Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 16.5.2017 v Vône | Bez komentárov

Parfumovaný olej – v čom je lepší od parfumu

Parfumovaný olej – v čom je lepší od parfumu

Ideálny čas kúpiť si parfumovaný olej. Keď spoznáte, aké výhody prináša tento typ vône, možno zatúžite po ďalších a ďalších kúskoch a už nikdy nebudete chcieť nič iné! Láska na prvé ovoňanie.

Poznáte ten pocit mdloby, ktorý sa dostaví, keď okolo Vás prejde niekto silno navoňaný? Nuž aj také vedia byť parfumy. Ich liehová báza sa vyparuje do vzduchu a zanecháva okolo nositeľa obláčik vône. U niekoho je to len oblak, u niekoho doslova búrkové mračno a to často aj bez toho, aby si to dotyčná osoba čo len trošku uvedomovala. S parfumovanými olejmi Frais Monde by sa nič také nestalo.

Prečo nás parfumy tak veľmi ovplyvňujú?

Parfumy (ktorými sú u nás v skutočnosti parfumované a toaletné vody, iba ich zo zvyku súhrnne nazývame „parfumami“) obsahujú látky, ktoré stimulujú nervové zakončenia a používaním vedia otupiť zmysly. Neraz obsahujú syntetické vonné ingrediencie. Netvrdím, že sa to stane každému a s každou vôňou, ale je to dosť bežná vec častá najmä u starších ľudí. Pridajte k tomu zrýchlené uvoľňovanie vône vo veľkom množstve a katastrofa je na svete. Zatiaľ čo okolie odpadáva, dotyčný si jednoducho na danú vôňu zvykne a necíti ju v takej intenzite. Ale parfumované i toaletné vody sú stále veľmi obľúbené, pretože sa ľahko aplikujú a vyvolávajú príjemné pocity.

Ktorý parfumovaný olej si vyberiete? Poznáte ho vôbec?

Ktorý parfumovaný olej si vyberiete? Poznáte ho vôbec?

Neznámy parfumovaný olej

V príbehoch ľudí sa ale menej často spomína pojem „parfumovaný olej“, ktorého vonné látky majú prírodný pôvod a na rozdiel od liehových vôni pokožku nevysušuje. Všetci ľudia poznajú parfumy, ale pri tomto pojme si predstavia niečo menejcenné, možno kozmetické a málo voňavé. Pritom opak je pravdou. Aj parfumovaný olej je intenzívny a patrí medzi spúšťače emócií. K tomu mu však stačí pár kvapiek (2 – 3), netreba celú spŕšku kvapiek a uvoľňuje sa pozvoľna, nie naraz. Vedzte, že ak by sa parfumovaný olej dostal viac do povedomia, negatívnych príbehov s ním by bolo ďaleko menej než s parfumami.

Aby boli jasné rozdiely, porovnajme teda parfumovaný olej s tým, čo si ľudia kupujú bežne. V prvom stĺpci sú vlastnosti bežných vôní, v druhom vlastnosti, ktorými sa môže pýšiť parfumovaný olej.

Parfum vs. parfumovaný olej

Parfum vs. parfumovaný olej

Ako vidíte, všetko nasvedčuje tomu, že parfumovaný olej má samé výhody, medzi ktorými som zabudla spomenúť cenu. Vezmime si napríklad známu vôňu čerešňových kvetov z portfólia istého nemenovaného francúzskeho výrobcu. 10 ml jeho toaletnej vody (nie parfumovanej) stojí 21 EUR! O jej výdrži radšej pomlčím, reč je teraz o cene a koncentrácii, pre ktorú roll-on spotrebujete za necelé dva či tri týždne. Podobne voňajúci parfumovaný olej Cherry Blossom  s obsahom 12ml vydrží 4 mesiace a jeho cena za 10 ml je po prepočte tretinová. Nuž spočítajte si, čo sa viac oplatí.

Ďalším pozitívom je široký výber. Či už milujete vyššie spomínané prchavé citrusové parfumy, alebo omamné orientálne vône, dnes je už v ponuke viac ako 50 druhov vôní v rôznych kategóriach. Pozrite tabuľku a určite v nej nájdete parfumovaný olej, ktorý budete chcieť skúsiť. O väčšine z nich i novších vôňach nájdete na tomto blogu články (viď menovka „Frais Monde„).

Nájdi si svoj parfumovaný olej

Nájdi si svoj parfumovaný olej

Azda jediným negatívom súvisiacim s používaním olejov je fľaštička. Človek je skrátka tvor lenivý a čoraz posadnutejší hygienou. Nechce sa mu dávkovať čokoľvek po kvapkách a už vôbec nie natierať prstom. Mne to nevadí, no pokiaľ Vám áno, skúste naliať olej do fľaštičky od lesku na pery, ak dobre tesní. Alebo si môžete zakúpiť jeden zo 4 parfumovaných olejov, ktoré sú v balení s guličkovým aplikátorom.

Parfumovaný olej v roll-on obale

Parfumovaný olej v roll-on obale

Ja si momentálne vychutnávam naplno sladšiu drevito – citrusovú vôňu Etesian, ktorá je na chladné jarné dni ako stvorená. Taktiež si plánujem dokúpiť parfumovaný olej Caver, ktorý sa stal mojou srdcovou vôňou pre svoje energické a jemné kvetinové tóny. Viac o nich si prečítate v článku Frais Monde a praktické roll-ony. Vrelo odporúčam.

Aby som Vás motivovala ešte viac k skúšaniu, práve teraz beží v obchode Elnino.sk akcia, v rámci ktorej získate každý z parfumovaných olejov za super cenu. Teda nie 9 ani 10 EUR. Až do 29. 5. 2017 alebo do vypredania zásob ich kúpite len za 7,40 EUR.

Každý parfumovaný olej za super cenu

Každý parfumovaný olej za super cenu

Vyberte si svoj parfumovaný olej ešte dnes, kým sú zásoby 🙂

S parfumovanými olejmi Vám nehrozia žiadne patálie. Neotravujú okolie, budú tešiť hlavne Vás. Jediný háčik je v tom, že tých perfektných vôní je v ponuke naozaj veľa. Ktorá bude Vaša?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This