Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 22.3.2016 v Dámske vône, Poradňa, Vône | Bez komentárov

Oblievačka v predstavách modernej dámy

Oblievačka v predstavách modernej dámy

Oblievačka kedysi nepoznala žiadne kompromisy. Než vyšlo slnko, na ženách neostala jediná nitka suchá, inak sa to nerátalo. Ale musí to tak aj ostať? Oblievačka dnes, v 21. storočí, môže vyzerať takto…

Oblievačka ako symbol

Šibanie a oblievačka je vo svojej podstate magický rituál. Starí Slovania verili, že dotyk čerstvo odtrhnutých prútikov posplietaných do korbáča s telom ženy a dotyk čerstvej vody prinesie žene sviežosť, krásu a plodnosť. Podotýkam, že šlo o čerstvé prúty, nie korbáče z obchodného reťazca a krištáľovo čistú vodu zo studne, nie páchnucu vodu z rieky.

oblievačka podľa tradícií, zdroj: http://goo.gl/iyDvUo

oblievačka podľa tradícií, zdroj: http://goo.gl/iyDvUo

Oblievačka sa neuchytila v každom regióne rovnako. Niekde sa viac šibalo, inde sa viac oblievalo. Vždy to však bolo milé a zábavné. Mládenci takto ukazovali ženám svoju náklonnosť a lásku. Dnes to vyzerá tak, že sa im chcú oblievačkou skôr za niečo pomstiť a chcú si z nich robiť žarty. Napriek negatívnym skúsenostiam sú aj takí muži, ktorí pochopili, že pokiaľ nejde o folklór, ktorý má byť z časti divadelným predstavením, oblievačka a šibačka môže byť aj symbolická. Oteckovia sprevádzajú svojich malých synov, trpezlivo im vysvetľujú, aby ženám príliš neublížili a aby ich obliali len jemne. A aj sami sú im vzorom. Niektorí galantní páni si so sebou nosia aj flakóny vôní, ktorými dámy po spŕške vody navoňajú. A tak to má byť.

Žena je ako vzácny diamant a ako diamant môže i žiariť a byť mužovi najvzácnejším bohatstvom. Má sa s ňou tak aj zaobchádzať. Aj vzácny kameň sa predsa brúsi len jemne. Oblievačka a šibačka? Určite áno, ale s mierou. Nech sa kvapky vody blyštia na jej pokožke ako drahokamy a nestekajú z nej cícerkom. Dámy majú byť po sviatku príchodu jari svieže, zdravé a veselé, nie nachladnuté a samá modrina.

Ako obliať modernú dámu

Nie, naozaj to nemusí byť parfum za 50 EUR, ktorým ju jemne orosíte po decentnej spŕške vody. Ak je vôňa ľahká, pokojne to môže byť aj parfumovaná voda. Taký 30ml flakón kvalitnej vône Vám postačí možno i na dva roky…  Už pár kvapiek stačí, aby bola dáma šťastná. A pokiaľ plánujete obliať polovicu mesta, tak si kúpte tester, ktorý často vychádza lacnejšie. Aby ste nikoho vôňou neumorili, odporúčam niečo so sviežou vôňou zelene, alebo skúste niečo akvatické, kvetinkové. A tu sú i konkrétne tipy.

Escada Especially parfumovaná voda

Escada Especially nepatrí ku kúskom, z ktorých by sviežosť až tak udierala do hlavy. Tón vody nepredstavuje záplavovú vlnu tsunami a ani hruška nechce robiť parfum dievčensky sladkým a neriadene divokým. Nie, voda a hrušková šťava našli s ambrou a pižmovým slezom dokonalý kompromis. Podporili dominanciu a ruže jej sviežosť. Spoločne vytvorili dievčensky nevinnú, no predsa zrelú vôňu, ktorá je zmyselná, delikátna a stále ľahká.

Chcete dámy navoňať niečím, čo nie je príliš komplikované? Kvetinová parfumovaná voda Escada Especially bude dobrou voľbou. Takáto oblievačka neurazí ani dámu vo vyššom veku. Especially je ako slnko, ruže a perly. Niet ženy, ktorá by nemala v láske takéto asociácie.

Kenzo L´eau par Kenzo EdT

Osobne nepoznám žiadnu dámu, ktorú by ľahká a jemná vôňa L´eau par Kenzo obťažovala. Poteší ju autentickou vôňou lekna, ktoré rozkvitlo na hladine záhradného jazierka, v ktorej sa odráža aj rákosie a kvitnúci orgován. Vôňa má však dve tváre ako chameleón. Začína mätovo sviežo, že z nej pomaly naskáču zimomriavky na tele a neskôr sa zahreje pikantným korením, ktoré sprevádza dozretá sladká broskyňa a vanilka v základe.

Ono je to svojim spôsobom vôňa, ktorá by sa v módnom priemysle dala prirovnať k trenčkotu – dokonalému vychádzkovému odevu. Cez jeho tenkú vrstvu preniknú hrejivé lúče slnka a cítite ich šteklenie, no extra teplo Vám v ňom nebude tak či tak. Kvetinovo – akvatická kráska L´eau par Kenzo dáva žene energiu vody a nehu kvetov. Úžasný kúsok.

Toaletná voda Bvlgari Omnia Crystalline

Flakón Omnia Cystalline vyzerá ako šperk a v rukách šibača bude magickým predmetom. Keď ho dámy uvidia, hneď sa budú usmievať. Táto vôňa sa inšpirovala dokonalosťou krištáľu a krištáľovo čistej vody. K téme „oblievačka“ sa nám preto mimoriadne hodí. Nemýľte si ju ale s parfumovanou vodou, lebo tá je iná.

Intenzívna vôňa lotosového kvetu a šťava z hrušky nashi pôsobia ako živá voda. Omnia Crystalline však nepramení v záhradke. Nesie si so sebou sviežosť iného druhu. Tú načerpala v japonskej prírode od čajových lístkov a zeleného bambusu. Aby sa táto zdanlivo nežná nádhera vo vetre nezlomila a neplachtila vetrom ako odtrhnutý šarkan, krehký bambus v úvode kompozície získal stabilitu od svojho drevitého základu. Od tejto jednoduchej, čistej, kvetinovo – akvatickej vône nebudú dámy vedieť odtrhnúť svoje nosy. Garantujem.

Versace Bright Crystal EdT

Svieža kvetinovo – ovocná vôňa Versace Bright Crystal znamená jasný tromf pre každého šibača. Bright Crystal patrí medzi celosvetovo najpredávanejšie parfumy a niet ženy, ktorá by tento parfum Versace nepoznala.

Krása pivonky, magnólie, lotosového kvetu a ovocia tu zamrzla, aby bola uchovaná na večnosť. Ale len kým príde prvá letná búrka. Vtedy sa spustí z oblakov vo forme kvapiek a rozplynie na tele mladej ženy, ktorá stále verí, že májový dážď prináša krásu ako aj oblievačka. Presne tak by som popísala túto hru, kde kvetom dvorí šťavnaté yuzu, granátové jablko a drevito – pižmový základ. Z tohto spojenia vzíde niečo svieže a nevinné. Budete sa čudovať, ale presne takto ľadový akord v úvode funguje. Javí sa ako kvapka dažďa na lupienku kvetiny. I v sparnom dni Versace Bright Crystal oslňuje ľudí svojou mrazivou krásou.

Nina Ricci Nina L´Eau EdT

Ako hracia skrinka, z ktorej vychádzajú tie najľúbeznejšie tóny ovocia a kvetov. Hneď na začiatku priláka Nina Ricci Nina L´Eau svoje publikum prekrásnym šťavnatým úvodom. Uznávam, tento úvod je veľmi chytľavý a kto má ovocie rád, tomu nezíde z mysli po celé sviatky. Skvelý začiatok.

Šťavnaté čerešne a jabĺčka osviežené pár kvapkami šťavy z citrusov ihneď pohladia zmysly. Po malej chvíľke vstupujú do éteru kvety gardénie orosené kvapkami vody a sladkosť celej kompozície odstupňujú kvety neroli s pižmom. To si šibač, ktorého jabĺčkový flakón doslova vyhráva jarnú pieseň, začína aj pohvizdávať do melódie. Uznajve, jemne gurmánska, kvetinovo – ovocná vôňa Nina Ricci Nina L´Eau má veľmi šarmantný prejav a ten nenechá žiadnu dámu chladnou.

Oblievačka po našom a po novom

Naozaj chcete na Veľkonočný pondelok obliať ženy len preto, aby boli krásne? Potom zabudnite na sprchovaciu hlavicu, vaňu a vedro vody. V tom nie je žiadna dôstojnosť, zábava a ani krása. Vtipné to môže byť len pre toho, kto sa tomu prizerá. Radšej vezmite fľašu čistej vody a flakón kvalitnej kolínskej či toaletnej vody, v ktorej sa odráža tá istá čistota a sviežosť, ako má lesná studnička. Takáto oblievačka sa viac dotýka symboliky Veľkej noci, lebo voňavá a vysmiata žena sa rovná krásna žena. Pekné kolínske vody zoženiete na Elnino.sk. Pozrite, momentálne tam prebieha jarný výpredaj a mnohé vône kúpite za zlomok ceny. Naozaj niet nad čím rozmýšľať. Už nežijeme ako primitívne kmene, sme moderní ľudia, ktorí si môžu tradície ctiť a šíriť ich aj slovnou cestou.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This