Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 29.9.2014 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Parfumovaná voda v službách čarodejnice

Parfumovaná voda v službách čarodejnice

Už ako deti sme sa často stretávali s postavičkami čarodejníc, škriatkov a víl, ktoré vystupujú vo väčšine rozprávkových príbehov. Pripisujeme im dobrú, ale aj zlú moc. Neboli to však len rozprávky, kde táto téma rezonovala. Ľudia odnedávna pripisovali bohatú úrodu nadprirodzeným bytostiam a naozaj verili v mágiu a jej silu.

Jeseň je tým pravým čarovným obdobím. Práve v tomto období sa koncentruje najviac sviatkov, ktoré sa nám spájajú s mágiou. Medzi kľúčové sviatky patrí sviatok Mabon spojený s dňom jesennej rovnodennosti a ešte známejší bude pre nás Samhain, ktorý sa neskôr v kresťansky založených krajinách stal „sviatkom všetkých svätých“ a „dušičiek„. Pohania ho chápali ako smrť boha Slnka a tento prelom patrične oslavovali obetami. Dnešok má však okrem spomínania na zosnulých už pramálo spoločného s naozajstnými tradíciami, nakoľko i do našej krajiny prenikajú trendy zo západu (Halloween a všetky tie výstrelky). Ľudia sa síce za čarodejnice a nadprirodzené bytosti prezliekajú, ale sviatky strácajú svoju čarovnú moc. Ak si chcete aspoň trošku navodiť kúzelnú atmosféru, alebo ešte lepšie – niekomu počarovať – nech Vám na pomoc prídu vône. Parfumovaná voda Alien a Hypnôse budia dojem, akoby boli výsledkom čarov a nie nejakej pozemskej aktivity.

Vône Thierry Mugler a Lancôme  z obchodu Elnino.sk

Vône Thierry Mugler a Lancôme

Thierry Mugler Alien EdP z ponuky e-shopu Elnino.sk

Parfumovaná voda Thierry Mugler Alien

Lancome Hypnose EdP z ponuky e-shopu Elnino.sk

Lancôme a parfumovaná voda Hypnôse

Parfumovaná voda Thierry Mugler – Alien

Vo flakóne ametystovej farby, ktorý by mohol byť tvarom rovnako kameňom mudrcov ako aj skrinkou čarodejníka, sa skrýva démonicky príťažlivá vôňa Alien od značky Thierry Mugler. Je to silná zbraň a jej kúzlo trvá dlhú dobu, preto s ňou treba narábať opatrne. Bez žartov. Ak existuje na svete parfumovaná voda, ktorá dlho vydrží a má poriadne grády, tak je to práve Alien. Dávkujte ju s triezvym uvážením a už nebudete potrebovať ani zaklínadlo.

Parfumovaná voda Alien vyžaruje okolo seba veľmi záhadnú až čarovnú auru plnú hrejivých a sladkých tónov, akoby ju vyrobil čarodejník z tajných prísad. Ony však nie sú úplne tajné. I keď jeden nikdy nevie, Thierry Mugler prehlasuje, že nejde o mágiu, ale ide o veľmi aromatický a vôňou sladký až omamný jazmín z Indie. Prečo práve odtiaľ? Jazmín pestovaný v Indii má energizujúci a omladzujúci účinok a vonia prirodzene kvetinovo. Zatiaľ sa zrejme nenašlo nič, čo by voňalo ešte viac kvetinovo, ako jazmín. Aby ste vedeli, že ide o kúzlo čerpajúce zo síl zeme a nie z človeka alebo temnoty, parfum si požičal trošku tepla zo zemského jazdra a ukotvil sladký jazmín v ambrovom základe a v srdci si nesie drevité tóny. Dominique Ropion a Laurent Bruyere navrhli parfum tak, že už pri dotyku s telom pocítite, že to nebude žiadna svieža studená vôňa na leto. Pôjde o hrejivý kúsok na jeseň a studenú zimu, na večery, ktoré sa postupne predlžujú, takže si svoj parfum aj patrične užijete.

Vôňu Thierry Mugler – Alien EdP si môžete zakúpiť v obchode Elnino.sk

Lancôme a parfumovaná voda Hypnôse

Aj Lancôme a vôňa Hypnôse skúša svoje čary na mužov. Parfum sa odel do fľaštičky z číreho skla s belasým nádychom a točitým dizajnom. Má tak trošku pripomínať ženskú siluetu štíhlu v drieku a točitý tvar zrejme poukazuje na fakt, že aj táto omamná vôňa bude mužom zamotávať hlavu. Povahovo je jemnejšia a viac sladká, ale ako parfumovaná voda má tiež veľmi slušnú výdrž. Pôjde za Vami ako tie povestné mráčiky z Rodiny Adamsovcov. Akurát tieto nebudú čierne búrkové, ale také sladké biele. Ak by sa Vám to zdalo moc, skúste toaletnú vodu. Tá je menej koncentrovaná.

Hypnôse je vôňa plná jesenného slnka a hodí sa tak ako na večer, tak i na deň, no o niečo viac sa predsa lepšie znáša s dlhými večermi. Okolo Vás sa okamžite rozleje žiara zo zmyselnej a sladkej vanilky zo základu vône a bude sa Vás držať. O nej to bude po celý čas. Na pomoc jej prichádza hlava vône – kvet mučenky (kvet marakuje). Zatiaľ čo vanilka vyvoláva túžbu, kvet mučenky pôsobí na zmysly uvoľňujúco a upokojujúco. Keď Vás muž Vášho srdca zahliadne, rozbúši sa mu srdce, no až sa dostane to Vašej blízkosti, začne sa túliť a priasť ako mačiatko. Silu kvetín prezentuje aj zmyselný sambacký jasmín a aby vôňa nebola zasa až taká presladená, získala trošku horkosti a naozaj pripomínala obláčiky, Annick Menardo a Thierry Wasser pridali aj vetiver.

Vôňu Lancôme – Hypnôse EdP si môžete zakúpiť v obchode Elnino.sk

Pomocou čiernej mágie nútite človeka, aby vás miloval nie z vlastného presvedčenia, ale proti jeho vôli. Vôňa nie je zlá. Taká parfumovaná voda či parfum len upútajú jeho pozornosť a zvyšok je už na Vás. Buďte tak trošku čarodejnicou a učarujte všetkým mužom, ktorí sa dostanú vo Vašej blízkosti.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This