Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 4.4.2019 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Peace, Love and Juicy Couture pre dni plné slnka

Peace, Love and Juicy Couture pre dni plné slnka

Masívny flakón Peace, Love and Juicy Couture nás vracia späť do 60-tych rokov. Trúfnete si na túto sviežu a trúfalú vôňu plnú zelene a vskutku zaujímavých tónov kvetín? Vyskúšajte ju, neoľutujete!

Záplava kvetov, slnko, svieža zeleň, svetový mier a veľa, veľa lásky. Časy, keď „deti kvetov“ po lúkach behali bosé a boli takto úzko späté s prírodou, sú už bohužiaľ (alebo našťastie?) za nami.  Nepochybne aj vôňa poľných kvetov mohla ľuďom tejto doby navodzovať mierové myšlienky. Jedna zo štúdií, ktorú urobilo Oddelenie klinickej farmácie a diagnostiky na univerzite vo Viedni, dospela k podobnému záveru. Prítomnosť kvitnúcich rastlín vraj pôsobí na ľudí dobre a výrazne vplýva na pokoj i dobrú náladu. My však vieme, že v tej dobe sa nosili také ťažké vône, ktoré boli schopné slabším povahám vyraziť dych. Tak ako je to s vôňou Peace, Love and Juicy Couture okrajovo spomenutej v inom článku? Odpadneme?

Bohémska nádhera

Podobne ako iné parfumy Juicy Couture, aj kvetinová parfumovaná voda Peace, Love and Juicy Couture je už na pohľad skvostom. Vôňa sa skrýva vo flakóne z hrubého priehľadného skla, na ktorého prednej strane skla sa blyští zlaté logo značky Juicy Couture s dvoma westhighlandskými teriérmi, ktorí labkami pridržiavajú štít. Na štíte ale nie sú iniciály zakladateliek, ale z neho urobili symbol mieru. Hrdlo ozdobil prívesok v tvare srdca zo strieborného kovu, prívesok v tvare písmenka „J“ zo zlatého kovu (obidva zopnuté zlatou zicherkou) a strapce v ľúbezných odtieňoch ružovej. Všetko navlečené na pružnej šnúrke s tyrkysovými perlami.

Môj tip: Túto ozdobu môžete kedykoľvek zhodiť a nosiť na zápästí ako náramok.

Už týmto obalom si ma kráska v sekunde získala a musela byť moja. Aj keby som z nej mala odpadnúť a potom ju mať iba vystavenú na poličke.

V záplave kvetín s Juicy Couture

Z parfumovanej vody Peace, Love and Juicy Couture vám nebude zle. Až taká silná zasa nie je. Ani výdrž nemá extrémne dlhú, ide skôr o taký lepší priemer. Berte však na vedomie, že jej zjav aj prvé minúty môžu oklamať zmysly.

Aby som ju opísala, predstavte si obraz kvetov na lúke alebo v záhrade. Vyzerajú nežne a neškodne, však? Keď ale vezmete kosu, odrazu sa kytica kvetov zmiešaná so zeleňou mení na omamný mrak. Možno sa vám bude chcieť kýchnuť. Taká je to sila.

Zloženie vône:

Hlava: Cassis, červené jablko, amalfi citrón, hyacint
Srdce: lipový kvet, červený mak, jazmín, magnólia, zemolez
Základ: pačuli, pižmo, koreň kosatca

Mne v prvom výraznom opare prevláda hyacint, cassis (list ríbezle) a citrón. Vnímam však i niečo sladkasté, čo by mohol byť lipový kvet zo srdca parfumu.

Keď tráva ľahne, padne na ňu rosa a ráno zasvieti slnko (vlhkosť a teplo vašej pokožky), všetko sa mení. Slnko už z trávy vytiahlo ostrú zeleň, mení sa pomaly na seno, ale vôni kvetov to nijako neuškodilo. Naopak. Ostrosť je minulosťou a kvety sa rozvoniavajú. Ako keby ste ich z tej kopy vytiahli a chceli vylisovať do herbára na pamiatku. Zemolez sa chopil svojej šance a po ňom sa ozve i jazmín a magnólia.

Seno mierne sparené rosou som nespomenula náhodne. Ak ste už niekedy pracovali so senom, potom viete, aká krásna a zaujímavá vôňa sa z neho šíri, aj keď ešte ani zďaleka nie je pripravené na uschovanie. Aróma niekdajšej zelene zoslabla, ale nezmizla úplne. V opozícii sa tak ocitá suchosť a vlhkosť, sviežosť i zemitosť. Tento charakter dáva vôni kvet vlčieho maku, pižmo a pačuli. Najzaujímavejšie akcenty z pozadia celej vône.

Tento kúsok ma ani trochu nesklamal. Čakala som, že bude veselý a privodí mi dobrú náladu. Ako hovorí Kate Foster, viceprezidentka marketingu: „Značka Juicy Couture bola vždy bezprostredne zábavná a optimistická.“ A presne takto na mňa pôsobí i jej kvetinová vôňa.

Ak si teda želáte celosvetový mier, alebo aspoň mier v domácnosti a lásku, s parfumovanou vodou Peace, Love and Juicy Couture máte možnosť získať všetko All Inclusive. 

[Total: 1    Average: 5/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This