Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 20.4.2016 v Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Paco Rabanne a jej veličenstvá – nová edícia Aqua

Paco Rabanne a jej veličenstvá – nová edícia Aqua

Plné sú nebesia i zem slávy ikonických vôní Paco Rabanne Olympea, Invictus a aj nových nástupcov ich trónu. Nová limitovaná edícia Aqua načisto pohltila celú zem i vodstvo. Ovládne aj naše srdcia?

Kult Paco Rabanne ako moderné božstvo

Keď sa v obchodoch objavila slávna pánska vôňa Paco Rabanne Invictus, dojmy z nej boli zmiešané. Polovica ľudí tento výtvor značky Paco Rabanne milovala, druhá polovica neznášala, čo je vždy akási predzvesť toho, že má parfum reálnu možnosť zapísať sa do dejín ako ikona. Však si spomeňte na tan lomoz okolo Chanel No. 5. Bolo to skrátka niečo nové a od roku 2013 sa dejiny drevitých akvatických vôní môžu rozdeliť ako „obdobie pred Invictus“ a „obdobie po Invictus“. Tento parfum sa stal akýmsi prototypom, ktorý každý pozná, každý ho vyskúšal a ak chce nejaká novinka byť vzatá na milosť, musí byť prinajmenšom rovnako dobrá. V opačnom prípade nemá šancu. I preto som tento parfum zaradila do článku Ranný rituál novodobého gladiátora (vôňa muža), kde som ho postavila na úroveň ostatných špičkových vôní na každý deň.

Ako dopadla parfumovaná voda Paco Rabanne Olympea, ktorú som predstavovala v článku Voňavé novinky pre ženu bohyňu? Úplne rovnako. V čase, keď táto novinka prišla medzi nás, nebolo žiadnej podobnej vône. Na Elnino.sk boli dobré zásoby a aj napriek tomu sa po vôni doslova zaprášilo. A stále je po nej dopyt, pretože je výnimočná, výrazná a má skvelú výdrž. Ak milujete sladko – slané orientálno – kvetinové vône, ktoré vystupujú z davu a stúpajú na nebesá i do nosa, tak ju vyskúšajte. Inú chcieť nebudete. Parfumovaná voda Olympea je bohyňa a dračica v jednom a právom patrí medzi Najlepšie dámske vône a novinky v roku 2015.

Nová limitovaná edícia akvatických vôní Paco Rabanne

Len nedávno prišla značka Paco Rabanne so správou, že má pre nás horúce novinky akvatického charakteru a celá edícia sa nazýva Aqua. Ja mám z tejto edície šikovné miniatúrky a tak Vám môžem parfumy predstaviť ešte skôr, než sa tieto novinky objavia v e-shope.

Novinky Paco Rabanne - nová limitovaná edícia Aqua

Novinky Paco Rabanne – nová limitovaná edícia Aqua

Flakóny miniatúr sú samozrejme jednoduché. Čo majú spoločné s flakónmi vôní na predaj je farba skla a tvar. A samozrejme vôňu. Keby sme vzájomne porovnávali flakóny i obsahy predajných balení Invictus a Invictus Aqua, Olympea a Olympea Aqua, tam pravda narazíme na viaceré odlišnosti. Začneme teda balením.

Ikona Paco Rabanne Invictus má sklo úplne priehľadné a číre, novinka Invictus Aqua je chránená obalom z mliečneho skla. Vŕšok je rovnaký. Zatiaľ neviem naisto, aké veľké balenia budú u nás na Slovensku v predaji, no informácie mám o balení 50 ml a 80 ml.

Rovnako ako Invictus, aj vôňa Paco Rabanne Olympea Aqua sa od svojej staršej sestry odlišuje priehľadnosťou. Staršia sestra má priehľadnú vrchnú časť čiapočky i cez jej flakón vidíte. Fľaštička Olympea Aqua je z mliečneho skla mierne ružovkastej farby. Na mojej fotke to asi nevidieť, no to sklo má jemné marhuľové zafarbenie. Aj táto novinka sa predáva v baleniach po 50 a 80 ml.

Porovnanie Paco Rabanne Invictus Aqua a Invictus

Ak by som mala porovnať vôňu Paco Rabanne Invictus a novinku Paco Rabanne Invictus Aqua, poviem, že sú dosť podobné. Podobnosť je daná citrusmi, cez ktoré sa predierajú hlučné akordy morskej vody. Človek by si myslel, že sa s tou kompozíciou parfuméri veľmi nehrali. Pridali citrusy a voilà, nová verzia „Aqua“ je na svete. Možno si dokonca po odoznení prvých tónov poviete: „Aha, rovnaký divoch ako Invictus!“ a vôňu bez záujmu položíte na policu medzi ostatné. Ale vyčkajte, slanosť sa o nejaký čas stratí niekde v ovzduší, kde sa bude len nadnášať a objaví sa nová osobnosť.

Pomerne ťažký jazmín a aromatický bobkový list sú preč. Nahradilo ich korenie a fialkový list. Yuzu z úvodu popri fialke vyznieva ako keby ani nešlo o citrusové ovocie. V prítomnosti týchto tónov sa Vám bude dýchať ďaleko lepšie než pri pomerne razantnom predstavení božstva Invictus. Invictus sa javí ako boh víťazstva. Buráca ako more, prekypuje energiou a všade ho je plno. Invictus Aqua sa viac ponáša na posedenie pri rieke s vodopádom. Vzduch je nasýtený ani nie tak slanosťou mora, ako skôr vlhkosťou a ozónom, ktorý ostal po prudkom daždi. Rieka sa však nerozvášnila natoľko, aby zomlela brehy a strhla všetko, čo jej príde do cesty. Tie príjemné tóny dreva majú dosť času na to, aby sa prejavili a nič ich neprekrikuje. Voda drevo neničí. Akvatická drevitá Invictus Aqua z neho načerpala energiu a aj preto sa zdá byť o čosi teplejšia, príjemnejšia. Má v presne ten plážový, pohodový a umiernený prejav ako Aqua Amara od Bvlgari, ktorú tiež zhodou okolností poznám veľmi dobre.

Vôňa Paco Rabanne Invictus Aqua je perfektná do našich končín, na teplé slnečné dni a veľmi výrazne sa odlišuje od vôní, ktorých kompozícia je celá kompletne vystavaná na citrusoch a nevydržia ani len hodinu. Výdrž tejto patrí do vyššej kategórie.

Porovnanie Paco Rabanne Olympea Aqua a Olympea

Mám čerstvo v pamäti ten deň, keď som vyskúšala novinku – toaletnú vodu Paco Rabanne Olympea Acqua – na sebe za účelom napísania tohto článku. Hovorím si: „Však je to len toaletná voda, nie parfumovaná voda ako Olympea a k tomu akvatická.“ To bolo okolo obeda a poobede som mala svoju hodinu tanca. Priznám sa, trošku som ju podcenila.

Nos človeka si rýchlo zvykne, no dievčatá mi povedali, že sa za mnou tiahne krásna a výrazná vôňa. Im sa veľmi páčila a vraj neprekážala, no aj tak som si povedala, že ju skúsim trošku zjemniť opláchnutím zápästí vodou. A viete čo? Ona sa osviežila a rozvoňala ešte viac. Z toho vyplýva len jediné. Olympea Aqua je stále podobne trvácna a výrazná vôňa ako Olympea.

Novinke Olympea Aqua nevadí teplo, no nevadí jej ani vlhkosť. Vo vlhkom počasí vyniknú jej citrusové a kvetinové nôty zázvorového kvetu. Vystúpa k nebu ako obláčik a bude štekliť nosy. Preto o nej hovorím ako o budúcej kráľovnej. A takto sa ona aj začína. Ako nejaký akvatický kvietok. Citrusy, trošku soli, sviežosť, čo neskôr ustúpi a zmení sa na niečo sladšie.

Za normálnych okolností sa teda javí akvatická kvetinová novinka veľmi podobne ako Olympea. Je len trošku ľahšia a menej sladká, nakoľko sa neušlo žiadne miesto jazmínu. Dokonca ani vanilka nenašla uplatnenie v srdci, ale len v základe a osviežená tónom vody preto nemá toľko možností vystupovať do popredia. V kombinácii s vodou a kašmírovým drevom viac vyniká kvet a soľ, preto ani novinka nedusí. V tom spočíva ten najväčší rozdiel.

Podobne ako Invictus Aqua, aj parfum pre dámy Paco Rabanne Olympea Aqua vyniká svojou bezstarostnosťou, ľahkosťou a umiernenosťou. Budete sa cítiť ako na brehu rieky, kde na Vás poriadne praží slnko, chúďatá psíci si jazyky vyvaľujú a napriek tomu sa Vám nezdá, že by bolo až tak horúco. Vy si totiž dávate čas na čľapkanie sa vo vode, potom vyjdete von z vody na slnko a za chvíľku to celé zopakujete. Celá vôňa Olympea Aqua sa mi zdá byť ako telové mlieko, ktoré pohladí telo, uchlácholí zmysly, len sa ním nesmiete predávkovať.

Obidve novinky Paco Rabanne sú ako veličenstvá, ktoré vládnu na zemi, držia sa pri pokožke, no kedže majú znaky božstiev Invictus a Olympea, vznášajú sa aj vo vzduchu a sú prakticky nesmrteľné. Pravda, nie sú také omamné a ani ťažké, no budem sa opakovať, ale obidve vône sa budú hodiť do nášho klimatického pásma s pomerne suchým vzduchom. A tiež na dovolenku k moru, kde je vzdušná vlhkosť vyššia. Všade sa budú správať inak a všade Vás budú udivovať (v pozitívnom zmysle slova).  Toaletná voda Olympea Aqua je už v predaji, na pánsky parfum Invictus Aqua si musíme počkať, preto sledujte aktuálnu ponuku noviniek na Elnino.sk, kde ju určite čoskoro nájdete.

[Total: 1    Average: 2/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This