Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 25.2.2015 v D - I, Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône, Značky od A po Z | Bez komentárov

Parfuméria Elnino.sk a voňavá minulosť

Parfuméria Elnino.sk a voňavá minulosť

Pri slove „parfuméria“ si okamžite vybavíte krásne vône okolo seba a trblietavé flakóny. Pri slove „dejiny“ si však predstavíte zatuchnuté koberce, nevábne vyzerajúce artefakty… Táto história zmení Váš pohľad.

Parfuméria Elnino.sk a horúca novinka

Mená, príbehy, čísla, toto všetko prináša história, ktorá sa niekedy spája aj s osobným zážitkom, no väčšinou si žiada len zdroje informácií (televízor, internet, rozprávanie človeka…). Nie každý má dejiny rád. Rýchlo zabudneme na rok, kedy sa niečo prihodilo. V záplave mien, ktoré si musíme každý deň pamätať z nášho pracovného i školského prostredia si možno nebudeme vedieť spomenúť na meno slávnej osoby zo starých čias. Pozabúdame i detaily príbehov a niekto je náchylný púšťať z hlavy všetko. Život v prítomnosti je plný vecí, ktoré vytesnia okamihy z minulosti. Nikdy však nezabudneme na to, čo sme v nejakom okamihu cítili. Ak si už máme vybrať, najradšej si vytvárame v pamäti príjemnejšie alebo zážitkovo silnejšie asociácie. Dejiny si spájame s obrazmi, vôňami a zvukmi. Potom stačí ucítiť vôňu a odrazu si spomeniete na všetko, ako keby Vaša hlava bola jednou veľkou encyklopédiou. Úžasné A presne s týmto ráta aj značka Histoires de Parfums.

Histoires de Parfums ako história v kocke

Nuž v poriadku, úplná kocka to nie je (smiech). Flakóny parfumov Histoires de Parfums nemajú kockový tvar, sú to kvádre, avšak plné nádhernej vône. Vône, ktorá Vám priblíži dobu, ktorej dejiny sa snažia vyjaviť kombináciou svojich tónov. Kolekcia parfumov značky je ako knižnica. Škatuľky majú tvar kníh a ešte aj tie flakóny majú nálepky zboku. Keby sa Vám páčili a chceli by ste ich zbierať, postavíte ich bokom k sebe a len vyberáte flakóny ako knižky z police.

Histoires de Parfums je relatívne mladá značka, ktorá sa zaoberá vôňami niché a založil ju v Paríži Gérald Ghislain v roku 2000. Gérald Ghislain vyštudoval nie herectvo, ani architektúru, ako sme u mnohých parfumérov zvyknutí, ale parfumérsku školu ISIPCA, ktorá je zameraná na parfumy.

V tvorbe sa výrobca vždy vrhne na nejaký rok, kedy sa narodila významná osobnosť. Alebo spracuje nejaké knižné veľdielo. Zrejme pán Ghislain obľubuje literatúru, pretože sa snaží, aby jeho vône mali príbeh. Príbeh kvetov, ľudí, no musí tam byť dejová línia, aby vôňa rozprávala. Parfumy Histoires de Parfums  predstavujú luxus, ušľachtilosť a tvorivosť. Parfuméria Elnino.sk sa snaží mať vo svojej ponuke z každej úspešnej série tie najlepšie kúsky. Tak si uveďme aj nejaké príklady.

Voňavá parfuméria plná slávnych ľudí

Keby sa títo ľudia narodili dnes, určite by ich tešilo, že ich životopis už zachytávajú nielen knihy, ale i flakóny. V roku 1876 uzrela svetlo sveta Mata Hari. Kto by ju nepoznal? Nuž táto zmyselná dáma má dnes už vlastnú vôňu, ktorá sa nazýva 1876 a dámy môžu prostredníctvom tejto vône okúsiť jej život. Že nie ste dáma, ale ste muž? Nevadí. Vyskúšajte vôňu známeho zvodcu. Casanova sa narobil v roku 1725 a parfum 1725 je určený pre takých milovníkov, ako bol on.

Príbehy kvetov

Že kvety nemajú svoje príbehy? Nuž to by ste sa čudovali, ako sa ich vône môžu meniť a aké príjemné spomienky môžu vyvolať. Parfuméria Elnino.sk ponúka napríklad vôňu Histoires de Parfums Vert Pivoine – príbeh pivónie. Vyskúšajte a dáte mi za pravdu. Páčiť sa Vám môže aj trilógia na pokračovanie, ktorá sa zaoberá mýtickou tuberózou pod názvom Tuberose Trilogy.

Kniha bez zažĺtnutých strán

Kniha je vždy vďačný darček. Žiadna kniha však neobsahuje všetko. Milovníci kultúry iných krajín, by mi dali za pravdu. Musíte mať celé zbierky kníh, ak ju chcete obsiahnuť celú a pochopiť ju. A čo tak skúsiť sa obdarovať dielom vo voňavej podobe? Ak Vás fascinuje napríklad Orient a chcete zažiť, čo je to byť uctievaný ako vladár, vyskúšajte pánsku vôňu Ambre 114 s tónmi , ktoré vojdú dámam do srdca i hlavy a Vy vojdete do ich histórie.

Parfumy Histoires de Parfums pre dámy i pánov predáva Elnino.sk - najkvalitnejšia parfuméria

Histoires de Parfums pre dámy i pánov

Nedá mi, aby som sa v závere nezmienila aj o mimoriadne sexi vôni s názvom 1889 Moulin Rouge. Prináša Vám vízie kabaretu, doslova vidíte tie svetlá, počujete hudbu a zahoríte túžbou. Ak ste dáma a chcete byť zvodná, byť Vami, idem do nej okamžite. Prečo by páni mali pískať len keď sa objaví na pódiu v žiare svetla nejaká tanečnica? Vy ich môžete očariť rovnako a nemusíte pri tom odhaliť ani členok. Nechajte túto vôňu prehovoriť a šou môže začať.

A vlastne… nechajte ich rozprávať všetky. Sú to zaujímavé príbehy, ktoré Vám hocijaká parfuméria neponúkne len tak na požiadanie.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This