Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 26.4.2016 v Poradňa, Vône | Bez komentárov

Orgován, ktorý bude každý hľadať vo váze

Orgován, ktorý bude každý hľadať vo váze

Rozpoviem Vám jeden krátky príbeh, v ktorom hlavnú rolu zohral orgován. Ten voňavý kvet, ktorý práve v tomto období začína kvitnúť a tak na každom rohu vidíte záplavu fialovej alebo bielej krásy.

Hľadá sa orgován, je nezvestný

Salvador Dali Purplelight a krásny rozkvitnutý orgován v pozadí

Salvador Dali Purplelight a krásny rozkvitnutý orgován v pozadí, zdroj

Nikdy som nezvykla nosiť výrazné parfumy do práce. Ono sa to ani nehodí. Keby sa takto navoňal každý okolo Vás, nikto by v miestnosti nevydržal. Keď vôňa do práce, tak parfumovaná voda môže byť, ale radšej jemnejšia. Inak je vhodnejšia kolínska voda, toaletná voda. Vždy sa dá zájsť von, prestriekať z času na čas (ak treba), než každého omráčiť po pol hodine práce.

Dnes svoj priestor dostane orgován, ktorý v primeranej intenzite nebude obťažovať nikoho. Ale späť príbehu. Kolegovia a kolegyne si už zvykli, že sa v parfumoch rozhodnem väčšinou pre jazmín. Mojimi obľúbencami je tiež fialka alebo ruža a týmto väčšinou aj voniam. V ten deň ale šíril okolo mňa svoju vôňu svieži orgován. Kúpila som si totiž na Elnino.sk novú vôňu Salvador Dali Purplelight a videla zaujímavé reakcie. Každý, kto prišiel k môjmu stolu, sa začal hneď obzerať okolo seba. Na otázku, čo hľadajú, som od každého dostala rovnakú odpoveď. Každý hľadal orgován. Nedošlo mi hneď v prvom momente, prečo by mal niekto hľadať orgován práve na mojom stole, no potom sa mi rozvidnelo, že to zrejme ja budem zdrojom tej autentickej vône a to ja ľudí mýlim.

Salvador Dali Purplelight

Vôňa pre dámy Salvador Dali Purplelightorgován (a trošku aj jazmínu) vo svojom srdci a vonia po nastriekaní tak realisticky, že byť včelou, tak uvažujem o opeľovaní (smiech). Ale teraz vážne, je to vôňa blízka skutočnému orgovánu, no nie každému sadne, preto som pre Vás  nachystala väčší výber. Ak by som mala vôňu Purplelight porovnať s ostatnými vôňami v tomto článku, poviem, že má iný príbeh. Pižmo a vetiver robia orgovánu iný záver. Ostatné vône rozprávajú o kvetoch, včielkach, sladkom nektáre, táto si všíma hlavne orgován samotný. Ten okrem kvetov pozostáva aj z dreva a listov. Zatiaľ čo tie ostatné začínajú i končia ako kvety na lúke, táto kvetinovo – drevitá pižmová kráska končí ako obraz orgovánu zarámovaný v drevenom rámiku a hrejivá spomienka na krásne leto.

Iné vône, kde je orgován v hlavnej roli

Ďalšou skutočne autentickou kvetinovou vôňou orgovánu je kolínska voda Demeter Lilac.  Nečakajte ale žiadne zmeny k drevitým či iným typom vôní, ako sa menila vôňa Purplelight. Toto je divoký svetlofialový orgován tak trošku vintage podobe, presne ako ten skutočný. Tento pošteklí v nose a normálne mám pocit, že šíril do ovzdušia aj peľ. Ja mám odskúšaných už väčšinu vôní Demeter a naozaj sa podobajú na to, čo predstavujú.

Ak je Vašim cieľom voňať ako zmes jarných kvetov s prevahou orgovánu, potom vyskúšajte kvetinovú vôňu Trussardi My Scent. Je to vôňa zasnívaná a z každej jej molekuly zaznieva slovo „jar“. Toaletná voda My Scent je tiež jednou z recenzovaných vôní v článku Novoty starého roka, na ktoré sa oplatilo čakať.

Niekto by si povedal, že som do tohto článku zaradila kvetinovú vôňu Versace Eau De Parfum omylom. Spočiatku sa javí ako čistá exotika a nič blízke našej domovine. Zdanie však klame. Táto elegantná vôňa nepotrebuje papierik, ale Vašu kožu a až na nej budú kvitnúť kvety. Keď sa ozvú drevité tóny, orgován získa životnú silu miazgy a jeho kvety sa rozvoňajú. Viac sa dozviete v článku Bvlgari a Versace – elegancia v zlatom šate.

Orgován, vzdušné pižmo, vibrujúca energia sladkej broskyne, hrušky a bohatá vôňa kvetov ruže, magnólie a pivonky. To je dámska vôňa Calvin Klein Sheer Beauty Essence. Pre niekoho trošku výrazná (zrejme pre to sladšie ovocie), no stále neodolateľná a elegantná kvetinovka. Vôbec by som sa nebránila nosiť ju do práce.

Orgován z módneho domu Lanvin

Na väčšine flakónov parfumov Lanvin, hlavne tých z edície Eclat D´Arpege je vyobrazená matka s dcérou alebo vysmiata šibalská tvár Z toho si niekto môže vyvodiť, že vône budú vhodné aj pre mladšie slečny. A viete čo? Vôbec sa nebudete mýliť. Toto sú vône tak hravé, že ich môžete nosiť každý deň a každý deň mať skvelú náladu. A bol by to tiež super darček pre mamu na jej blížiaci sa sviatok – na deň matiek.

Lanvin Eclat-D´Arpege a edícia Arty (vľavo)

Lanvin Eclat-D´Arpege a edícia Arty (vľavo)

Práve teraz mám na sebe vôňu Lanvin Eclat D´Arpege, ktorá vonia ako orgován osviežený zeleným čajom. Nie je to skrátka úplne čistý orgován, ale tiež pokosená tráva. Len trošku trávy, taká malá stopa. Viac si o nej prečítate v článku Mama a jej vôňa, ako si ju pamätáme. Pre ešte lepšie pripomenutie jarného rána, keď otvoríte okno dokorán a dnu sa vovalí žiadaný chladný vzduch ako osvieženie, vyskúšajte verziu Lanvin Eclat D´Arpege Arty. List citrónovníka tu prevláda a potvrdzuje jemne ovocný charakter, ktorý má aj pôvodná Eclat D´Arpege. Už ste niekedy rozomleli medzi prstami list z nejakého citrusového stromčeka? Skúste to, potom odtrhnite orgován, postláčajte jeho strapec kvetov v ruke a to bude presne ono. Tieto nežné kvetinovo – ovocné krásky nikoho nesklamú.

Nepáči sa Vám orgován?

Chcete vyskúšať vône iných jarných kvetov? Na tomto blogu nájdete články a tipy na krásne kvetinové vône od výmyslu sveta. Stačí kliknúť na značku „kvetinové“ v dolnom pravom rohu a budete v obraze. Pre konkrétne kvetinové tóny pozrite aj tieto články:

Tak snáď som Vám pomohla nájsť aspoň v jednom z článkov tú pravú jarnú vôňu. A pokiaľ nie, nezúfajte. S kvetinovými kráskami sme neskončili. Dnes to bol orgován, nabudúce to môže byť niečo iné. Môžete dať tipy do diskusie a ja Vám nejaké pekné kvetinové vône s Vašim obľúbeným kvietkom pohľadám.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This