Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 19.1.2015 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Parfum na ples ako Vaše druhé JA

Parfum na ples ako Vaše druhé JA

V normálnom živote si nemôžeme zahaliť tvár a nechať ľudí podľa vône hádať, kto je pod maskou. No ples je príležitosťou, kedy môže parfum dostať slovo. Čo by o Vás vedeli povedať tieto dva? Kliknite a dozviete sa.

Dievčensky nežný parfum Vivienne Westwood Mon Boudoir

dámsky parfum Vivienne Westwood Mon Boudoir od Elnino.sk

dámsky parfum Vivienne Westwood Mon Boudoir, zdroj: http://bit.ly/1BsT4jv

Mon Boudoir je kvetinovo – drevitý parfum s charakterom mladej devy. Nevieme, čo nám chce flakón naznačiť svojim dizajnom. Možno sa nám snaží vsugerovať, že dáma bude jedinou hviezdou na obežnej dráhe mužov, alebo budete stredom ich vesmíru ako nežná Lolitka. Rozdiel oproti pôvodnej vôni Boudoir je len v skle. Pôvodný parfum Budoir ho mal krištáľovo číre, zatiaľ čo parfum Mon Boudoir má sklo akoby zamrazené polárnou zimou. Na vrcholku krytu sa pekne vyníma kríž ako symbol značky. Táto kombinácia dievčensky nežnej bielej a žiarivo zlatých doplnkov bude fungovať vždy a na každú dámu. Parfum bude spomedzi ostatných vyčnievať.

Je to dievčina telom i dušou bez ohľadu na vek. Nedá sa však jednoznačne povedať, či viac bude tento parfum svedčiť mladším alebo starším ženám. Podľa mňa s ním môže zahviezdiť 60-ročná dáma, jej 40-ročná dcéra a pokojne si ho môže vziať i vnučka na svoj prvý ples, parfum Mon Boudoir sa stane Vašim rodinným klenotom. Ucítite v ňom kvetiny, bez problémov identifikujete pižmo s veľmi jemnými tónmi dreva na pozadí. Ponechal si niektoré zložky originálu, no tento sa viac prikláňa k sviežej jari, kedy dievčatá i kvety začínajú kvitnúť a nosia skôr svieže vône.  Nechcú predsa kričať, ale túžia byť viditeľné a pritom harmonizovať s prírodou.

Parfum sa otvára koktailom zo šťavnatej hrušky i mandarínky ochuteného netradičnou bazalkou. Dáva parfumu jeho svojskú pikantnosť a trošku nám ho aj nadľahčuje. Od samého začiatku až po koniec bude jasné, že ide o kvetinovú vôňu s púdrovým podtónom, ktorý prináša kvet ruže. Veľmi jemne v ňom cítiť i konvalinku, ale tá sa rozvonia až po nejakom čase, lebo vôňa silnie. Jazmín sa však nedostaví až v takej sile. Aj napriek santalovému drevu a pižmu v základe je vôňa stále dosť svieža, sladká, nič nesíli, nepreháňa a na dobre hydratovanej pokožke aj čosi vydrží. Pozor, nikdy nepredávkujte Mon Boudoir! Jeden až dve streky naozaj stačia.

Pre návrat k dievčenskej nevinnosti vyskúšajte vôňu Vivienne Westwood Mon Boudoi, ktorú zakúpite v e-shope Elnino.sk. Stačí kliknúť.

Parfum rafinovanej ženy Chanel Coco Mademoiselle

dámsky parfum Chanel Coco Mademoiselle z ponuky Elnino.sk a Keira Knightley,

parfum Chanel Coco Mademoiselle a Keira Knightley, zdroj: http://bit.ly/1CGovnJ

Keď vidíte Keiru Knightley, hneď si poviete, že to bude riadna dračica. Vyzerá ako prešibaná nezbednica, ale tiež pripadá ľuďom až nebezpečne sexi. Toto už veru nie je malé dievčatko, aj keď v niektorých filmoch by ste jej veľmi ťažko hádali skutočný vek (tento rok bude mať 30) a tipovali jej oveľa menej.  Zato dobre vieme, koľko rokov má dizajn flakónu. Veru to nie je žiadny mladík, ale osvedčený artikel, ktorý charakterizuje vône Chanel už takmer 100 rokov. Keď sa spoji ostrieľaná elegancia a mladistvá zvodnosť, vychádza nám z rovnice dáma Coco Mademoiselle, ktorá dospela a veľmi dobre vie, čo chce.

Dámy sa nevedia zhodnúť, či ide skôr o cyprusovo – kvetinovú alebo orientálno – kvetinovú vôňu, ale ja by som sa skôr priklonila k tej prvej možnosti, aj keď pár orientálnych nôt v sebe táto vôňa nezaprie.  Od svojho súrodenca – Chanel No.5 (poznáte z článku Parfumy na červenom koberci) – si parfum osvojil mnohé tóny, ale tento Chanel je ostrejší kvôli prevahe citrusov a najmä teda ovocnejší. Možno aj trošku hlučnejší, ale v tom zmysle, že budí zvedavosť a ľudia sa naň vypytujú. Tiež sa dá o ňom napísať, že patrí k tým, u ktorých nehrá až takú rolu ročné obdobie ani doba. Parfum Coco Mademoiselle sa totiž vyznačuje nielen dobrou nositeľnosťou, ale aj neobvyklou výdržou. On proste vonia a vonia a vonia. Tak ako väčšina vôní Chanel.

Vo vôni sa skrývajú pomaranče a bergamot. Citrusy zrejme podporujú nejakým činom tvorbu endorfínov, pretože máte chuť sa stále usmievať. Pomaly splývajú s kvetom ruže a jazmínu. V tomto súlade tkvie čaro, pretože úsmev a zmyselnosť, to k sebe pasuje. Základ majú obidva parfumy podobný. Pačuli, vetiveru a príjemne hrejivej vanilke chýba už len santalové drevo a podali by si ruky (keby nejaké mali). Medzi dámami si táto harmonická symfónia našla veľa fanúšičiek, pretože i napriek svojej kvalite nepôsobí „snobským“ dojmom. Parfum  Coco Mademoiselle je klasický, elegantný a veľmi moderný kúsok, ku ktorému si vybudujete možno i taký silný vzťah, ako k svoju partnerovi.

Pre rýchle zamotanie hláv mužom vyskúšajte zvodnú vôňu Chanel Coco Mademoiselle z ponuky Elnino.sk. Stačí kliknúť.

Možno už viete, aké šaty si oblečiete. Možno to budú nejaké z dielne Chanel alebo Viviene Westwood. Ale čo parfum? Ktorý bude Vašim partnerom na plese?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This