Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 3.9.2015 v Dekoratívna kozmetika, Mejkap, Poradňa | Bez komentárov

Obočie podľa najnovších trendov

Obočie podľa najnovších trendov

Spomínate si na deväťdesiate roky a hrubé obočie Kate Moss? Koniec utrpeniu. Odložte pinzety. Tento trend sa vrátil a kto sa doteraz trápil, ten si vydýchne.

Cara Delevingne, Foto: Walterlan Papetti, Zdroj: Wikipedia, http://bit.ly/1KtOxTg

Cara Delevingne, Foto: Walterlan Papetti, Zdroj: Wikipedia, http://bit.ly/1KtOxTg

V kurze je také obočie, aké nosí aj známa modelka Cara Delevingne. Husté, hrubé a prirodzené, ale samozrejme upravené. Na sociálnych sietiach ste si už mohli popozerať niekoľko obrázkov dám, ktoré sa pokúsili tieto trendy z módnych mól napodobniť. Každá iným spôsobom. Kto by chcel s líčením poradiť, internet sa hemží zaručenými radami a postupmi. S úsmevom však musím konštatovať, že niektoré dámy, ktoré tieto návody pripravujú, vedia v tomto poriadne prestreliť, preto poradím návod, s ktorým bude Vaše obočie vždy vyzerať upravene.

Obočie od A po Z

Či už Vás príroda obdarila hustým a hrubým obočím, či tenkým, v prvom rade je treba uvedomiť si, že obočie – jeho tvar, hustota i farba – výrazne ovplyvňuje to, aký budete mať pohľad. Určite neurobíte nič zlé, ak ho trošku dofarbíte a zahustíte, no nie sme na hodine geometrie, preto presne orámované geometrické tvary na Vašu tváričku nepatria. Žiadne rámiky vyplnené farbou. Obočie musí vyzerať prirodzene.

Nesnažte sa jeho formu výrazne meniť. Je lepšie urobiť len drobné úpravy, než sa neskôr trápiť s častým dofarbovaním a trhaním. Obočie by mala byť akási strieška jemne zaostrená odspodu, s jemne zaoblenou vrchnou stranou a presne takýto tvar nám aj zvykne príroda nadeliť. Ak sa chystáte meniť tvar, vyvarujte sa oblinám po oboch stranách. Obočie nemá byť jeden oblúk. Dobrá nie je ani jedna rovná čiara namiesto striešky. Vyzerali by ste permanentne vzrušene či prekvapene, aj keby ste sa v podstate usmievali. Takéto experimenty nechajte tým, čo sa chcú predvádzať.

Skôr než sa podujmete na niečo také, ako je úprava obočia, potrebujete určite dobrú pinzetu. Nie je nič horšie, než keď Vám chĺpky spod ramien pinzety vykĺzajú. Úprava obočia Vám tak potrvá zbytočne dlho. Ak sa obávate, že by sa Vám nemuselo podariť upraviť si obe strany rovnako, zíde sa Vám biela ceruzka, ktorou si tvar obočia môžete prekresliť. Obočie potom podľa tejto línie jednoducho vytvarujete.

obočie a jeho ideálny tvar

obočie a jeho ideálny tvar

Ako určiť bod, v ktorom má obočie začínať a končiť? Pomôže Vám ceruzka a tento postup.

  • Priložte ceruzu na kraj nosa a nasmerujte kolmo nahor, aby sa jej bočná strana dotýkala vnútorného kútika oka. Kde ceruzka pretne líniu obočia, tam bude obočie začínať a tam by mala byť jeho najširšia časť.
  • Potom ceruzku nasmerujte tak, aby sa dotýkala vonkajšieho kútika. Týmto určíte koniec obočia.
  • Teraz venujte zrkadlu jeden priamy pohľad a veďte myslenú čiaru od kraja nosa priamo cez zreničku. Kde priamka pretne obočie, tam bude jeho najvyšší bod a od tohto bodu by už malo až ku koncu obočie klesať.

Na dofarbenie a optické zahustenie, či dotvarovanie v prípade nedostatku času Vám bude nápomocná dekoratívna kozmetika. Tu je niekoľko tipov na užitočných pomocníkov.

Ceruzka na obočie

Na obočie môžete použiť v podstate akúkoľvek ceruzku, ktorá má prijateľnú farbu. Ja som už pár krát improvizovala s kontúrkou na pery, no existujú univerzálne produkty, ktoré sa dajú používať ako očné linky i ceruzky na obočie. Takéto ceruzky ponúka napríklad značka NYX. Niekedy sa stretnete s tým, že má Vaša ceruzka na konci špirálu alebo hrebienok. Je to praktické, pretože si nimi môžete kedykoľvek rozčesať obočie či zlepené riasy.

Riasenka na obočie

Tak ako na riasy i na obočie existujú produkty podobné riasenkam. Obočie nafarbia, stužia a vytvarujú. Existujú i riasenky na obočie  v bezfarebnom prevedení. Ich tuby obsahujú transparentný gél tvarujúci obočie. Farebnú riasenku aj iné užitočné kúsky nájdete v sortimente značky Maybelline.

Vosk a púder na obočie

Takýto kompakt sa Vám zíde v prípade, že nemáte čas na úpravy. Kompakty zvyknú obsahovať viac farieb púdrov / farebných voskov, preto si môžete voliť odtieň podľa nálady. Pracuje sa s nimi jednoducho. Začnete voskom, ktorý nanesiete na obočie a potom v prípade potreby štetcom aplikujete púder. Obočie sa opticky zahustí a vosk ho drží v požadovanom tvare.

Ešte viac dekoratívnej kozmetiky, ktorá Vám pomôže s úpravou obočia, nájdete v obchode Elnino.sk. Kliknite a zobrazte si ponuku.

Potrebujete poradiť, alebo máte dobrý námet na článok? Budem rada, ak zanecháte komentár.

[Total: 2    Average: 2/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This