Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 25.11.2014 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Parfumy, ktoré dostali zelenú

Parfumy, ktoré dostali zelenú

Legislatíva stále klepe tým, čo vyrábajú parfumy, po prstoch. Väčšinu roky používaných prírodných tónov museli buď vylúčiť alebo nahradiť. Napriek tomu sú medzi parfumérmi majstri, ktorí sa nezľaknú žiadnej výzvy a s prírodou sa stále kamarátia. My im preto dávame zelenú. Čo Vy?

Parfumy späté s prírodou

Možno ste sa už sami presvedčili, že vytvoriť parfum, ktorý aj po vyzretí bude pekne voňať, to chce naozaj cvik a roky skúseností. Čo po vyzretí… už po namiešaní často vonia všelijako, len nie dobre. Niekto má už s tým problém, keď chce dochutiť svoje jedlo. A čo by ste teraz povedali, keby Vám niekto prikázal, aby ste prestali do polievky používať niektoré z osvedčených prísad, ako napríklad mrkvu? Majú to veru ťažké. Napriek tomu sa osvedčení výrobcovia ako Dior, Chanel, Guerlain, Hermes, Creed, Etro, Miller Harris, Tom Ford, Terry de Gunzburg, The Different Company, Serge Lutens, Annick Goutal, Robert Piquet, Penhaligon’s, Escentric Molecules, Comme des Garcons a mnoho ďalších stále pokúšajú nestratiť kontakt s povolenými prírodnými látkami a dávať ich kde všade to len ide.

Parfum Annick Goutal Grand Amour

Túto vôňu údajne vytvárala Annick Goutal kvôli sebe a pre seba.  Ťažko predpokladať, že by do nej vložila čokoľvek, čo by nesúhlasilo s jej zásadami a presvedčeniami. Parfum Grand Amour bol vytvorený z čistej lásky ku kvetom ľalie, ktoré pravidelne dostávala od svojho muža. Je úplne prirodzené, že keď Vám nejaká vôňa utkvie v pamäti a spája sa vám s príjemným okamihom, ostanete jej verná. Aj Annick sa pokúšala ostať verná vôni a tak urobila všetko preto, aby vôňu kytice napodobnila, čo sa jej aj napokon podarilo. Perfektný romantický príbeh ešte perfektnejšieho parfumu.

Annick Goutal Grand Amour EdT z obchodu Elnino.sk

Annick Goutal Grand Amour EdT

Grand Amour je ako veľká láska. Kvitne po celých 365 dní v roku. Parfum sa otvára tónmi rozkvitnutých kvetov, najmä kvetov prvého posla jari – voňavého hyacintu v sprievode hlavnej hrdinky – ľalie. Ovocnými tónmi zaváňajúca mimóza a medový zemolez sľubujú hlave parfumu i Vašej hlave sladkosť, ale nepresladia Vás. Vôňa stále ostáva kvetinová. Od samého začiatku až po koniec.

Jedno staré zahraničné príslovie hovorí, že na ruke, ktorá drží kvety, vždy ostane trochu ich vône. Tón kože teda nemôže chýbať, pretože líčko milovaného muža a jeho vôňa, keď naň dáte pusu za tie krásne kvety, to bude to druhé, čo Vám ostane v pamäti. Samozrejme, to všetko aj s vôňami leta, keby Vám náhodou chýbali romantické ruže a zmyselný jazmín.

Keďže som pre Vás chcela univerzálnu vôňu, ktorá Vám bude pripomínať pestré kytice aj v zime, vybrala som práve túto, pretože v nej nechýba vanilka, myrha a ambra, ktoré veľmi dobre ustália vôňu kvetín na Vašej pokožke a pižmo dáva nadľahčenie. Ak ju nezabudnete dobre vyživovať a hydratovať, tento dámsky parfum Annick Goutal Grand Amour Vám sľúbi vernosť na dlhé hodiny.

Veľkú lásku Annick Goutal Grand Amour Vám zabezpečí e-shop Elnino.sk

Vôňa pre dámy (i pánov) Etro Ambra

Meno značky Etro mnohým ľuďom nehovorí veľa. Ak áno, tak zrejme nie v súvislosti s parfumom, ale skôr sa Vám bude spájať s módou. Parfumom sa začali v módnom dobe venovať až v roku 1989, no napriek tomu si povedali, že to skúsia starou dobrou cestou a na nej aj ostanú. Tak ako modely Etro kladú dôraz na osobnosť nositeľa a sú ako druhá koža (doslova, veď aj samy sú kožené), aj parfumy sú také. Vône sú decentné, diskrétne a krištáľovo čisté, aby Vaša osobnosť nezanikala, ale bola len doplnená. Doplní ju príroda, pretože značka Etro používa len prírodné ingrediencie.

ETRO Ambra EdT z obchodu Elnino.sk

Unisex parfum ETRO Ambra EdT

Parfum Etro Ambra, s istotou pomenovaný po najviac výraznej zložke, by pokojne mohol byť vôňou pre dámu ako aj vôňou pre pána. Ak máte odvahu, určite sa naň dáte nahovoriť alebo aspoň pozvať na privoňanie. Táto vôňa ako keby hovorila „Poď bližšie, nech ťa zohrejem svojim teplom, lebo ja mám tepla a energie na rozdávanie“ a skutočne je ako jesenné slnko. Síce zubaté, ale aspoň netaví asfalt. Je to dobrý kompromis medzi tými veľmi silnými vôňami, ktoré sú odporúčané na zimu a na jeseň. Môžete sa do nich zahaliť a vykročiť do mrazivého rána i do chladnej noci.

Tento unisex parfum som do duelu vybrala preto, lebo má takmer rovnaký základ, akurát myrhu nahradila iná živica – opoponax. Vôňa má však úplne iný charakter, pretože základ je v porovnaní s Grand Amour silný a orientálny. Dotvárajú ho ovocné zložky v kombinácii s korením, ale ešte viac cítite živice. Prenesie Vás tak zo záhrady plnej kvetov do lesa, kde vonia smola, ktorá vyteká zo stromov, ihličie a dobre sa Vám tam dýcha.

Ani v tejto vôni nesmie chýbať koža i keď nie je to priamo koža, ktorá sa ocitla medzi ingredienciami. Kožu nahradil styrax a labdanum, živica, ktorá vonia zemito, niečo medzi ambrou a kožou. Kvety s ovocím okorenené koriandrom sa dostali nie do srdca, ale hlavy parfumu. Konkrétne v ňom máme citrusy – citrón a bergamot, citrónovo voňajúcu pelargóniu a kvety ruže, ktoré takmer necítiť. Etro Ambra sklr dýcha životom stromov a cítiť v nej ducha divokej prírody, ktorého si môžete priniesť domov v podobe suveníru, no nemôžete ho vlastniť, ale jedine vychutnávať.

Túto vôňu pre dámy i pánov – Etro Ambra – môžete zakúpiť na Elnino.sk

Už viete, ako si parfumy zaslúžili svoje meno a že sú naozaj zelené. Tiež sa už možno jednoznačne prikláňate k jednej z týchto vôní. Ktorá to bude? Duch lesa alebo romanca v záhradke plnej kvetov?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This