Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 16.11.2015 v Dámske vône, Poradňa, Starostlivosť, telo, Vône | Bez komentárov

Oáza v kúpeľni – tipy na kúpeľovú kozmetiku

Oáza v kúpeľni – tipy na kúpeľovú kozmetiku

Dni leňošenia na slniečku sú nenávratne preč a jediná oáza, kde si môžeme užiť trošku tepla, je wellness medzi 4 múrmi. Rajská oáza u Vás doma sa rozhodne nezaobíde bez týchto produktov.

Rajská oáza vo Vašej kúpeľni

Poznáte to. V práci sa Vám nahromadia pracovné povinnosti, nič nestíhate, šéf i kolegovia sú nervózni a Vy už rátate v kalendári dni do ďalšieho dňa pracovného voľna či dovolenky… celkom bežná vec s jediným výsledkom. Sme z toho kompletne vynervovaní a stres sa podpisuje na našej celkovej nálade. Riešením je vlastná voňavá oáza. V teplom kúpeli sa doslova roztopia a odplavia preč všetky naše starosti a my naberieme nové sily. Čo si však zvoliť, aby nám bolo naozaj dobre a aby sa nám aj pokožka odvďačila dobrým zdravím? Ja by som Vám odporúčala rakytník, med a citrusové ovocie.

Optimistické citrusy

Vytočil Vás niekto? Pomaranče a citróny budú presne tým, čo Vás upokojí. Bolo dokázané, že svieže, harmonické vône z citrusov oplývajú relaxačnými účinkami. Svieža vôňa citrusov uvoľňuje úzkosť a napätie, navodzuje bezstarostnú a optimistickú atmosféru. Kúpeľový olej od značky Lavera – Bath Oil Orange & Sea Buckthorn vonia presne tak – po nezrelých, sladkých pomarančoch a pôsobí povzbudzujúco. Takýto kúpeľ je vhodný aj pre vyčerpané osoby trpiace bolesťami hlavy.

Sladký život ako med

Jeho príjemná vôňa upokojuje, no med neuveriteľne dobre vplýva aj na zdravie pleti. Údajne i samotná vládkyňa Kleopatra povestná svojou krásou sa kúpavala vo vode s prísadou mlieka a medu. Skúste sa okúpať rovnako ako ona a nasypte si do vane kúpeľovú soľ od značky Lavera (napr. Bath Sea Salt Milk & Honey). Táto zlatistá tekutina má dezinfekčné účinky, čo sa hodí i pre niekoho, koho pleť je citlivá a podráždená. Navyše obsahuje radu výživných látok, ktoré spomaľujú starnutie. Med totiž nabíja pokožku energiou a soľ odplavuje škodliviny.

Rakytník ako dar prírody

Vyskúšajte harmonizujúce oleje do kúpeľa od značky Salus. Nielenže sú prírodné ako oleje značky Lavera, no tiež veľmi pekne a prirodzene voňajú. Špeciálne odporúčam olej s rakytníkom. Antidepresívny pomaranč a osviežujúci grep pre dokonalú očistu tela a unavenej mysle sú fajn, no táto regeneračná oáza prospeje aj suchej pleti, ktorá by sa bežne dlhším účinkom vody vystavovať nemala. Rakytník je totiž bohatý na omega mastné kyseliny, ktoré sa využívajú pri liečbe ekzémov. Intenzívne regeneruje suchú i popraskanú pokožku, zvyšuje jej pružnosť a dodáva pleti hebkosť.

Oáza všade s Vami

Niekto nemá doma vaňu a na lebedenie mu tak chýba to najpodstatnejšie – miesto. To však neznamená, že si nemôžete dopriať krásnu vôňu. Vaša oáza môže chodiť všade, kam sa pohnete a volá sa Jil Sander Bath & Beauty.

Oáza po celých 24 hodín - Jil Sander Bath & Beauty

Oáza po celých 24 hodín – Jil Sander Bath & Beauty

Šikovní parfuméri zmiešali med, ružičky, zemité pačuli, pár kvapiek bergamotu (a pár iných ingrediencií) a na svete bola príjemná, teplým dojmom pôsobiaca vôňa na chladné dni jesene i zimy. Ako by som ju opísala? Stačili by mi štyri slová: „Trošku mydla, trošku púdru„. Toaletná voda Jil Sander Bath & Beauty je vôňa zaujímavých protikladov hodiaca sa na každú príležitosť.  Dajte si sprchu, pár kvapiek tejto cyprusovej – kvetinovej vône a každý si bude myslieť, že ste sa práve vrátili z kúpeľov alebo wellnessu. Hoci je určená dámam, ja by som ju pokojne poradila aj pánom a nosila ako unisex.

Aj z Vašej vane a kúpeľne sa môže stať oáza pokoja, akú by Vám závideli aj v nebi. Novopečená mamička, manažér veľkej firmy či rádový zamestnanec, nikto sa nemôže vyhovárať na nedostatok času. Stačí 10 minút, správna vôňa, vaňa, teplá voda a oáza plná voňavej pary a tepla z Vás urobíia nového človeka. Alebo si po každej sprche doprajte krásnu vôňu, pretože vôňa ako taká je skvelou terapiou.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This