Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 2.10.2014 v Vône, Zaujímavosti | Bez komentárov

Parfumy a ich voňavá história (úvod k seriálu)

Parfumy a ich voňavá história (úvod k seriálu)

Vydajte sa s nami na veľký prieskum doby minulej. Spoznajte s nami destinácie, kde umenie vytvárať parfumy zdedili ľudia od predkov z dôb ďaleko pred začiatkom nášho letopočtu. Dozviete sa veľmi zaujímavé veci o pôvode vôní a úmysloch ľudí, ktorí ich vytvárali.

Odkiaľ pochádzajú parfumy

Parfumy sme mohli dlhú dobu stopovať jedine podľa obrazov. Môžeme len hádať, či veda naozaj správne pochopila význam dobových rytín, kresieb a malieb. Mnoho z tajomstiev výroby vôní a ich významu stále zahaľuje hmla. Ale vykopávky neustále odhaľujú nové prekvapenia. Existujú špekulácie, že počiatky výroby parfumov siahajú tam, kde by sme ich ani nehľadali. Nálezy svedčia o tom, že už 6 000 rokov p.n.l. v období mladšej kamennej doby, ľudia začali využívať dopestované a nájdené dary prírody, aby si z nich vytvárali voňavé mastičky.

Azda úplne prvé zmienky v slovách uchoval kameň a papyrus. Stalo sa tak v dobe 3 000 rokov p.n.l., keď sa starí Egypťania ešte len učili písať. Pre veľké šťastie ľudstva, asi sa im to písanie zapáčilo, lebo písali veľmi veľa, takmer všetko a boli dobrí aj v archivácii dokumentov. Zatiaľ čo človek dnešný musí všetky písomnosti skenovať, lebo atramentová tlač bledne rýchlosťou svetla, farby papyrusu ostali živé po celé tisícročia a toto obdobie je pre nás stále bohaté na informácie. Veľmi poctiví v zaznamenávaní boli aj Rímania a destilácia esenciálnych olejov nebola neznámym pojmom ani na Ďalekom východe. Každá z týchto oblastí má obrovské zásluhy na tom, že dnes vôbec niečo vieme o zvyklostiach starých národov.

Parfumy a ich voňavá cesta v čase od doby kamennej cez Staroveký Egypt, Rím, Orient až po súčasnú dobu

Parfumy prešli úctyhodnú cestu, ktorá začala v čase mladšej doby kamennej a stále kráčajú s nami

Momentálne pre Vás pripravujeme nový seriál o voňavej histórii, kde Vás prevedieme tým najzaujímavejším, čo archeológia objavila. Navštívime spoločne všetky tieto destinácie a prezradíme Vám, aké tóny ľudia používali a spúšťačom akých pocitov tieto vône boli. A samozrejme, pokúsime sa Vám minulosť priblížiť aj interaktívnejším spôsobom. Z ponuky vyberieme vône, ktoré by prenesené do daného obdobia určite mali veľký úspech. Budete môcť históriu nielen vnímať v slovách, ale tiež cítiť. Aj preto sme ju nazvali voňavou. Ale keby ste veľmi chceli, nemusíte čakať. Parfumy s vôňou minulosti i súčasného života môžete mať už dnes.

 Elnino.sk miluje parfumy minulej i súčasnej doby a mnohé vône ponúka v akcii

Ak Vás táto téma zaujíma, sledujte nás na Selfino.sk, alebo na našej sociálnej sieti. Už čoskoro prídeme s novým dielom nabitým informáciami.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This