Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 20.10.2014 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Parfumy zasvätené umeniu

Parfumy zasvätené umeniu

Povedzte meno Salvador Dali alebo Andy Warhol a v momente bude každý vedieť, o kom hovoríte. Keď však dodáte, že ide o parfumy, to už niektorým ľuďom nebude hovoriť veľa, čo je veľká škoda. Nie sú to len voňavky, ale malé kúsky umenia.

V príspevku na našej sociálnej sieti sme sa Vás pýtali, či sa Vám páči viac vôňa Andy Warhol od značky Andy Warhol, alebo by ste skôr siahli po vôni Dali Wild od značky Salvador Dali. Keďže je dosť možné, že tieto parfumy nepoznáte, v krátkosti Vám ich predstavím.

Parfumy Salvador Dali

Dalí (celým menom Salvador Domingo Felipe Jacinto Dalí Domenech), najznámejší surrealistický maliar, ohuroval ľudí zvláštnym druhom umenia. Vychádzal z obrazov získaných údajne z podvedomia a v jednom diele bol schopný spojiť témy, ktoré spolu vôbec nesúviseli. Hlavným úmyslom autora bolo provokovať a šokovať, čo sa mu darilo. Aj jeho život bol šokujúco zaujímavý. Jeho domáci miláčik – ocelot Babou – patrí k nemu rovnako fúzy vytočené dohora a dizajn pohovky v tvare červených dámskych pier, ktorým boli inšpirované mnohé kolekcie parfumov tejto značky.

Dali Wild toaletná voda z ponuky parfumov Salvador Dali na Elnino.sk

Salvador Dali Dali Wild toaletná voda

Parfum Dali Wild

Vôňa bola zaradená do skupiny drevito-kvetinových vôní, ale viac inklinuje ku kvetom, ako väčšina parfumov Salvador Dali. Predstava Dalího o zmyselných ženách bola taká, že budú vyzerať dravo, až animálne, ako nejaké šelmy. Keby mohol, všetky ich navlečie do kostýmov so zvieracím motívom a pery im namaľuje na červeno. Dita Von Teese a Katy Perry by celkom isto spĺňali jeho nároky, lebo ony presne toto rady nosia. I flakón vône Wild má zvierací motív, aby sme hneď vedeli, čo si máme predstaviť pod tým pojmom „wild“. Na zadnej strane flakónu nájdete, ako inak, siluetu pier.

Z vône samotnej sa Vám môže zatočiť hlava, pretože k Vám ako prvé preniknú kvetinové tóny tuberózy a gardénie, v ktorých sa zeleň chvíľu stratí a yuzu im do toho tiež nebude veľmi „rozprávať“. Tie sú viac na strane gardénie, preto ju tak cítime. Potom príde na rad hrejivý jazmín a magnólia zo srdca parfumu. Nebyť pižma a drevitých tónov s výrazným mahagónom, asi by ten dravý kvet neostal vôbec pokorený. Drevá parfumu dodávajú zmyselnosť a exotický nádych. Je ultra-ženský a sofistikovaný. Milé dámy v roli šeliem, ak máte ísť na lov, vezmite si ho, lebo má naozajstné grády.

Parfum Dali Wild môžete zakúpiť na Elnino.sk

Parfumy Andy Warhol

Andy Warhol s rodinou, ktorej korene siahajú na Slovensko, zanechal svoj umelecký odtlačok všade. V jeho maľbách vidieť neskutočnú farebnosť a až šokujúcu jednoduchosť príznačnú pre hnutie pop-art, v ktorom bol on veľmi dôležitou osobnosťou. Inšpirovalo ho všetko, od produktov dennej potreby až po slávne osobnosti. Jeho maľby dnes nájdete na zapaľovačoch, fľaškách s nápojmi, darčekových taškách, kozmetike… a všetko je predmetom záujmu zberateľov. Parfumy Andy Warhol nebudú výnimkou.

Andy Warhol toaletná voda zo širokej ponuky vôní Andy Warhol na Elnino.sk

Andy Warhol Andy Warhol toaletná voda

Vôňa Andy Warhol – Andy Warhol

I tento kúsok sa už nepochybne nachádza v mnohých zbierkach. Jeho obal i flakón bol inšpirovaný obrazom Flowers namaľovaným v roku 1964. Kvety na papierovej škatuľke sú pestré a nádherne farebné, zatiaľ čo flakón je priesvitný, akoby bol z krajky. Ak by ste vedľa seba umiestnili zložky parfumu, tiež by hrali farbami, ale dohromady tvoria relatívne ľahkú a vzdušnú vôňu typickú pre kvety. Musím konštatovať, že dizajnom obalu značka presne vystihla charakter vône a trafila pomyselný klinec po hlavičke.

Hoci je parfum klasifikovaný ako kvetinovo-ovocný, ovocie mizne a výsledný dojem sa neustále mení ako ročné obdobia i mesiace v roku. Nejde jednoznačne určiť, či sa hodí viac na zimu, či na leto. S prehľadom by sa dal nosiť po celý rok. V zime sa k Vám najviac dostáva sladká kvetinová vôna jazmínu a liči na základe zo santalového dreva. Určite identifikujete aj mandľou voňajúci osmanthus. V teplejšom počasí viac udiera do nosa fialka zo srdca a morské tóny so zeleňou v hlave parfumu. Parfum Vás najskôr šokuje svojou silou, ktorá sa Vám páčiť nemusí. To je dôvod, prečo si veľa ľudí vytvorí nesprávny úsudok. Ale Vy vydržte a nechajte parfum trošku odležať. Prekvapí Vás jeho lahodná zmyselná a elegantná púdrová vôňa. Keby dnes žila Marilyn Monroe, ktorá bola Andymu múzou, určite by chcela nosiť tento parfum.

Túto vynikajúcu vôňu Andy Warhol nájdete na Elnino.sk

Tak čo to bude dnes? Pôjdete zvádzať ako Marilyn Monroe alebo Dita von Teese?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This