Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 25.11.2014 v Dámske vône, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Parfumované oleje namiesto parfumu

Parfumované oleje namiesto parfumu

Keď sa povie „parfumovaný olej“, veľa ľudí si predstaví umastenú pleť. Stretla som sa i s tým, že takýto voňavý olej niekto označil za slabý a niektorí ľudia sa ich boja. Odložme preto nabok tieto predsudky a skúsme sa im pozrieť na zúbky, čo sú tie parfumované oleje vlastne zač a aké sú ich prednosti.

Parfumované oleje a ich sila

Kto rád číta náš seriál Voňavá história, ten si možno spomína, čo sa písalo v štvrtej časti Parfumy a ich voňavá história (4. diel). Spomínala som parfumy zvané „ittar“ (alebo „attar“), na ktoré Európa nie je veľmi zvyknutá, pretože ide o inú konzistenciu i formu, v ktorej sa preferuje ako základ olej, nie lieh. V oleji sú následne rozpustené vonné látky výhradne prírodného pôvodu. Niečím takým ako ittar sú aj parfumované oleje Frais Monde. Sú koncentrované a ich vône sú príjemné a prírodné.

Olej je forma, ktorá je pri rastlinné éterické oleje prirodzená. V oleji sa tieto prírodné zložky veľmi dobre rozpúšťajú a stávajú sa stabilné. Vďaka tomuto sú olejové výťažky silnejšie, čo sa týka vône a tiež trvácnejšie, pokiaľ ide o uchovávanie. Zatiaľ čo liehový extrakt stratí po niekoľkých rokoch väčšinou svojich tónov, správne uchovávaný olejový extrakt vydrží dlho predlho. Archeológmi objavené voňavé artefakty sú toho dôkazom. I dnes stále voňajú veľmi intenzívne a aj to boli oleje. Takže fakt, že sú parfumované oleje slabšie, nie je úplne pravdivý. Ak máte kvalitné parfumované oleje, ako napríklad oleje Frais Monde, opak môže byť pravdou. Aj preto sa stali súčasťou sortimentu Elnino.sk.

Relatívna bezpečnosť na úkor prírody

Európske parfumy podliehajú veľmi prísnym normám. Normy majú chrániť ľudí, ktorí majú alergie. Úrady zostavili tabuľky, v ktorých je presne vytýčené, ktoré zložky sa používať môžu a ktoré sú zakázané. Zákaz, ktorý vyradil mnohé prírodné ingrediencie z hry, však veľmi často nemá nič spoločného s tým, že by bola látka schopná nejakým spôsobom ohroziť zdravého človeka. Niektoré látky sa na čiernej listine ocitnú len preto, lebo jednému človeku z veľkého množstva ľudí spôsobia alergickú reakciu a tak orgány nechcú riskovať. Je to presne to isté, ako vo farmaceutickom priemysle. Aj tam sa nežiadúci účinok môže vyskytnúť u jedného z tisícky ľudí. A tak sa rozhodlo a bodka. Na našu škodu.

Niektorí výrobcovia si s legislatívou poradili. Stále používajú prevažne prírodné suroviny a tí najlepší ich vedia kombinovať tak, aby vytvorili tóny, po ktorých ostala na trhu diera. Kúpite si napríklad parfum s ľaliou, vonia ako ľalia, ale medzi zložkami ľaliu nenájdete. To je majstrovstvo parfumérov svetových značiek, ktorých parfumy si môžete u nás zakúpiť.  Žiaľ, mnohé parfumy okolo prírody ani len neprešli. Nemyslelo sa na tých ľudí, ktorí sú úplne zdraví, je ich stále väčšina a mnohí by radšej dali prednosť prírode. Pre zdravého človeka príroda nie je nepriateľom, ale najlepším priateľom a úplne bezpečná!

Parfumované oleje a toaletné vody Frais Monde len na Elnino.sk

Parfumované oleje a toaletné vody Frais Monde

V čom je olej lepší ako lieh

Že sú parfumované oleje obdivované milovníkmi prírody, nad tým ani netreba uvažovať, lebo je to jasné. Liehové parfumy však majú aj iné záporné stránky. Že sú prchavé, to vieme, čo však tolerancia? Niektorí ľudia alkohol veľmi zle tolerujú. Sú to najmä ľudia s citlivou pokožkou. Komu sa objavujú rozšírené žilky, červené škvrny a má rôzne suché miesta na pokožke, ten spadá do skupiny jedincov, ktorých pokožke alkohol nesvedčí. Pokiaľ teda netrpíte alergiou na niektoré ovocie a iné vonné látky, ale netolerujete lieh, rozhodne budú pre Vás parfumované oleje lepšou voľbou.

Parfumované oleje a ich ďalšie výhody

Nielenže vydržia voňavé, ale nepotrebujú k tomu ani pomocníkov z rady chémie.

Voňavé parfumované oleje sú zmesi čisto prírodných vonných látok. Mastné sú len maličkú chvíľku a vskutku rýchlo sa vstrebú do pokožky. Neaplikujú sa na celé telo. Nejde predsa o masážne oleje, sú to parfumy. Stačí ich naniesť na teplé miesta na koži (zápästia, jamky v predlaktí, za ušné lalôčky) a pulzujúci život vo Vašich tepnách spôsobí, že sa vôňa uvoľní a naplno rozvinie. Stačí niekoľko kvapiek a tešiť sa môžete z trvácnej vône, ktorá vydrží často oveľa viac ako parfumované vody alebo toaletné vody.

Voňavé oleje Frais Monde si môžete zakúpiť na Elnino.sk, ponuka je vskutku široká.

Ja pevne verím, že kto im šancu dá, ten si ich jemnú opateru, trvácnu a príjemnú vôňu okamžite zamiluje.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This