam, pretože módny dom Marc Jacobs priniesol nie jednu, ale rovno celú edíciu vôní, ktoré evokujú bozky. Daisy, Daisy Eau So Fresh aj Daisy Dream dostali prívlastok „Kiss“ a ružové rúcho. Dnes by som chcela predstaviť zasnenú krásku Marc Jacobs Daisy Dream Kiss.

Marc Jacobs Daisy Dream Kiss

Marc Jacobs Daisy Dream Kiss

Sladká, svieža a ovocná. To sú vlastnosti, ktoré majú všetky vône v edícii Daisy Dream a ani novinka nie je čiernou ovcou tejto 4-člennej rodiny. V čom je iná sú emócie, ktoré vyvoláva. Aj u vône Blush sa tento zámer podaril. Pre striedanie sa teplých a chladných tónov + kvetinovú prevahu pripadala ako rumenec na lícach. Táto novinka sa môže niekomu zdať ako priemerná kvetinovo – ovocná svieženka, ktorá nenadchne ani neurazí. Ja v nej však vnímam aj také tie motýliky, ktoré cíti čerstvo zamilovaná žena v bruchu pri každom pohľade na svojho vysneného princa. Bude za tým akiste jahodovo-pikantný tón rebarbory pripomínajúci chutný ovocný balzam na pery a závan frézie, ktorý evokuje mydlo, ktorým sa princ umyl, aby Vám voňal. Nazvite ma sentimentálnou, ale mne sa Marc Jacobs Daisy Dream Kiss celkom pozdáva.

Niektoré trendy sa opakujú. Našťastie. Záplava ružovej začala novinkami v roku 2015. Čítať ste o nich mohli v článku Ako trpezlivosť ružové parfumy priniesla. O rok neskôr sa stalo to isté – viď článok Ponuka noviniek vo farbách nežnej ružovej. Takže náhoda? V žiadnom prípade! Ružovú horúčku čakám aj o rok a teším sa na ňu už teraz.

[Total: 1    Average: 5/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This