Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 27.1.2015 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Parfumy na vysokej škole štýlu

Parfumy na vysokej škole štýlu

„Haute Couture“ ako najvyššia forma módy neznesie nič priemerné, preto keď parfumy, tak exkluzívne. Šaty za stotisíce EUR by s lacnou vôňou pôsobili komicky. Tieto parfumy si však dovoliť môžete.

Možno Vaše šaty nenavrhoval Jean-Paul Gaultier, Elie Saab a ani žiadny iný špičkový návrhár. A možno ich šila Vaša dobrá kamarátka, alebo sú z bežnej konfekcie z obchodu. To však neznamená, že v nich nemôžete žiariť. Zvoľte k nim dobrý parfum, ktorý podtrhne Váš charakter i charakter Vašich šiat a aj do Vášhou outfitu sa môžu premietnuť Vaše sny, pocity a odkaz, ktorý nesiete svojim zjavom. V dnešnom článku si posvietime na parfumy značiek Guerlain a Elie Saab, ktoré sú odľahčenou a nositeľnejšou verziu iných známych parfumov. Pozrieme sa na ich odkazy a skúsime k nim nájsť aj šaty aspoň trošku podľa predstáv tvorcov.

Parfumy Guerlain La Petite Robe Noire

Parfumy Guerlain: La Petite Robe Noire Couture od Elnino.sk

Dámske parfumy z dielne Guerlain: La Petite Robe Noire Couture

Kto poznal parfum Guerlain La Petite Robe Noire, tomu by sa táto ďalšia verzia Guerlain La Petite Robe Noire Couture mala páčiť úplne rovnako. Tak som čítala. Ale podľa mňa sú tieto parfumy odlišujú. Vôni La Petite Robe Noire boli odobrané niektoré teplé tóny korenia a výrazný kosatec. Je taktiež sladká, ale iným spôsobom a svieža vďaka inému druhu ovocia. Z parfumu, ktorý ste si vedeli predstaviť jedine k elegantnému kostýmu alebo k šatám v štýle „malé čierne“, je odrazu všestrannejšia vôňa. Vôňa, ktorú si môžete vziať do práce, hneď po práci vkĺznuť do odvážnych šiat a producírovať sa po parkete ako pávica. Super parfum na deň i na večer. A dá sa nosiť i na jar, nielen v chladnejšom období.

Šaty Jean Paul Gaultier, Zdroj: http://bit.ly/1BrxqtB

Šaty Jean Paul Gaultier, Zdroj: http://bit.ly/1BrxqtB

Veď odvážne dámy sa nepotrebujú zahaľovať a mnohé vyhľadávajú tiež ľahšie vône. Ukážu svoje krásne nohy cez rafinované prestrihy a zvyšok tela ostáva zakrytý. Páni si môžu len predstavovať, čo je pod látkou. Ale pozor, toto nie sú žiadne šialené šelmy. Možno sú to len trošku neposedné a nadané herečky, ktoré presne vedia, ako nosiť takéto čierne odvážne šaty a tváriť sa pri tom ako neviniatka.

Guerlain La Petite Robe Noire Couture

Parfum La Petite Robe Noire Couture sa nesnaží pôsobiť detinsky ani prehnane mladistvo. Príznačná elegancia Guerlain stále ostáva, len tento je o čosi jemnejší. Ako inšpirácia mu pokojne mohli stáť tieto krásne čierne šaty od Jeana Paula Gaultiera, známej osobnosti vo svete Haute Couture.

Malinový tón vylepšený kvapkou bergamotu pripomína svieži nápoj, ale až sa dostane k slovu elegantné srdce s ružou, vôňa prestane byť gurmánska a začne sa správať ako zvodkyňa. Fazuľa tonka si tentokrát vystačí bez sladkého drievka a vanilky. Malina je sladká dosť. Posilou jej budú tóny blížiace sa k drevu. Ucítite pačuli, vetiver a mach. Ani výdržou vône Vás parfum nesklame. Thierry Wasser ho vymyslel veľmi dobre a tak aj vôňa Guerlain La Petite Robe Noire Couture s Vami pobudne nejakú tú dobu.

Tie najlepšie vône Guerlain nájdete na Elnino.sk. Kliknite a pozrite ten výber.

Dámske parfumy Elie Saab Le Parfum

Parfumy Elie Saab: Le Parfum L´Eau Couture z ponuky obchodu Elnino.sk, Zdroj: http://bit.ly/1zh50Vn

Dámske parfumy značky Elie Saab: Le Parfum L´Eau Couture

Keď sa Nathalie Helloin Kamel – viceprezidentky značky –  pýtali, o čom je táto novinka a v čom sa odlišuje od Elie Saab Le Parfum, odpovedala novinárom toto:

„Chceli sme mať l’eau, ale l’eau, ktorá je v harmónii s niečím, čo je veľmi blízko späté s módnou DNA, čo je dôvod, prečo sme vytvorili L’Eau Couture. Je to skutočné stretnutie voňavého segmentu l’eau s krajčírskym majstrovstvom.“

Niektorí novinári to dodnes nepochopili a špekulujú nad významom. Ja si však myslím, že šlo o pokus o vytvorenie viac nadčasovej vône, ktorá by sadla väčšine zákazníkov dnes i o desiatky rokov a presne to sa Nathalie snažila vysvetliť. Chcela zrejme povedať, že móda sa mení a je jedno, či ide o tvorbu pod licenciou Haute Couture alebo bežnú tvorbu. Jednu dobu vládne prezdobenosť, potom príde na rad umiernenosť. Raz chce každý z nás kontrasty a potom odrazu zatúži po harmónii. Jedno je však isté. Ak si oblečiete model, ktorý má vynikať, určite k nemu nepotrebujete komplikovanú vôňu. V tomto sa móda nemení nikdy a na to teraz módny dom vsadil celý jackpot.

Parfum L’Eau Couture

Šaty Elie Saab, zdroj: http://bit.ly/1z1u7It

Šaty Elie Saab, zdroj: http://bit.ly/1z1u7It

Oba parfumy Elie Saab sú elegantné, no zatiaľ čo parfum Elie Saab Le Parfum patrí k vrcholnej elegancii a ťažšej klasike, ktorá sa dá nosiť skôr na tie výnimočnejšie príležitosti, parfum Elie Saab Le Parfum L’Eau Couture sa odľahčil. Je menej formálny, ale nespráva sa hlučne. Vsadil na tóny, ktoré sú ľúbivejšie a stále ich možno nazvať elegantnými. Elegantnými ako šaty Elie Saab (vpravo). Majú svoj štýl, sú ľahké a dáma v nich bude žiariť ako jasný deň.

Parfum je z časti zelený, pretože využíva zelené mandle, ktoré ešte nedozreli a majú výraznejšiu vôňu. Zbavil sa sladkosti medu, kvetov ruže dodávajúcich púdrový záver i drevín. Nezaradíte ho však k žiadnym svieženkám, hoci patrí k tým ľahším. Jeho výdrž určuje vanilka v základe, ktorá s mandľami perfektne ladí. Srdce hrá kvetinami pomaranča. Tvoria spolu modernú kombinácu, ktorá nie je ani príliš sladká, ani príliš zelená, ale ani priveľmi kvetinová. Aj tento parfum je takým voňavým chameleónom, ktorý prenáša vysokú školu štýlu do ulíc. Môžete ho nosiť v lete, ale znesie aj chladnejšie jarné a jesenné počasie.

Ešte viac vôní Elie Saab nájdete na Elnino.sk. Kliknite a pozrite ponuku.

Že nechcete nosiť krásne veci len na špeciálne príležitosti? Ja Vám rozumiem a úplne to schvaľujem. Krásne veci sú na to, aby sme sa z nich tešili. Šaty si možno budete chcieť pošanovať, no krásnu vôňu šetriť netreba. Obzvlášť nie tieto dve. Tieto parfumy si treba užívať.

Páči sa Vám tento článok? Dajte o ňom vedieť svojim priateľom a nezabudnite ho zdieľať.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This