Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 2.12.2014 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Parfumy, ktoré roztavia i srdce zo železa

Parfumy, ktoré roztavia i srdce zo železa

Je len málo mužov, ktorí by neocenili dobre voňajúce parfumy na dámach svojho srdca. Ako viete, ľudský čuch je citlivý zmysel. Skúste jeho citlivosť využiť a zabrnkajte na zmysly Vášho milovaného tým správnym parfumom.

Najlepšie parfumy ku krbu i do zimy

V mnohých častiach Slovenska začína padať sneh. Naša krásna krajina sa ochladzuje a prišiel čas vytiahnuť zimné oblečenie. Súčasťou zimnej garderóby by rozhodne mala byť aj krásna a teplá zimná vôňa, s ktorou budete rovnako neodolateľná, ako so sviežim parfumom v lete. Do duelu parfumov v prvom decembrovom týždni schválne vyberám parfumy, ktorých voňavé zložky by ste hľadali aj v letnej vôni. Tieto však boli doplnené tónmi, ktoré svieži obsah zahriali a zvýraznili jeho vôňu natoľko, aby ich výnimočnú kompozíciu zima nerozbila a ony rýchlo nevyprchali bez povšimnutia. Zima je totiž vrahyňou krásnej vône rovnako ako teplo. Zatiaľ čo teplo doslova zabíja teplé tóny, svieži studený vzduch potláča voňavý účinok tých studených.

Lolita Lempicka Midnight Fragrance

Lolita sa nezaprie. Jej parfumy sa vyznačujú ženskosťou a nehou na pohľad i na ovoňanie. Presne vystihujú dámu s dušou zvodného dievčatka, ktoré nikdy nezostarne a ktoré ani možno nevie, aké príťažlivé je. Na tmavomodrom flakóne v tvare hriešneho jabĺčka ako vianočné svetelné reťaze žiari logo Lolita Lempicka a iné zlaté motívy. Farbou pripomína nočnú oblohu. Tie motívy by pokojne mohli byť aj padajúcimi hviezdami. Čistá romantika.

Lolita Lempicka Midnight Fragrance EdP na Elnino.sk

Dámsky parfum Lolita Lempicka Midnight Fragrance

Parfum začína dosť neobvyklým spojením tónov myrhy a kosatca – vôňou výrazných zložiek, ktoré však veľmi nekričia, ak sa nedostanú do základu či srdca. Už podľa tohto úvodu si vie človek veľmi ťažko predstaviť, akým smerom sa vôňa bude uberať. Určite však nepôjde smerom ku kvetom, hoci jazmínové srdce čosi o kvetoch zašepká. Jazmín bude zložkou, ktorá dáva prísľub romantiky. Kosatec sa bude rýchlo porúčať, aby sa so silnejúcou vôňou opäť objavoval a odľahčoval celý parfum. Romantika sa zmení na nostalgiu a vône Vašej mladosti, keď Vás mama a dobré poslúchanie odmenila pelendrekovými cukríkmi. Pelendrek, alebo inak povedané sladké drievko, možno nechutil každému, no jeho vôňa vám určite vadiť nebude. Vôbec nepôsobí agresívne. Dáva celku takú čistú a nevinnú vôňu s prímesou sladkosti, ktorú doplní vanilka. Veľmi dôležitým komponentom je benzoín. Benzoín spomaľuje prchavosť ingrediencií a predlžuje pôsobenie aury nevinnosti okolo Vás na pomerne dlhú dobu.

Parfum Lolita Lempicka Midnight Fragrance si môžete užiť počas dlhého pracovného dňa i na dlhé zimné večery.  Neurazí kolegov a kolegyne a pokojne si s ňou môžete povyraziť i von. Ľudia sa Vás budú pýtať, aký parfum nosíte. Ak im to nepoviete, neuhádnu. Je to zaujímavá vôňa do koča i do voza, na jeseň i na zimu. Necháva okolie v hádankách.

Dámsku vôňu Lolita Lempicka Midnight Fragrance môžete zakúpiť na Elnino.sk

Escada Magnetism

Azda viac než flakón v tvare stĺpika by sa k tejto vôni hodila podkovička, pretože ide o silný magnet na mužov. I keď… ak sa na pozriem na jeho mierne skrútený tvar, viem si živo predstaviť siluetu muža, ktorý potrebuje opustiť dámu, pretože ráno vstáva skoro do práce a nedá sa mu odísť. Dáma ho tak silno priťahuje, že sa za ňou musí stále ohliadať a nevie sa s ňou rozlúčiť. Možno to dizajnér myslel práve takto.

Escada Magnetism EdP z ponuky parfumov Elnino.sk

Parfumovaná voda Escada Magnetism

Samotná vôňa fascinuje ľudí už 11 rokov, odkedy v roku 2003 uzrela svetlo sveta. Milí páni, ak chcete na Mikuláša obdarovať svoju polovičku parfumom, tak s týmto nemôžete trafiť nesprávne. Parfumy, ktorých kompozícia je taká optimalizovaná dámskym túžbam, sú skôr raritou, ale tvorcovia Steve Demercado a Pierre Bourdon snáď boli obdarovaní nejakou schopnosťou čítať myšlienky. Alebo si robili nejaký prieskum. Ťažko povedať.

Ingrediencie základu (ambra, pižmo, kašmírska vanilka, santalové drevo) sa rovnomerne rozdelili medzi jednotlivé stupienky. Srdce i základ vône posilnila zeleň. Vyvažuje vôňu, aby nebola po celý čas len hrejivá a pomohla zachovať Vašu sviežosť. Prvý stupienok je ovocný. Vanilka s ambrou a pižnom sa nám vmiestili medzi exotické ovocie a zaliali ho sladkými tónmi. Druhý stupienok je kvetinový. Jazmín, mandľový kvet a konvalinka urobili zo zdanlivo gurmánskej vône niečo, čo Vás objíma nežnejšie, než ruky pozorného milenca. Santalové drevo je im silnou oporou. Uberajú vôni sladkosť. Výsledkom je kvetinovo čistá vôňa so skrytou energiou ovocia. Niečo, čo vyžaruje svoje teplo aj uprostred treskúcej zimy, ale neprehreje telo až tak, že sa Vám z nej bude chcieť driemať. Noc i výdrž parfumu je predsa dlhá. Škoda ju premárniť spánkom, nie?

Magneticky príťažlivú vôňu Escada Magnetism získate v e-shope Elnino.sk

Nie je problém byť príťažlivou, keď budete mať jednu z týchto dvoch vôní. Je na Vás, či sa o to pokúsite nežným spôsobom ako Lolitka, alebo ho dostanete svojou sexi eleganciou. Jedna z týchto ciest bude určite tá pravá a Vy ju nájdete.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This