Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 23.12.2014 v Mejkap, Poradňa | Bez komentárov

Očné linky vo farbách Vianoc (naše tipy)

Očné linky vo farbách Vianoc (naše tipy)

Ste až príliš ustráchaná na obtiahnutie oka tyrkysovou či ametystovou očnou linkou? Potom aspoň na Vianoce odložte na chvíľku bokom štandard a skúste prejsť na vzácne kovy. Garantujem, že očné linky vo farbe zlata, striebra, bronzu či klasické biele sa Vám zapáčia tak, že ich už nedáte z ruky.

V článku Pohľad šelmy (tipy na líčenie) som Vás naučila, ako postupovať pri kreslení linky v štýle „mačacích očí“. Dnes očné linky a očné tiene použijeme tradičnejším spôsobom. Očná linka bude i nebude v centre pozornosti, pretože sa o svoju hlavnú rolu podelí s očným tieňom. Z oboch vyčarujeme sviatočné líčenie a budú sa nám zaujímavo dopĺňať. Mám pre Vás až tri tipy, ako využiť ich krásne farby.

Štedré zlato na štedrý večer

inšpirácia, ako použiť zlaté očné linky na líčenie vo farbách zlata od Elnino.sk

očné linky vo farbách zlata; Lucia Maria DeDea – Eye7teen; Foto: Bianca Buckenhüskes Photography (Modelka: Yvonne), Zdroj: http://bit.ly/1GSQDXx

Chcete pôsobiť ako dáma, ktorá by mohla vziať celý svet do svojho náručia a objať ho? Postavte sa typickému chladu zimného obdobia na odpor hrejivými tónmi plamienkov, ktoré olizujú drevo v krbe. Vaše líčenie sa bude úplne rovnako trblietať, bude v teplých farbách, preto k nemu potrebujete očné linky, ktoré dajú Vašim očiam svetlo. Akoby v nich taktiež blikali veselé plamienky. Líčenie tak dostane zlatú medailu za efekt a Vy ju dostanete za vrelé privítanie hostí.

Začnite farbou zlata a viečka ňou vytieňujte od vnútorných kútikov až po vonkajšie, pričom pokračujte farbou bronzu, ktorá plynulo prechádza až do teplejších odtieňov červenej. Červená ale nie je podmienkou, ak sa na ňu necítite. Pekne bude vyzerať i bronzová alebo hnedá. Choďte na to s citom. Očný tieň sa vôbec nemusí ligovať. Radšej nech má jemný saténový finiš, než by mal obsahovať nejaké trblietky, lebo všetkého veľa škodí. Ligotať sa budú očné linky, ktorými obtiahnete pohyblivé očné viečko a pretiahnete ich kúsok až za kútiky. Spodné viečko obkreslíte buď tou istou farbou alebo opäť zlatou linkou. Pozor, táto by už nemala byť taká hrubá. Farbu rúžu zlaďte s najtmavšou farbou na viečkách, takže bude červený, hnedý alebo bronzový.

Použiteľné očné linky

Na toto líčenie by sa Vám mohli hodiť napríklad tieto produkty:

Očné linky: Maybelline Master Drama Chromatics Khol Liner Tužka na oči, odtieň Vibrant Gold; Rimmel London Scandal Eyes Waterproof Kajal, Odtieň 011 Golden ; Rimmel London Exaggerate Waterproof Eye Definer, Odtieň 290 Precious Gold od Elnino.sk

očné linky Maybelline a Rimmel London

Maybelline Master Drama Chromatics Khol Liner, odtieň Vibrant Gold
Rimmel London Scandal Eyes Waterproof Kajal, odtieň 011 Golden
Rimmel London Exaggerate Waterproof Eye Definer, odtieň 290 Precious Gold

Vy v úlohe rodinného striebra

očné linky vo farbe snehu; Foto: Alejandro Martinez (Soft); Zdroj: http://bit.ly/1GT9Rw5

očné linky vo farbe snehu; Foto: Alejandro Martinez (Soft); Zdroj: http://bit.ly/1GT9Rw5

Pri tomto líčení sa vynikajúco dopĺňajú hnedé tóny zeme s belostnou až striebristou farbou snehu. Líčenie pasuje najmä k hnedým očiam a dámam, ktoré sa chcú z nenápadnej dievčiny premeniť na bytosť, ktorú nikto neprehliadne. K farebnej zjednotenej pleti pridajte žiarivý snehový poprašok na viečka a iskry z Vás budú lietať. Aby ste nepôsobili príliš bledo, odporúčam ako podklad nejakú zemitú farbu, napríklad práve túto hnedú, prípadne nejaký odtieň fialovej.

Svojmu obočiu i riasam doprajte čerstvý náter. Potrebujú zvýrazniť, aby ste Vy spolu s bledými tieňmi nezanikli a nezmizli pod tou vrstvou snehu ako Maruška, čo šla na jahody a niekde po ceste zamrzla. Vhodné očné linky budú mať striebornú alebo ešte ideálnejšie bielu farbu len s jemným nádychom do striebornej. Nemusia sa nutne trblietať, ak má líčenie pôsobiť nežne a jemne. Na zábavu na Silvestra si však pokojne doprajte aj ligotavé očné linky. K ohňostroju sa také priam žiadajú.

Nezabudnite zvýrazniť spánky a lícne kosti highlighterom a líčka troškou farby.  Najlepší rúž na pery bude vo farbe nude so striebristým odleskom. Rozhodne by to nemal byť zlatistý tón, lebo potom by sa Vaše oči pobili s perami a to by nepôsobilo dobre. Takto nalíčené oči by sa zniesli maximálne s nejakým chladným tónom ružovej alebo červenej, ale v takom prípade vynechajte trblietky na očiach a namiesto striebornej voľte bielu.

Použiteľné očné linky

Na toto belostné líčenie by sa Vám mohli hodiť tieto očné linky / očný tieň:

Očné linky: Frais Monde Eye Pencil Tužka na oči, odtieň 28; Christian Dior Kohl Pencil, Odtieň 007 White a očný tieň Rimmel London Scandal Eyes Eye Shadow Stick, Odtieň 001 Witness White

očné linky Frais Monde, Dior a očný tieň Rimmel London

Frais Monde Eye Pencil – ceruzka na oči, odtieň 28
Christian Dior Kohl Pencil, odtieň 007 White
očný tieň Rimmel London Scandal Eyes Eye Shadow Stick, odtieň 001 Witness White

Romantická a stále bohyňa

očné linky vo farbe bronzu a ružového zlata; Foto: Olga (Make-up); Zdroj: http://bit.ly/1xHjJHD

očné linky vo farbe bronzu a ružového zlata; Foto: Olga (Make-up); Zdroj: http://bit.ly/1xHjJHD

Ťažko nájdeme očné linky, ktoré by pasovali každej dáme. Máme však dve či tri vskutku univerzálne farby, ktoré neurazia žiadnu z nás. Takýmito tónmi je bronzová blížiaca sa hnedej, farba ružového zlata a staroružová. Tieto tóny budú lichotiť ženám, ktoré sú opálené ale i bleduľkám, aby sme ten zdravý tón vytiahli na povrch. Perleťové pery, trošku teplého bronzu na perách i na očiach, trošku bronzu na líčkach, to bude vždy dobrá voľba, pretože budete pôsobiť sexi a elegantne.

Tento vzhľad získate tak, že nanesiete staroružový tieň na celé pohyblivé viečko. Doprostred viečka prstom vmasírujte trošku bronzovej. Môžete to urobiť i presne naopak a farby vymeniť. Alebo dáte jednu a tej druhej len veľmi máličko a získate look nežnej Lolitky. Ako vidíte na obrázku, ak tieto dva tóny dobre rozotriete a splynú, vyzerajú vedľa seba veľmi pekne. Pekne vyzerá tiež bronz kombinovaný s ružovým zlatom. Spodné viečko potom jemne orámujte jednou z týchto dvoch farieb. Na nakreslenie spodnej linky sa Vám môže hodiť očný tieň Scandal Eyes od značky Rimmel London. Ak ceruzku dobre zastrúhate, získate dva produkty v jednom. Ceruzka Vám bude očnou linkou a súčasne poslúži ako očný tieň.

Až sa dosýta pohráte s tieňmi,  tesne pozdĺž rias veďte tenučkú očnú linku v čiernej alebo hnedej farbe, aby sa zdôraznili prirodzené kontúry oka a samozrejmosťou nech je riasenka v intenzívnej hnedej alebo čiernej farbe. Pery dostanú podobné líčenie ako oči, postup ilustruje obrázok. Nezabudnite prechody medzi dvoma tónmi poriadne rozotrieť prstom alebo štetcom. Ak nemá byť Vás mejkap výraznejší, nemusíte použiť obe farby, stačila by aj jedna. Je to na Vás a Vašej odvahe.

Použiteľné očné linky

Na toto líčenie by sa Vám mohli hodiť napríklad tieto produkty:

Očné linky a očné tiene v jednom: Rimmel London Scandal Eyes Eye Shadow Stick, Odtieň 003 Bad Girl Bronze a Rimmel London Scandal Eyes Eye Shadow Stick By Kate, Odtieň 100 Rose Gold  od Elnino.sk

očné tiene a linky typu 2v1 vo farbe bronzu a ružového zlata

Rimmel London Scandal Eyes Eye vShadow Stick, Odtieň 003 Bad Girl Bronze
Rimmel London Scandal Eyes Eye Shadow Stick By Kate, Odtieň 100 Rose Gold

obidva očné tiene Rimmel z obchodu Elnino.sk

Všetky očné linky rôznych odtieňov nájdete v e-shope Elnino.sk

S použitím kvalitnej očnej linky vyčaríte krásne líčenie na každú príležitosť. Očné linky spomínané v tomto článku k takým určite patria. Zotrvajú s Vami po celý Štedrý večer, s prehľadom zvládnu zábavu na Štefana i noc na Silvestra. Oplatí sa vyskúšať.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This